Blog > Komentarze do wpisu

Bill Clinton przechodzi na ścisły weganizm

na zdjęciu Clinton i Brad Pitt

Bill Clinton, który z powodów zdrowotnych powoli wykluczał ze swojej diety żywność pochodzenia zwierzęcego, ostatnio podczas wywiadu dla CNN przyznał, że teraz przestrzega ściśle wegańskiej diety. Nie w duchu współczucia dla zwierząt, ale żeby utrzymać się przy życiu.

 Clinton, który 19 sierpnia obchodził 65 urodziny, powiedział:

"W zasadzie grałem w rosyjską ruletkę, bo mimo że zmieniłem trochę moją dietę, redukując kalorie i cholesterol w posiłkach, to nadal - bez żadnych naukowych podstaw - spożywałem duże ilości cholesterolu, nie wiedząc, czy mój organizm jest w stanie wyprodukować enzym, który sobie z tym poradzi, i jasne jest, że nie był w stanie, bo inaczej nie zablokowałyby mi się arterie. To wtedy postanowiłem dokonać prawdziwej zmiany."Tłumaczenie artykułu: Bill Clinton's dramatic vegan transformation:

To już nie jest Bubba! W "oszałamiającym” oświadczeniu, były prezydent USA powiedział, że już nie je mięsa, nabiału, a nawet ryb.
Prezydent Bill "Bubba" Clinton znany był ze swojej miłości do Big Maca i pewnych urokliwych pączków, ale czasy się zmieniły. W wywiadzie dla CNN, Clinton, który w 2004 roku przeszedł poczwórne pomostowanie aortalno-wieńcowe (operacja kardiochirurgiczna wszczepienia pomostów naczyniowych tzw. by-passów) powiedział w rozmowie z dr Sanjay Gupta, że teraz jest w zasadzie weganinem, nie jedząc mięsa, nabiału ani ryb. Zapytany, czy nie tęskni za hamburgerem, Clinton, który zrzucił 10 kg., odpowiedział: "Lubię warzywa, owoce, fasole... lubię to, co teraz jem." Czy ta "dramatyczna” zmiana diety to kolejny znak, że weganizm został przyjęty przez duże szychy naszego społeczeństwa?


"To jest nie do pomyślenia. - mówi  David Weigel - Na tym przykładzie widać, jak szybko nasze zdanie o weganizmie uległo zmianie. Nie tak dawno w 2007, weganizm Dennisa Kucinicha (polityk w USA, były kandydat na prezydenta) był uważany za dowód jego dziwactwa." (...)

 
dodatkowe źródło: New York Times


sobota, 20 sierpnia 2011, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm