Blog > Komentarze do wpisu

Sri Lanka reguluje żywność wegetariańską

 

Jak podała gazeta "Daily News" (link), minister Sri Lanki ds. Technologii, Badań oraz Energii Jądrowej Patali Champika Ranawaka, widząc ogromne zainteresowanie propozycją wprowadzenia norm dotyczących wegetariańskiego pożywienia, stwierdził, że w kraju tym istnieje coraz wyższy popyt na wegeteriańską żywność.

"Fakt ten dostrzegliśmy podczas środowego forum na temat żywności wegetariańskiej, które miało za zadanie przedyskutowanie propozycji wprowadzenia norm na przygotowywanie, serwowanie i sprzedaż żywności wegetariańskiej." "Naukowcy odkryli, że stres i agresja są powodowane spożywaniem żywności niewegetariańskiej. Niewegetariańska żywność przyczynia się do otyłości, (wysokiego) cholesterolu i zawałów serca, a jedzenie wegetariańskie pozwala prowadzić zdrowy i eko-przyjazny styl życia."- powiedział minister.

Wniosek o wprowadzenie norm złożył kongres buddyjski "All Ceylon Buddhist Congress".

Minister Ranawaka powiedział również, że w Płd. Azji istnieje rosnąca tendencja do spożywania żywności wegetariańskiej oraz że wysokie normy dotyczące żywności wegetariańskiej zostaną przygotowane wraz z Państwowym Instytutem Norm i wprowadzone przed świętem "Poson Poya" (święto Pełni Księżyca w czerwcu.)

Podczas forum panowała opinia, że wegetarianizm nie powoduje niedożywienia i nie wpływa ujemnie na rozwój fizyczny. Uczestnicy twierdzili, że warzywa i owoce zawierają więcej wartości odżywczych niż żywność niewegetariańska.

 

http://www.dailynews.lk/2013/05/25/news12.asp

niedziela, 26 maja 2013, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm