Blog > Komentarze do wpisu

Czy wegańska dieta może zlikwidować otyłość wśród dzieci?

Tłumaczenie fragmentów artykułu Can A Vegan Diet Be The Solution To Childhood Obesity

Tak, wegańska dieta może być rozwiązaniem problemu otyłości u dzieci. Przestawienie dziecka na dietę wegańską także przyniesie inne efekty. Po pierwsze, pokażesz swojemu dziecku, że sprawy jego zdrowia i sposobu odżywiania się są dla ciebie ważne, a tym samym staną się one ważniejsze dla niego. Po drugie, dieta ta będzie motywacją dla twojego dziecka, aby szukało zadowolenia poprzez sprawność fizyczną i właściwe odżywianie się. Ale co najważniejsze, ugruntuje u niego nawyk zdrowego odżywiania się. Przyzwyczajenie dziecka już w młodym wieku do zdrowego sposobu odżywiania się, przyniesie mu ogromne korzyści w trakcie jego życia, szczególnie w takich sprawach jak obniżenie ryzyka zachorowania na śmiertelną chorobę oraz utrzymanie odpowiedniej wagi. To nie jest trudne. To po prostu wymaga trochę kreatywności. Na przykład:

* Przygotowuj jego ulubione dania w zdrowszej wersji. Na przykład, kiedy robisz mu szejka, zamiast mleka krowiego, użyj sojowego jogurtu albo migdałowego mleka i posłódź go syropem z agawy zamiast rafinowanym cukrem.

Obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego nie rozwiązują problemu otyłości u dzieci.

Według nowych badań, obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego i codzienne ćwiczenia w szkołach nie pomagają w redukcji otyłości u dzieci.

Otyłość u dzieci jest coraz częstsza

 • Najnowsze badania wykazały, że liczba otyłych dzieci stale rośnie. Co robić? Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w stylu życia. Robić krokiety z sojowym mięsem, a spaghetti z wegańską kiełbasą.
 • Dawaj przykład. Twoje dziecko wzoruje się na tobie. Jesteś najważniejszą osobą w jego świecie i ono chce jak najbardziej być tobą.
 • Kupuj więcej owoców, warzyw i pełnego ziarna.
 • Serwuj porcje rozsądnych rozmiarów.
 • Gotuj razem z dzieckiem, zachęcając je do redukcji spożywanej ilości przetwarzanych produktów, cukru i tłuszczów nasyconych.
 • Zachęcaj dziecko do eliminacji napojów słodzonych cukrem.
 • Przechowuj w domu zapasy zdrowych naturalnych przekąsek. Naturalna żywność jest w harmonii z naszym ciałem i daje nam dużo energii.(…)

Kofeina i słodzone cukrem słodycze nadwyrężają nasz organizm. Dlaczego? Ponieważ organizm uważa tę żywność za wroga i stara się ją eliminować, ale równocześnie zaczyna sygnalizować nam, że potrzebuje więcej tej żywności, aby odzyskać straconą energię.

Jednak ciało nie jest w stanie kompletnie wyeliminować tej żywności i magazynuje ją w postaci tłuszczu. Tak więc naturalne jedzenie daje nam energię, żywność przetworzona ją zabiera.piątek, 01 października 2010, iveggy

Polecane wpisy

 • Dlaczego moje maleństwo jest na diecie wegańskiej

  Tłumaczenie artykułu Charlotte Singmin " Why My Baby Follows a Vegan Diet" (Huffingtonpost Canada) Powiem wprost, nie piszę te

 • Sistah Vegan

  A. Breeze Harper, absolwentka Harvardu, autorka książki "Black Female Vegans Speak on Food, Identity, Health, and Society" (Wypo

 • Weganie są fajni

  Kathy Divine z Australii napisała książkę pt. Vegans Are Cool (Weganie są fajni) , którą udostępniła bezpłatnie w wersji e-book. Książkę można zamówić, wysyłaj

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm