Blog > Komentarze do wpisu

Podróż za wegańskim jedzeniem

 

W zeszłym roku Kristin Lajeunnesse wyruszyła w podróż po USA, aby zdać relację z wegańskiego jedzenia, jakie jest dostępne w tym kraju. Zanim wyruszyła, Jonathan Mann (nowojorski twórca wielu wegańskich piosenek), napisał dla niej krótką reklamówkę:

 

  

Krisitin tak napisała na swojej stronie internetowej:

Sprzedałam moje wszystkie klamoty i ruszyłam w drogę!

Pod koniec sierpnia'11 wyruszyłam w trwającą rok podróż po całym kraju. Celem tej podróży jest jedzenie w wegańskich restauracjach. Przy okazji piszę recenzje, robię wywiady z właścicielami wegańskich biznesów,  spotykam i jadam z nowymi przyjaciółmi, i napotykam nowe przygody.

 

 

 

 

Na podstawie artykułu Vegan dines coast to coast:

Kristin Lajeunnesse na pewno nie jest jedyną osobą, która wpadła na pomysł, żeby podróżować po całych Stanach Zjednoczonych i sprawdzić jedzenie w każdej wegańskiej restauracji. Ale na pewno jest ona jedyną, która to faktycznie robi, realizując projekt o nazwie " Will Travel for Vegan Food " (Podróżuję za wegańskim jedzeniem).

Jej podróż rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W marcu przyjechała do Filadelfii. Rozmawiałam z nią, żeby otrzymać ocenę naszej wegańskiej areny.

P: W jaki sposób ten "szalony pomysł" stał się rzeczywistością?

K: Już byłam gotowa, aby rozpocząć realizację moich "marzeń". Porzuciłam pracę 9-17, założyłam biznes konsultacji ds. mediów społecznych, przez kilka miesięcy planowałam podróż i zorganizowałam vana, a także zaczęłam projekt Kickstart, aby zapewnić sobie pieniądze na benzynę i jedzenie… i wyruszyłam!

P: Zanim dotarłaś do Filadelfii, które miejsca były godne uwagi?

K: G-Zen w Branford, Conn.; Eden Vegetarian w Bar Harbor, Main oraz Borrowed Earth Cafe w Downers Grove, Ill.

P: Jak oferty w naszym mieście wyglądają w porównaniu z innymi miastami?

K: Są jednymi z najlepszych! Niezaprzeczalnie. Także nie-wege restauracje mają wegańskie opcje, i wszystko jest blisko (…). Ogólnie moje doświadczenia tutaj są jak do tej pory jednymi z najlepszych.

P: Które miejsce w Filadelfii jest dla ciebie najbardziej wyjątkowe?

K: Vedge absolutnie jest moim ulubionym miejscem w dotychczasowej podróży. Przede wszystkim dzięki kreatywności, z jaką przygotowano każde danie oraz unikalny dla niego smak.

P: Ok., to nie jest zaskoczeniem, ale jeszcze inne miejsca poza Vedge?

K: Pizzeria Blackbird oraz Grindcore House - definitywnie spędziłam w nich najwięcej czasu. Wegańska pizza w Blackbird jest jedyna w swoim rodzaju. Unikalne placki oraz szalenie smaczne sosy. A ich stek z serem jest najlepszy w całej Filadelfii. Grindcore House to była pierwsza w pełni wegańska kawiarnia, w jakiej byłam. Zakochałam się w ich mocha latte z sojową bitą śmietaną i czekoladowym syropem. Przeprowadziłabym się do Filadelfii choćby tylko dla tych dwóch miejsc.

(…)

niedziela, 15 kwietnia 2012, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm