Blog > Komentarze do wpisu

Dzień Wyzwolenia Zwierząt

Nadia Masoudi, aktywistka na rzecz obrony zwierząt, wyreżyserowała i wyprodukowała film pt. „Nie jedz mnie” (Don’t Eat Me). Sponsorem filmu jest PETA. 24 lipca 2010r. Nadia organizuje pierwszy na świecie Animal Freedom Day (Dzień Wyzwolenia Zwierząt).  Otrzymała wsparcie wielu znanych ludzi, m. in. Woody’ego Harrelson’a, Nigel Barker (America's Next Top Model) i ekologa Davida Suzuki. Acha  i jeszcze tylko to, że Nadia Masoudi ma 18 lat.

24 lipca, w Kanadzie, z okazji Dnia Wyzwolenia Zwierzątw, podczas wegetariańskiego festiwalu bluesowego, odbędzie się pierwszy pokaz filmu „Nie jedz mnie”. Festiwal będzie można oglądać na żywo przez internet. Ludzie z całego świata mogą wziąć udział w obchodach tego Dnia, rejestrując się na stronie internetowej Animal Freedom Day. Muszą oni  obiecać, że w dniu 24 lipca powstrzymają się od spożywania wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego.

Nadia zamierza przedłużać Dzień Wyzwolenia Zwierząt o jeden dzień każdego roku, tak aby w roku 2375 cały świat został wegański. Biorąc pod uwagę najnowszy apel ONZ, świat może przyjąć dietę roślinną przed rokiem 2375.

Hasłem Dnia Wyzwolenia Zwierząt jest: "Dzień po dniu, rok po roku, życie za życiem, tak przyniesiemy wyzwolenie dla zwierząt na całym świecie.”

Chociaż ja wolałabym, aby zmiana dokonała się w ciągu jednej nocy, to powolne odzwyczajanie ludzi od mięsa może być pomocną strategią. Warto dodać, że 5 lat temu Nadia i jej ojciec, Moe, pojechali do sklepu, gdzie kupili żeberka. Kiedy wrócili do domu, oboje poczuli, jak ohydny był  ten widok gnijącego mięsa. Tego dnia oboje zostali wegetarianami, a niedługo potem ścisłymi weganami. Ojciec Nadii zainspirował ją do zrobienia filmu dokumentalnego pokazującego, co kryje się poza niewinnie zapakowanymi produktami mięsnymi kupowanymi w sklepie, które jednak zawierają istoty tak bardzo nam podobne.

Na podstawie artykułu z change.org

link

link

link

 

 


sobota, 26 czerwca 2010, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm