Blog > Komentarze do wpisu

7-letnia weganka mówi o współczującym stylu życia

Co najbardziej lubisz w byciu weganką? Jak długo jesteś weganką?

Że nie zabijamy zwierząt i nie jemy ich wnętrzności. Jestem weganką całe moje życie. Lubię być weganką, ponieważ wiem, że nie zadaję cierpienia zwierzętom. Jedzenie jest pyszniejsze, kiedy jesteście weganami, dobrze smakuje.

 

Jakie jest Twoje ulubione danie wegańskie?

Wegańskie lody. Amerykańskie lody firmy Good Karma o nazwie Chocolate Peanut Butter Fudge. Wiem, że to nie jedzenie, że to słodycze ... chachachachacha...

Moja ulubiona książka wegańska to „Benjy Beansprouts Doesn’t Eat Meat”. Benjy jest weganinem i inne dzieci są dla niego nieprzyjemne i uważają, że jest dziwakiem, więc Benjy idzie do sanktuarium, robi zdjęcia zwierząt i pokazuje dzieciom, że lepiej jest być weganinem niż jeść mięso.

Czy jesteś zaangażowana w jakąś działalność, aby uczyć innych ludzi, czym jest weganizm?

W mojej starej szkole zrobiłam plakat na święto Dziękczynienia o nazwie "Zwierzęta, które ocaliłam”. Z jednej strony pokazałam zwierzęta na farmach przemysłowych, a po drugiej stronie, jak powinny wyglądać, żyjąc na wolności. Pokazałam go wszystkim moim przyjaciołom w szkole i powiedziałam im, jak źle są traktowane zwierzęta hodowane na jedzenie. Jeden z nich powiedział, że tak ma być, że one umierają, ale inna koleżanka, Ana, była po mojej stronie! Powiedziałam mu, że to nie tak ma być, że wieszają je za jedną nogę i rozcinają im gardło nożem, na żywo. Po zobaczeniu mojego plakatu, Rebecca, Ana i Evin powiedzieli, że zostaną weganami, kiedy dorosną. Evin nie chciał jeść kurczaka na lunch, ale Pani Sarah powiedziała mu, że będzie głodny, tak więc zjadł. Codziennie widzieli, jakie dobre wegańskie jedzenie przynoszę i chcieli się więcej dowiedzieć o byciu weganinem, więc im powiedziałam.

Brałam udział chyba w milionie protestów – na rzecz zwierząt, przeciwko cyrkom. Trzymałam plakaty i krzyczałam „Oni krzywdzą zwierzęta, nie idźcie tam, te zwierzęta są bardzo chore. Nie wspierajcie tego!”

 

Teraz jestem w szkole Dharmy, gdzie każdy musi jeść wegańskie posiłki w szkole.

Noszę wegańskie koszulki. Chcę, żeby ludzie przeszli na weganizm, żeby nie zabijali zwierząt.

 

Czy uważasz, że zwierzęta mają uczucia, jak ludzie? Czy uważasz, że młodziutkie zwierzęta tęsknią za matką, kiedy są od niej zabierane?

 

Tak, zwierzęta mają takie same uczucia jak ludzie. Ponieważ my też jesteśmy zwierzętami, tylko innym rodzajem zwierząt. Tak, myślę, że bardzo tęsknią za swoją mamą.

Jeśli mogłabyś wygłosić przesłanie dla ludzi na tym świecie na temat zwierząt i przyjęcia weganizmu, co byś powiedziała?

 

Powiedziałabym: proszę, czy moglibyście przestać zabijać zwierzęta i przejść na weganizm? Zwierzęta mają takie same uczucia jak ludzie, nie ma żadnej różnicy. Chciałabym, żeby wszyscy na świecie byli weganami, bo wtedy moglibyśmy mieć zdrowsze życie. W byciu weganinem chodzi o bycie dobrym dla zwierząt i nie zadawanie im bólu.

 

Marlie Adams mieszka w Australii

 

link


wtorek, 10 sierpnia 2010, iveggy

Polecane wpisy

  • Dlaczego moje maleństwo jest na diecie wegańskiej

    Tłumaczenie artykułu Charlotte Singmin " Why My Baby Follows a Vegan Diet" (Huffingtonpost Canada)  Powiem wprost, nie piszę te

  • Sistah Vegan

    A. Breeze Harper, absolwentka Harvardu, autorka książki "Black Female Vegans Speak on Food, Identity, Health, and Society" (Wypo

  • Weganie są fajni

    Kathy Divine z Australii napisała książkę pt. Vegans Are Cool (Weganie są fajni) , którą udostępniła bezpłatnie w wersji e-book. Książkę można zamówić, wysyłaj

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm