Blog > Komentarze do wpisu

Przemiana Tysona

Fragment wywiadu Mike’a Tysona dla Details.com

Po przejściu z zawodowych wzlotów do osobistego upadku, Tyson nie jest już mistrzem, ale jedynie bojownikiem. I do tego weganinem.

 

Details: Dwadzieścia lat temu, byłeś jednym z najbardziej znanych ludzi na świecie. Czy planujesz jakiś znaczący Drugi Akt?

Mike Tyson: Pierwszy etap mojego życia był pełen egoizmu. Cała masa prezentów dla samego siebie i innych ludzi, którzy niekoniecznie na to zasługiwali. Teraz mam 44 lata i uświadomiłem sobie, że całe moje życie to było zwyczajne pieprzone marnotrawstwo. „Najwspanialszy człowiek na planecie”? Nie byłem w połowie kim myślałem, że byłem. Tak więc jeśli teraz istnieje jakiś duży plan, to odnosi się tylko do dawania - bezinteresowność, troska o ludzi, którzy na to zasługują. Ponieważ uważam, że jestem świnia. Mam taki zwyczaj patrzenia na siebie w lustrze i mówienia: „To jest świnia. Jesteś pieprzonym gnojkiem”.

Details: To chyba bolesne.

Mike Tyson: Nie, wcale nie. Obiektywnie, jestem świnią. Dlatego jest to bardzo trudne dla mnie, kiedy ludzie oferują mi to całe uwielbienie i miłość. Czuję się brudny. Ci ludzie chcą mnie objąć, chcą mnie dotknąć, a ja myślę: „Zabierz swoje pieprzone ręce ode mnie.” Czuję energię ludzi, i jest w niej tylko brud i morderstwo. Nie to, że są oni koniecznie złymi ludźmi, tylko chodzi o to, że oni zrobili coś złego, i można to wyczuć. Muszę pójść się potem umyć, zanim dotknę moich dzieci. A po tym, jak straciłem moją 4-letnią córkę? Wszyscy ci ludzie chcieli mnie pocieszyć i wtedy sobie uświadomiłem: Chcę jedynie służyć ludziom. Muszę pomagać. Muszę coś wreszcie mieć, co mogę zaoferować ludziom na tym świecie.

Details: Podobno jesteś teraz weganinem.

Mike Tyson: Tak, już od ośmiu miesięcy uprawiam weganizm, i mam te eksplozje energii. Nie wiem, jak długo trwają, ale są jak eksplozje. Takie potężne.

Details: Czy jest to spokojniejsza energia?

Mike Tyson: Och, nie wiem, czy tak bym to określił. Nie sądzę, by był to wystarczająco długi okres czasu na ten rodzaj pieprzonego Zenu.

Details: Tak więc do końca życia nie zjesz już batonika?

Mike Tyson: Bardzo możliwe. Jestem pieprzonym ekstremistą.

Details: Nawet nie zjesz batona Baby Ruth?

Mike Tyson: Och, człowieku, te są najlepsze. Czekolada z orzeszkami ziemnymi. Nej. Zjadłem kiedyś maleńki kawałek mięsa, i obudziłem się  okropnie chory. Miałem ostre bóle. Wymiotowałem. I zrozumiałem, że mięso stało się dla mnie trucizną.

Details: Nigdy nie myślałeś, że dożyjesz 40?

Mike Tyson: Nigdy nie myślałem, że dożyję 25. Ludzie po prostu muszą się wzajemnie kochać, traktować innych lepiej. Nie znam się na Zenie i wciąż mam ten ogień w sercu, i on tylko mnie pali, człowieku. I nie chcę żadnych nieporozumień. Nie jestem pacyfistą i nigdy nie będę. Nadal się złoszczę i nadal się wydzieram. Mogę mówić o pokorze, ale nie jestem pokorny. To znaczy, jeśli powiesz: „Jestem pokorny”, to właśnie sobie zaprzeczyłeś. Ale staram się być, staram się bardzo.

link


poniedziałek, 19 lipca 2010, iveggy

Polecane wpisy

  • Woody Harrelson: Złe jedzenie to zabójca numer 1

    W wywiadzie dla magazynu ShortList, Woody Harrelson, który jest weganinem na diecie w przewadze raw, powiedział: "Jeśli zauważymy, że ludzie mają tendencje do s

  • James Cameron - Explorer of the Year

    Dwa tygodnie temu National Geographic Society wyróżniło reżysera Jamesa Camerona (Avatar, Titanic) tytułem „Explorer of the Year” (Odkrywca Roku). C

  • Johnny Depp wybrał weganizm

    Dla wielbicielek i wielbicieli Johnnego Deppa mamy dobrą wiadomość: Johnny Depp został zweganizowany przez swoją narzeczoną, aktorkę Amber Heard , z którą nakrę

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm