Blog > Komentarze do wpisu

Weganie są fajni

 

Kathy Divine z Australii napisała książkę pt. Vegans Are Cool (Weganie są fajni), którą udostępniła bezpłatnie w wersji e-book. Książkę można zamówić, wysyłając maila na adres vegansarecool@gmail.com (w rubryce Temat wpisać: I want the Vegans Are Cool e-book!)

Poniżej tłumaczenie urywka artykułu ze strony www.vegansarecool.com

 

 

 

Chciałabym podzielić się z wami inspirującym fragmentem z "Vegans Are Cool", pochodzącym od najmłodszych "współautorów". Mitch i Imogen Dawes to najmłodsi weganie z Australii, którzy z pasją propagują wegański styl życia i inspirują ludzi, aby poszli ich śladem.

 

Ile macie lat?

Imogen: 6, Mitchell: 10

Od jak dawna jesteście weganami? Czy byliście najpierw wegetarianami, i jeśli tak, to jak długo?

Imogen: Nie miałam jeszcze roczku.

Mitch: Odkąd skończyłem 4 ½. Wcześniej nasza rodzina była wegetariańska. Moja mama została wegetarianką, kiedy była nastolatką, a tata został wegetarianinem, kiedy poznał mamę.

Jakie korzyści odnosicie z bycia weganami?

Mitch i Imogen: Jesteśmy zdrowsi niż inne dzieci, które znamy i mamy o wiele więcej energii. Prawie nigdy nie chorujemy, a kiedy już zachorujemy, to zdrowiejemy dużo szybciej niż inne dzieci z klasy. Od dwóch lat nie straciliśmy ani jednego dnia w szkole z powodu choroby. Lubimy to, że dzięki temu, jak się odżywiamy, nie krzywdzimy zwierząt, ani nie wspieramy farm przemysłowych, na których zwierzęta żyją w okrutnych warunkach.

Co inne dzieci w szkole myślą o waszym wyborze bycia weganami?

Imogen: Niektórzy z moich przyjaciół powiedzieli mi, że chcieliby być weganami, ale ich rodzice każą im jeść mięso, bo myślą, że potrzebują go, aby być zdrowym. Jedna z moich koleżanek powiedziała, że jeśli nie jesz mięsa, nie możesz być silna i zdrowa, ale ja jestem silniejsza i zdrowsza od niej!

Mitch: Niektórzy z moich przyjaciół myślą, że to, co przynoszę do szkoły na drugie śniadanie jest dość dziwne, ale nie dokuczają mi z tego powodu. Czasami dzieciaki pytają, dlaczego nie jem mięsa i starają się mi powiedzieć, że mięso smakuje naprawdę dobrze - ale ja nie sądzę, żeby śmierć mogła dobrze smakować.

Dlaczego uważacie, że ważne jest bycie weganami?

Imogen: Bo bycie weganami oznacza, że nie myślimy, że jesteśmy lepsi od zwierząt, że mamy prawo je krzywdzić i zabić i zjeść. My również jesteśmy zwierzętami!

Mitch: Ponieważ ratujemy życie zwierząt i jest to zdrowszy styl życia i korzystniejszy dla środowiska. Jeśli jecie rośliny zamiast karmić roślinami zwierzęta i jeść zwierzęta, nie potrzebujecie tak dużo ziemi na uprawę jedzenia. I nie trzeba wycinać drzew i można ocalić siedliska zagrożonych zwierząt, żeby nie wyginęły.

Jakie są wasze ulubione potrawy wegańskie?

Imogen: Moja mama robi pyszne, zdrowe ciasta wegańskie, z owocami i warzywami. Uwielbiam truskawki, mango i brokuły.

Mitch: Kocham jedzenie libańskie i tajskie - wszystko, co jest ostre! Lubię też jagody goji, jabłka, maliny, mango, jarmuż w sosie z nerkowców, brokuły i brukselkę - naprawdę! Moja mama robi budyń czekoladowy, w którym są buraki, szpinak i jagody. Jest naprawdę pyszny!

Czy chcecie przekazać coś na temat diety wegańskiej innym dzieciom w waszym wieku?

Mitch & Imogen: Dieta wegańska jest dobra dla was, bo będziecie żyć dłużej, jesteście zdrowsi i nie chorujecie tak często. Jest ona dobra dla zwierząt, ponieważ ratujecie zwierzęta hodowlane, które zostałyby zabite i zjedzone, a także chronicie inne zwierzęta przed wyginięciem. Jest ona też dobra dla środowiska, ponieważ redukuje wylesianie, ścieki z farm przemysłowych i gazy cieplarniane takie jak metan i podtlenek azotu.

 

wtorek, 21 lutego 2012, iveggy

Polecane wpisy

  • Dlaczego moje maleństwo jest na diecie wegańskiej

    Tłumaczenie artykułu Charlotte Singmin " Why My Baby Follows a Vegan Diet" (Huffingtonpost Canada)  Powiem wprost, nie piszę te

  • Sistah Vegan

    A. Breeze Harper, absolwentka Harvardu, autorka książki "Black Female Vegans Speak on Food, Identity, Health, and Society" (Wypo

  • Wegańska ciąża Emily Deschanel

    Amerykańska aktorka Emily Deschanel (Brennan) jest weganką w ciąży! Nawet w trzecim trymestrze, kiedy pojawiają się najróżniejsze zachcianki, Emily z łatwością

Komentarze
Gość: sosnowiec, *.bb.sky.com
2012/02/27 19:23:10
Mitch to chlopak, Imogen dziewczynka;)

pozdrawiam
-
2012/02/28 17:41:33
rzeczywiście, dzięki, już poprawiam :)
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm