Blog > Komentarze do wpisu

W USA już jest ponad 7 mln wegan

Na podstawie artykułu: U.S. Vegan population doubles in only two years

 

W USA podwoiła się liczba wegan w ciągu ostatnich dwóch lat.


Według nowego badania przeprowadzonego przez Harris Interactive® na zlecenie Vegetarian Resource Group, liczba wegan w Stanach Zjednoczonych podwoiła się od 2009 r. - do 2,5% populacji. Już 7,5 mln obywateli USA odżywia się dietą wegańską, która wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso, drób, ryby, nabiał i jajka. Niemal 16 mln, około 5% populacji, jest na diecie wegetariańskiej i nigdy nie spożywa mięsa, drobiu ani ryb.

Jeśli to tempo się utrzyma, weganie będą stanowić 10% populacji Stanów Zjednoczonych w 2015 r., 40% w 2019 r., a 80% w roku 2050! Oznaczałoby to kres eksploatacji i cierpienia miliardów zwierząt hodowlanych.

Badanie to wykazało również, że 33% obywateli USA bardzo często je posiłki wegetariańskie i zamawia posiłki wegetariańskie w restauracjach, mimo że nie są wegetarianami. To ponad 100 milionów ludzi, jedna trzecia całego kraju!

Interesujące jest także to, że badania wykazały, iż taki sam procent Demokratów jak i Republikanów odżywia się dietą wegetariańską. Być może te dwie partie wreszcie mają jakiś wspólny punkt widzenia - że wegański styl życia jest zdrowy i współczujący.

Odżywianie się w sposób świadomy ostatnio weszło do głównego nurtu, i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, zredukuj lub wyeliminuj spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego - wszyscy inni już to robią!

Weganizm jest dla ciebie czymś nowym? Kliknij tutaj i zapisz się na 30 dniowy program "Zostań wege", albo zamów bezpłatny pakiet materiałów dla początkujących (w jęz. angielskim).

sobota, 14 kwietnia 2012, iveggy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Wera, *.adsl.inetia.pl
2012/04/14 18:19:55
Jaka miła wiadomość:) Mam nadzieję, że za rok się okaże, że tempo zmian jest dużo szybsze niż przypuszczano:):):)
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm