Blog > Komentarze do wpisu

Portman nakręci film dokumentalny o farmach przemysłowych

 

Natalie Portman, znana orędowniczka weganizmu, naraziła się w zeszłym roku obrońcom zwierząt, kiedy oficjalnie oświadczyła, że już nie przestrzega ścisłej diety wegańskiej. Prawdopodobnym powodem było to, że Portman dla roli w Czarnym Łabędziu poświęciła swoje zdrowie zagładzając się. Po skończeniu kręcenia filmu, jej podniszczony organizm, niedługo potem obciążony dodatkowo ciążą, domagał się zwiększonych ilości białka, dla wyrównania szkód. Tak więc oczywiście zawrzało, kiedy oświadczyła, że je nabiał.

Portman, uważana za gwiazdę weganizmu, nie znalazła się nawet na liście 100 najbardziej wpływowych wegan (i wegetarian) roku 2011.

Widocznie jednak, kiedy minął szok dla organizmu, aktorka postanowiła ponownie wkraść się do łask środowiska wegańskiego. Zamierza nakręcić dokument, który będzie propagował ideę weganizmu. Niedawno rozmawiała z Jonathanem Safranem Foerem, autorem Eating Animals, bestsellerowej książki opisującej w szczegółach warunki, w jakich żyją zwierzęta hodowlane na farmach przemysłowych, na temat  jej planów adaptacji tej książki na film dokumentalny.

Podczas wywiadu dla francuskiej strony Chap, Foer powiedział: "(Portman) skontaktowała się ze mną i pochwaliła moją książkę. Teraz już ją znam. Pomogę jej, ale to będzie jej wersja. Ona dopiero zaczyna nad tym pracować."


link

 

poniedziałek, 23 stycznia 2012, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm