Blog > Komentarze do wpisu

Wegańskie akcje

Mercy for Animals – to bardzo aktywna grupa działająca na rzecz obrony zwierząt w USA. Specjalizuje się w nagrywaniu ukrytą kamerą filmów dokumentujących okrucieństwo wobec zwierząt hodowanych na farmach przemysłowych. Z ostatnim swoim filmem Farm to Fridge (Z farmy do lodówki) członkowie grupy wybrali się na objazd całych Stanów Zjednoczonych. Zatrzymują się w większych miastach, rozdają ulotki i organizują pokazy filmowe. Poniżej sprawozdanie z akcji przeprowadzonej parę dni temu w Południowej Karolinie.

 

W piątek rano rowerzysta Jim Wallace zatrzymał się na King Street, aby porozmawiać z obrońcami praw zwierząt, którzy prowadzili tam akcję wzywającą ludzi, by przestali jeść mięso.

Jeśli chodzi o Jima Wallace, to jego nie musieli nawracać.

„Nikt nie jadł więcej mięsa niż ja” - zwierzył się.

Wysoki poziom cholesterolu jednak zmusił go do dokonania  pewnych zmian w diecie. Przeszedł na wegetarianizm i nigdy tego nie żałował.

67-letni Jim powiedział, że zupełnie nie tęskni za zwierzęcym białkiem: ,,Wcale nie mam na nie ochoty. To jest tylko nawyk.”

Organizacja ‘Mercy For Animals’ ma nadzieję, że więcej osób pójdzie jego śladem.

„Ludzie są przerażeni, kiedy dowiadują się, jak traktowane są zwierzęta na farmach hodowlanych.” - powiedział Phil Letten, koordynator kampanii na rzecz wegańskiego stylu życia. Phil opisuje okrutne warunki, w jakich hoduje się krowy i świnie, trzymane w ciasnych przegrodach, w których nie mogą się poruszyć. Opowiada, jak brutalnie się je zarzyna.

Dr Paul Rousseau z Medycznego Uniwersytetu w Południowej Karolinie rozdaje ulotki, by zwrócić uwagę na tę kwestię. Mówi, że istnieją przekonujące dowody na to, że dieta wegańska jest zdrowsza - „Uważam, że (mięso) na pewno przyczynia się do chorób.” Dodaje, że zwierzęta hodowlane mają uczucia. - „Ja po prostu nie jestem w stanie zjeść mięsa.”

Członkowie grupy pochodzą z Chicago i wybrali się na objazd całego kraju, propagując swoje przesłanie.


W piątek wieczorem (15 kwietnia) pokazali „Z farmy do lodówki”, 12-minutowy film, który zabiera widzów do wnętrza farm przemysłowych, na których hoduje się świnie, drób i ryby, oraz do zakładów rzeźnych. Film był prezentowany na trzech 80-calowych ekranach na ulicach King i Wentworth (w Charleston).

‘Mercy for Animals’ podaje, że w Stanach Zjednoczonych jest około 12 milionów wegan.

Phil Letten zrezygnował z mięsa sześć lat temu. Mówi, że żywność roślinna, taka jak orzechy, tofu i niektóre warzywa są bogatym, zdrowszym źródłem białka, które zastępuje mięso.

Dieta wegańska często przynosi szereg korzyści zdrowotnych, m. in. obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko chorób serca.

 

 

Mercy for Animals prosi o rozpowszechnianie tego filmu, który jest dostępny na stronie: meatvideo.com

 

niedziela, 17 kwietnia 2011, iveggy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Katarzyna, *.toya.net.pl
2011/04/17 19:46:25
Ta sama organizacja protestuje przeciwko projektowi wprowadzenia w USA zakazu nagrywania ukrytą kamerą filmów w rzeźniach, hodowlach. Lobby farmerskie jest tak silne, że podobne akcje będą uważane za przestępstwo! To absurdalne, gdyby nie te akcje opinia publiczna nigdy nie dowiedziałaby się o tym, jak traktowane są zwierzęta na farmach przemysłowych.
Artykuł nt. był w RP: www.rp.pl/artykul/31,643985.html
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm