Blog > Komentarze do wpisu

Venus Williams leczy się surową dietą

Na podstawie artykułu: Venus Williams Vows To Rise Again, Crushes Petra Kvitova 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Słynna tenisistka Venus Williams odżywiała się typowo amerykańską dietą, nazwijmy ją delikatnie "niezdrową". Niedawno zdiagnozowano u niej Zespół Sjögrena, chorobę autoimmunologiczną, powodującą m. in. obniżenie poziomu energii i bóle stawów.
Williams zaczęła powracać do formy parę tygodni temu, kiedy pokonała w drugiej rundzie "Sony Ericsson Open" mistrzynię Wimbledonu, Petrę Kvitovą, 6-4, 4-6, 6-0.

Williams twierdzi, że to jej nowa dieta odgrywa ważną rolę w powrocie i ma nadzieję, że dzięki treningowi i przestrzeganiu diety pozbędzie się wszystkich objawów choroby.

Williams powiedziała:
"Nie sądzę, żeby moja droga stała się idealna, ale myślę, że może być bardzo blisko perfekcji. Mam nadzieję, że pewnego dnia pozbędę się wszystkich symptomów. Pracują nad tym moi lekarze, ale ja również pracuję nad moją dietą, która, jak się okazało, ma ogromne znaczenie.
Zespół Sjögrena powoduje ogromne zmęczenie i ból, zapalenie stawów. Powodem też były rzeczy, które jadłam. Zaczęłam więc jeść produkty surowe, nieprzetworzone, piję dużo soków, dwa razy dziennie. Piję sok z trawy pszenicznej. Jestem gotowa zrobić wszystko, żeby wrócić do (sportu), który kocham."

poniedziałek, 09 kwietnia 2012, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm