Blog > Komentarze do wpisu

Weganizm w sporcie: Timothy Bradley

 Tłumaczenie artykułu Timothy Bradley Jr.: Championship Boxing on a Vegan Diet

 

Gazeta The Wall Street Journal opublikowała szczegóły z życia niepokonanego boksera Timothy'ego Bradley Jr., który 9 czerwca ma stoczyć swoją najważniejszą walkę ze światowej sławy mistrzem, Mannym Pacquiao.


Bradley (28) uważa, że to dzięki wegańskiej diecie ma znaczną przewagę w ringu.

"Uwielbiam ją tak bardzo, bo dzięki niej czuję się połączony ze światem." - Bradley mówi gazecie Wall Street Journal. "Mój umysł jest jaśniejszy, ostry. Jestem bystry. Wszystko działa doskonale - czuję się czysty. To dziwne uczucie, człowieku. To po prostu jest dziwne uczucie."

Bradley po raz pierwszy zaeksperymentował z dietą wegańską w 2008 roku, kiedy jego doradca zasugerował, że da mu ona więcej energii i wytrzymałości.

Od tego czasu, Bradley - nazywany "Desert Storm" (Burza Pustynna) -  przestrzega diety wegańskiej, i został mistrzem w kategorii junior półśredniej z rewelacyjnym rekordem 28-0.

Kilka lat temu czasami słyszeliśmy o sportowcach, którzy po prostu byli weganami, ale ostatnio wygląda na to, że zawodnicy z najwyższych szczytów decydują się specjalnie na dietę wegańską ze względu na płynące z niej korzyści. Miejmy nadzieję, że Bradley postanowi przestrzegać tej diety  nawet wtedy, kiedy nie będzie już przygotowywał się do walki z Pacquiao.

I tak właśnie rozwiane zostały mity o konieczności spożywania białka zwierzęcego, aby zbudować silne mięśnie!
wtorek, 28 lutego 2012, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm