Blog > Komentarze do wpisu

Naukowiec dotrzymał słowa i wyprodukował wegańskie mięso

 

Na podstawie artykułu Why Twitter’s Co-Founders are Betting Big on a Vegan Meat Startup


Obvious Corporation (spółka zawiązana w 2006 r. przez współzałożycieli Twittera Biz Stone'a /weganin/, Evana Williamsa oraz byłego wice-prezydenta Jasona Goldmana) zazwyczaj wspomaga nowe obiecujące kompanie technologiczne. Jednak tym razem Obvious Corporation wraz z największą na świecie firmą venture capital Kleiner Perkins Caufield Byers zainwestowała w Beyond Meat - przedsiębiorstwo produkujące wegańskie mięso przypominające do złudzenia prawdziwe.

 

Biz Stone tak tłumaczy inwestycję: "Ci ludzie nie podchodzą do tego przemysłu, który ma współzawodniczyć z przemysłem mięsnym, w stylu jakiejś nowości czy odlotu hippisowskiego, ale pod kątem wielkiej nauki, super praktycznie i z odpowiedniego punktu. Twierdzą oni, że chcą współzawodniczyć z przemysłem mięsnym wyprodukowanym na bazie roślinnej mięsem."

Jak wegetarianom i weganom smakuje nowy produkt? Stone wypowiada się na ten temat tak: "Kiedy czuje się to w ustach… to jest to coś umięśnionego i z tkanką tłuszczową, i w tym jest coś nie tak. Dla długoletnich wegan, ten smak może wywołać przerażenie."

Jednak nowy produkt (kurczak), który jest bezglutenowy, natychmiast zniknął z półek sklepów w płn. Kalifornii.

Koordynator dużej sieci sklepów ze zdrową żywnością Whole Foods powiedział: "Jeśli ten trend będzie dalej trwał, nie potrzebne będą 2 próbne miesiące, wystarczą 2 tygodnie."

 

Przypomnę poniżej wpis z 1 grudnia 2009 roku, który zapowiadał powstanie wegańskiego mięsa:

Profesor weganin

Patrick Brown, naukowiec i profesor biochemii na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii (USA), porzucił pracę naukową na 18 miesięcy, aby skoncentrować się na pełnej eliminacji farm przemysłowych. 6 miesięcy poświęci na opracowanie zmiany ustawodawstwa, po czym przez kolejne 12 miesięcy wraz z grupą najsławniejszych szefów kuchni i pracowników przemysłu żywieniowego, zajmie się opracowaniem przepisów na smaczne wegetariańskie produkty oraz przygotowaniem strategii zmiany politycznej, prawnej, kulturowej, i zapewnienia odpowiedniej ilości żywności.

 

Profesor Brown stwierdził: ,,Absolutnie nie istnieje żadna możliwość, żeby za 50 lat ten system nadal działał w tej samej formie, co obecnie. Jedną opcją jest zwykłe czekanie, i albo poradzimy sobie z tą kwestią, albo jesteśmy ugotowani. Ja zamierzam podejść do tego jak do problemu, który można rozwiązać.” Rozwiązanie: ,,Eliminacja farm hodowlanych na planecie Ziemi”.

 

Prof. Patrick Brown jest wegetarianinem od 30 lat i weganinem od 5 lat (2009).

 

Dzięki takim ludziom łatwiej jest nam oddychać i cieszyć się życiem.

sobota, 16 czerwca 2012, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm