sobota, 26 stycznia 2013

 

Jak podała ekoplotkarska strona Ecorazzi, amerykańska aktorka Rooney Mara jest weganką. Ja osobiście kojarzę ją tylko z mrocznym filmem "Dziewczyna z tatuażem". Mara za rolę w tym filmie otrzymała nominację do Oscara 2011.

Według magazynu People, aktorka, która w tych dniach bierze udział w największym w USA festiwalu filmu niezależnego Sundance (z filmem “Ain’t Them Bodies Saints”), spożywa wyłącznie wegańskie posiłki.


http://www.people.com/people/article/0,,20667597,00.html

http://www.ecorazzi.com/2013/01/24/actress-rooney-mara-is-a-vegan-enjoys-veg-food-at-sundance/

 

02:36, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
sobota, 19 stycznia 2013

 

Jak podał kanadyjski oddział organizacji Humane Society International, Tajwan zatwierdził nowe prawo, na podstawie którego w kraju tym nie wolno handlować żadnymi artykułami wytworzonymi z ssaków morskich (z wyjątkiem produktów wykonanych przez tajwańskie plemiona tubylcze). Dzięki temu prawu, Kanada straciła następny rynek zbytu dla produktów z fok.

 

“Między 2003 a 2009, Tajwan zakupił 430 tys. kilogramów oleju foczego, będąc 4 największym importerem oleju foczego na świecie. Poprzez handel produktami z fok, konsumenci na Tajwanie byli przypadkowymi sprawcami zabijania tysięcy niewinnych fok w Kanadzie." - powiedział prawodawca Lin z Urzędu Ustawodawczego Yuan na Tajwanie - "Decyzja Tajwanu jest ważnym krokiem w kierunku ochrony zwierząt i ochrony przyrody w Azji."

 

Przypomnę, że ponad rok temu Rosja wprowadziła zakaz importu skór foczych: http://weganizm.blox.pl/2011/12/Rosja-wprowadzila-zakaz-importu-skor-foczych.html

15:56, iveggy
Link
niedziela, 13 stycznia 2013

 

Klip z piosenką koreańskiego artysty PSY pt. Gangnam Style jest pierwszym video na YouTube, które obejrzało ponad 1 miliard osób. Można je zobaczyć na stronie: http://www.youtube.com/user/officialpsy.

 

Poniżej zweganizowana wersja tego klipu, mam nadzieję, że was trochę rozbawi i zrelaksuje ;)


 

23:16, iveggy
Link
wtorek, 08 stycznia 2013

 

Członkowie organizacji prowadzącej sanktuarium dla zwierząt hodowlanych Farm Sanctuary nakręcili nowy film dokumentalny, z narracją Steve'a-O, który pokazuje historię zwierząt uratowanych z farm przemysłowych. Ja osobiście nie oglądałam tego filmu, nie potrafię już znieść okrucieństwa, z jakim spotykają się bezbronne zwierzęta, ale sądząc po komentarzach na portalu tego filmu, przemawia on bardzo nawet do osób jedzących mięso. Tak więc warto go pokazać znajomym.

Portal filmu: whatcamebefore.com

Tytuł filmu: What came before (Co było wcześniej) 

 

http://www.hlntv.com/video/2013/01/07/steve-o-goes-vegan

 

17:30, iveggy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm