poniedziałek, 31 grudnia 2012

 

Ostatni dzień słynnego od lat roku 2012... Oby był on naprawdę przełomowy - kończąc erę ciemności i ciemnoty... Wszystkim, którzy odwiedzają ten blog, chciałabym podziękować i życzyć, by wraz z jutrzejszym dniem nadszedł czas, kiedy zwierzęta będą traktowane tak jak na to zasługują - na równi z nami.

17 miesięcy temu wstawiłam na youtube video o moich wegańskich psach, aby udowodnić, że one tak samo jak i my mogą z powodzeniem żyć na wegańskiej diecie. (link do video - tutaj).

Dzisiaj, niemal półtora roku później, można porównać, jak wegańska dieta wpłynęła na ich zdrowie i poziom energii. Zapraszam do obejrzenia tego, nieco przydługiego ;) filmiku...

 

 

 

07:54, iveggy , Wegańskie psy i koty
Link
piątek, 28 grudnia 2012

 

Krótka, ale napawająca optymizmem notka na zakończenie roku 2012:

 

Instytut ds. nauk społecznych przy kalifornijskiej agencji marketingowo-reklamowej DGWB (Values Institute at DGWB) przeprowadził sondaż, który miał wyłonić 5 głównych trendów zdrowotnych w 2013. Na 4 miejscu uplasował się weganizm, po takich kwestiach jak: nie marnowanie jedzenia, zdrowsze środowisko w pracy oraz eliminacja przekąsek między posiłkami. Na piątym miejscu znalazł się bezglutenowy sposób odżywiania się. W sondażu wzięło udział 2800 osób.

Z badań tych jasno wynika, że pośród przeciętnych Amerykanów weganizm jest już postrzegany jako normalny wybór żywieniowy.

http://news.investors.com

http://www.livescience.com20:17, iveggy
Link
poniedziałek, 24 grudnia 2012

 

Zweganizowany plakat Festiwalu Sztuki i Idei (Festival of Arts and Ideas 2012)  - w którym wykorzystano twarz dziewczyny z mojego ulubionego obrazu Botticellego 'Narodziny Wenus'.04:02, iveggy
Link
niedziela, 16 grudnia 2012

 

Kilka dni temu w renomowanej gazecie biznesowej The Wall Street Journal ukazał się artykuł opisujący problemy przemysłu mlecznego w USA. Od roku 1975 spożycie mleka w Stanach Zjednoczonych spadło o 30%. Pośród czynników wpływających na redukcję sprzedaży mleka wymienia się niższe spożycie mleka wśród dzieci, obawy o ilość kalorii, a także coraz wyższą cenę, wynikającą ze wzrostu cen zbóż, którymi karmi się krowy mleczne.

Trend spadkowy utrzymuje się. W zeszłym roku przeciętny Amerykanin wypił około 20.2 galonów (ponad 76 litrów) mleka - czyli o 3.3% mniej niż w roku poprzednim.

Cytat z WSJ:

"Ale oznaką tego, jak preferencje konsumenckie potrząsnęły tym przemysłem, jest to, że (korporacja mleczarska) Dean Foods na początku roku odseparowała swój szybko rozwijający się oddział WhiteWave, który zajmuje się produkcją organicznego mleka Horizon oraz sojowego mleka Silk. Posunięcie to miało na celu zwiększenie cen udziałów płaconych przez inwestorów, ponieważ ten dział biznesu przynosi większe zyski i w przyszłości ma lepsze szanse na zwiększenie produkcji."

 

Dodam również, że warto zauważyć, że małe firmy, które wychodzą na rynek z popularnymi produktami wegańskimi, często są kupowane przez molochy spożywcze. Na przykład firma WhiteWave, produkująca m. in. mleko i jogurty sojowe (Silk) została przejęta przez Dean Foods w 2002,  Yves przejęta przez Heinz (chwilowo, obecnie należy do Hain), etc.

 

http://online.wsj.com/article/SB10001424127887323316804578165503947704328.html?mod=e2tw

16:56, iveggy
Link
czwartek, 13 grudnia 2012

 

 

03:20, iveggy
Link
poniedziałek, 10 grudnia 2012

 

Wegańska interpretacja świątecznej piosenki Justina Biebera 'Mistletoe' (Jemioła) w wykonaniu dwóch dziewczyn z brytyjskiej Vivy, Kizz i Cazz:


 

 

 

Tagi: Bieber
06:41, iveggy
Link
czwartek, 06 grudnia 2012

 

Może czasami zakrada się do naszego umysłu pomysł, że taka uroczysta okazja jak Święta Bożego Narodzenia zwalnia nas chwilowo z obowiązku zachowania świadomej postawy osoby walczącej o to, by zwierzęta miały prawo do życia.

Ale jeśli obchodzimy to święto i chcemy być optymistyczni i na luzie, to wcale nie oznacza, że musimy kupować rzeczy, które wyprodukowano na bazie cierpienia.

Nie kupujmy też świeżych choinek, bo ścinanie młodych drzewek jest absolutnie niepotrzebne.

Oto kilka pomysłów na prezenty, które edukują lub w mniejszym stopniu przyczyniają się do problemów tego świata.

 

1. Książka T. C. Campbella, od lat głośna na Zachodzie, tytuł oryginału w jęz. ang. "The China Study".

(artkuł na temat tej książki - link)

Do kupienia w sklepach:

http://www.empik.com

http://www.galaktyka.com.pl

http://ksiegarnia.pwn.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Książka oparta na słynnym filmie "Widelce zamiast noży" (Forks Over Knives) w polskim tłumaczeniu:

(link do wpisu na temat filmu)

do kupienia w sklepach:

http://www.empik.com

https://www.galaktyka.com.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Książka Kathy Freston "Weganizm, schudnij, uzdrów ciało, zmień świat", tytuł oryginału w jęz. ang. "Veganist"

(artkuł na temat tej książki - link)

 

Do kupienia w sklepach:

http://www.talizman.pl

http://merlin.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Czekolada wegańska, podobna w smaku do mlecznej, z orzechami i rodzynkami. Bezglutenowa, 89% składników pochodzi z programu Fairtrade.

 

Do kupienia w sklepie: http://www.evergreen.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Kosmetyki wegańskie, nie testowane na zwierzętach.

 

 

 

 

 

 

 

 Do kupienia w sklepach:

http://sweetpiggy.com.pl

http://polska.gaiacreams.com

http://www.evergreen.pl


 

 

 


18:47, iveggy
Link
niedziela, 02 grudnia 2012

 

Znany amerykański aktor Robin Williams przestał jeść mięso i nabiał w 2009 r., zaraz po operacji serca. W listopadzie 2012 wystąpił w talk show Late Show with David Letterman, i jak podaje gazeta internetowa Examiner, wyglądał zdrowiej niż kiedykolwiek. Kilka tygodni temu wziął udział w dorocznym nowojorskim festiwalu New York Comedy Festival, w gronie najlepszych komików amerykańskich.

Jak podaje strona HubPages, Williams jest na surowej diecie wegańskiej.

(na zdjęciu Robin Williams w koszulce z napisem "Kocham Nowy Jork/I (love) New York" w j. arabskim)

 

http://www.examiner.com/article/vegan-actor-robbins-williams-health-doing-well

http://chuck-bluestein.hubpages.com/hub/Latest-Science-on-Health-Benefits-of-a-Plant-Based-or-Vegan-Diet

16:15, iveggy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm