Blog > Komentarze do wpisu

Odpowiedź na blogowy wpis pana Haereticusa pt. ‘Niegodziwe metody wegetarian’.

Nie lubię pisać, szczególnie tekstów, które przeczyta wiele nieznajomych mi osób, i pewnie dlatego stało się to moim codziennym zajęciem. Nigdy nie blogowałam, więc zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Moją uwagę zwrócił blog jakiegoś pana, który ponoć "pisze więc myśli", atakujący wegetarianów, a oto fragment tego wpisu:

Tytuł: Niegodziwe metody wegetarian: "Jedzenie mięsa powinno być traktowane jak jazda po pijanemu - uważa brytyjski guru ds. klimatu. 'Hodowla zwierząt na mięso związana jest z marnotrawstwem wody i produkcją ogromnych ilości gazów cieplarnianych. (...)" tak więc "H-s" dopisał od siebie:

Niektórzy zwolennicy wegatarianizmu porażają swoją głupotą i przerażają próbami narzucania swych poglądów innym. Niestety nie raz się z tym spotkałem. Gotowi są posunąć się do najohydniejszych metod, do kłamst i manipulacji. Uprawiają nahalną propagandę. W niektórych wypadkach - jak w tym - myślę, że można mówić o metodach faszystowskich - przymuszaniu i terroryzowaniu myślących inaczej, narzucaniu swojej woli, czy raczej marzeniach o tym, by narzucić swoją wolę. Fanatycy, jak ów lord, chcialiby dyktować nam co mamy jeść. Oby nas Bóg uchronił przed zapędami sfanatyzowanych wegetarian-pseudoekologów. Na szczęście takich psycholi raczej nikt nie posłucha.

(wpis został już usunięty przez pana H, może zauważył on, jak absurdalny był jego wywód)

Zamiast zakładać nowego bloga, odpowiedziałam panu H-s, ale nie chciał wydrukować mojej odpowiedzi, bo podobno byłam zbyt ordynarna. Oczywiście pan H-s kłamał, wcale nie byłam ordynarna (chyba że te bąki z metanem pana raziły), ale nie podobało mu się, że on sam wyzwał na pojedynek szefa Komisji ds. Zmian Klimatu przy ONZ, dr Rajendra K. Pachauri, który nawołuje do zmiany diety, w celu zatrzymania zmian klimatu.

Widocznie pan H-s jest bardziej wykształcony i ma jeszcze większe osiągnięcia niż ten niegodziwy wegetarianin, który pracuje dla ONZ. Ponieważ pan H-s nie może nie wydrukować mojego bloga, mam zamiar opisywać w nim niektóre ciekawostki na temat ekologii i naszej diety.

Według najnowszych badań, naszej planecie zostało niewiele czasu na odwrócenie globalnego ocieplenia. Jeszcze jeden ”niegodziwy wegetarianin”, tym razem sam szef z NASA Goddard Institute for Space Studies (ale pech, panie H) twierdzi, że jeśli nie ograniczymy emisji metanu, to dojdziemy to tzw. po ang. tipping point, co można przetłumaczyć jako punkt krytyczny.

Punkt krytyczny – to znaczy, że w tym momencie, nawet jeśli zaprzestalibyśmy emisji jakichkolwiek gazów cieplarnianych i wszyscy zostalibyśmy weganami, to już nic nie zmieni przeznaczenia naszej planety.

Tak więc panie Haerkulesie, ale paskudni są ci niegodziwi wegetarianie, oni nawet chcą uratować planetę od zagłady.

czwartek, 12 listopada 2009, iveggy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: agaja, *.dynamic.gprs.plus.pl
2009/11/13 15:58:17
Dla mnie krótko mówiąc, określanie wegetarian głupimi fanatykami, czy psycholami, uprawiającymi faszystowskie praktyki, świadczy wyłącznie o bezradności pana Haereticusa i przypomina zachowanie pięcioletniego dziecka, oburzonego tym, że jego kolega miał rację w jakiejś sprawie, lub jest lepszy w pewnej dziedzinie aby zmniejszyć rangę własnej pomyłki lub niepowodzenia, pięciolatek mówi koledze: Głupi jesteś!. Mocniejszego argumentu po prostu nie jest w stanie użyć! A już powoływanie się na BOGA w przypadku osób, pośrednio uczestniczących w masowym, nieludzkim mordzie żywych, czujących istot w celu zjadania ich ciał, to dopiero absurd!!! Triumf nieświadomości...
-
Gość: elizabeth, *.tbcn.telia.com
2009/11/13 21:36:51
Kazdy ma wolny wybor. Wegetarianer i weganer zyja na ogol w harmonii z prawami natury. Pana Hereticusa ton jest agresywny podobnie jak miesozerne ziwrzeta.
Nie polemizujj z takimi ludzmi. Szkoda energii. Jak P.H zachoruje na raka lub podobne chorobe to moze sie obudzi.
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm