Blog > Komentarze do wpisu

Weganie mają gładki język

Badając budowę biologiczną człowieka, można stwierdzić, że jest stworzony do spożywania pokarmów roślinnych, czyli wegańskiej diety.

Zęby: Mamy dobrze rozwinięte siekacze, trzonowce przystosowane do rozgniatania roślin. Posiadanie nielicznych kłów nie świadczy o mięsożerności, gdyż posiadają je także zwierzęta roślinożerne jak np. małpy i wielbłądy.  U zwierząt mięsożernych są słabo rozwinięte siekacze, a trzonowce są ostre, długie i spiczaste, nie służą do rozcierania.

Kły zwierząt mięsożernych są dłuższe i twardsze niż u roślinożernych.

Gruczoły ślinowe: U zwierząt roślinożernych, w tym też człowieka, gruczoły ślinowe są dobrze rozwinięte, potrzebne przy wstępnym trawieniu zbóż i owoców.

Ślina charakteryzuje się odczynem zasadowym z dużą zawartością ptialiny potrzebnej do trawienia skrobi z ziarna.

U zwierząt mięsożernych gruczoły ślinowe są natomiast małe, a ślina ma kwaśny odczyn i nie zawiera ptialiny.
Język: Nasz język jest gładki w przeciwieństwie do zwierząt drapieżnych.

Żołądek: U człowieka ma kształt podłużny o złożonej strukturze, zwinięty z dwunastnicą i wydziela 10 razy mniej kwasu solnego niż żołądek zwierząt mięsożernych, które mają raczej okrągły i wydzielający więcej kwasu potrzebnego do trawienia mięsa oraz kości.

Jelita: Jelita człowieka, podobnie jak zwierząt roślinożernych są dłuższe od tułowia od 10 do 12 razy. U zwierząt mięsożernych ok. 3 razy.

Ręce: Mamy długie i chwytliwe palce, służące raczej do zrywania owoców niż do polowania, rozrywania ofiary.

Zwierzęta mięsożerne mają twarde i ostre pazury, które pomagają im podczas polowań w schwytaniu uciekającej ofiary. Służą im wtedy do przytrzymywania i rozszarpywania zdobyczy.

środa, 25 listopada 2009, iveggy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: carla, *.dyn.optonline.net
2009/11/26 04:28:39
świetny blog. weganizm to cudowna sprawa !
nieważne czy zostajemy weganinem dla celow zdrowotnych czy etycznych, ważne że zostajemy. z szacunku dla siebie, z szacunku dla innych istot.
tysiące racjonalnych argumentów wciąż nie przekonują większości. może dlatego, że lepiej jest chować głowę w piasek i udawać, że nie widzi się problemu.
wystarczy obejrzeć film z rzeźni lub farmy zwierzęcej zrobiony ukrytą kamerą. takie filmy są dostępne na you tube, albo stronie internetowej organizacji walczących o prawa zwierząt, na org. peta.
nie przekonuje nas przykazanie nie zabijaj, nie przekonuje nas fakt, że najsilniejsze zwierzęta są wegetarianami (słonie, konie itd).
martwimy się o proteiny, a skąd proteiny bierze krowa i koń jedzące trawę i siano, świnka, kurczak, owieczka, baran i zając które zjadamy dla tych cennych protein. proteiny są we wszystkich roślinach. nie ma potrzeby katowania zwierząt dla protein.
OBUDŹMY SIĘ Z TEGO KOSZMARU !!! cieszmy się życiem i dajmy do tego prawo wszystkim istotom bez wyjątku, a na Ziemi zapanuje pokój i dobrobyt.
to jeszcze takie realne.
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm