Blog > Komentarze do wpisu

Wegańska Rewolucja

Tłumaczenie artykułu A Vegan Revolution: – 40 Years Without Meat...

 

Wegańska Rewolucja - 40 lat bez mięsa.


Łatwo jest określić ideały spokojnego sumienia i pokoju na Ziemi jako utopijne. Jednakże, wizyta naszych przyjaciół wegan, którzy od 40 lat prowadzą naprawdę pokojowe życie - w miejscu, gdzie przepasani są paskiem - dała nam fizyczny dowód na to, że rzeczywiście ewoluujemy w tym kierunku.  (Uwaga: autor tego artykułu jest mięsożercą.)


Gentle World (Delikatny Świat) to istniejąca od 30 lat organizacja bezdochodowa, z siedzibą w Kohala (Hawaje) - zajmująca się popularyzacją wegańskiego stylu życia i pomagająca w stworzeniu bardziej pokojowego społeczeństwa poprzez uświadamianie ludziom, dlaczego powinni być weganami.

 "Żyjemy jedynie dla sprawy, w którą wierzymy.” – mowi Sun, współzałożycielka Gentle World - "Kiedy twoje sumienie jest spokojne, spokojne jest też twoje ciało."

Okres przejściowy

Rzeczy nie zawsze były jednak tak spokojne. 41 lat temu, Sun i jej mąż obejrzeli wstrząsający film, pokazujący jak zabijane są zwierzęta. Ta krwawa rzeź dała im motywację do zmiany stylu życia.

"Byliśmy idealistami, szukaliśmy prawdy. To był bardzo ważny okres i przejście na weganizm to była właściwa decyzja." - dodała Sun (Słońce), która sama wybrała sobie imię. Podobnie jak jej mąż Light (Światło) i inni członkowie organizacji Gentle World: Summer (Lato) i Sky (Niebo), uważa, że imiona mają duże znaczenie.

"Poczułam się wyzwolona. To był inny rodzaj wolności." - mówi Sun.

Ale w tamtych czasach oni nawet nie wiedzieli, że istniało słowo określające ludzi nie jedzących mięsa. Nie było żadnych ciasteczek wegańskich ani wegańskiej pizzy - nie mówiąc już o sklepach ze zdrową żywnością. Jedyną rzeczą, która z pewnością była bezpieczna do jedzenia, był makaron.

Tak więc zaczęli sami uprawiać żywność – i stopniowo przestali jeść i używać jakichkolwiek produktów zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego.

"Ludzie mówili nam, że umrzemy. Mówili: Co wy będziecie jedli?"  - wspomina Light.

 wtorek, 13 września 2011, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm