Blog > Komentarze do wpisu

Nowojorska szkoła serwuje tylko wegetariańskie posiłki

 

Na podstawie artykułu z nowojorskiego dziennika NYDailyNews (link)Szkoła podstawowa w nowojorskiej dzielnicy Flushing serwuje tylko bezmięsne posiłki. Typowy lunch składa się teraz z ekologicznego pieczonego tofu, fasoli i pieczonych jarzyn. Oprócz tego dzieci mają do wyboru mnóstwo warzyw i owoców.

Dyrektor szkoły twierdzi, że dzieci lepiej koncentrują się na lekcjach i mają lepsze oceny, odkąd nie jedzą w szkole mięsa.

“Według nas, [uczniowie] osiągają lepsze wyniki, kiedy mają do wyboru zdrowsze posiłki, zarazem otrzymując informacje na temat właściwego żywienia." - powiedział Bob Groff, dyrektor szkoły dla klas 0-3, która przeszła na system wege w styczniu.

Dr Groff dodał, że szkoła wybrała wegetariańskie posiłki, ponieważ oferowane przez urząd miejski dania bezmięsne były lepsze niż mięsne.

Uczniowie mogą przynosić swoje lunche, ale 90% wybiera wegetariańskie lunche, które serwuje szkolna stołówka.

Raz w tygodniu, dzieci mają lekcję na temat zdrowego odżywiania i dokonywania właściwych wyborów żywieniowych.

Szkoła otrzymuje pomoc od organizacji "Nowojorska koalicja na rzecz zdrowych posiłków w szkołach". Dyrektorka tej organizacji Amie Hamlin, która otrzymuje już prośby o pomoc w planowaniu posiłków w innych szkołach, powiedziała: "Jedzenie w tej stołówce wywołuje zazdrość u innych. Dzieci otrzymują składniki odżywcze, które pozwalają na optymalne funkcjonowanie ich ciał i umysłów."NYC PAPERS OUT. Social media use restricted to low res file max 184 x 128 pixels and 72 dpi

 

Thomas Gafaro, 8, a third-grader at P.S. 244, helps himself to some salad.

P.S. 244 was recognized for its decision to make it’s school lunch program   vegetarian-only, the first elementary school in the country to do so.

 

http://www.nydailynews.com/new-york/queens/vegging-better-school-article-1.1486681sobota, 19 października 2013, iveggy

Polecane wpisy

Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm