czwartek, 28 marca 2013

Kontynuacja wpisu: Czy Obama podpisze projekt ustawy zapewniającej immunitet dla Monsanto

 

Na podstawie artykułu ze strony International Business Times

W ciągu ostatnich dni zebrani przed Białym Domem protestujący wzywali Obamę do zawetowania ustawy, a teraz krytykują go za jej podpisanie. Protesty miały poparcie masowej kampanii zorganizowanej przez grupę Food Democracy Now, której petycję o zawetowanie ustawy HR 933 - w celu zablokowania sekcji 753 tzw. "Monsanto Protection Act" - podpisało ponad 250 tys. osób.

Obama jednak zignorował opozycję i podpisał ustawę, która zabrania sądom federalnym wstrzymania sprzedaży i sadzenia roślin GMO, bez znaczenia, jak niebezpieczne w przyszłości mogą się one okazać.

"Monsanto Protection Act" (Akt chroniący Monsanto) - oficjalnie nazywany przez zwolenników "Farmer Assurance Provision" (Klauzula chroniąca rolników) - zapewnia absolutną ochronę Monsanto i innym biotechnologicznym korporacjom.

Przeciwnicy tej ustawy również obwiniają senator Barbarę Mikulski (Sic!) (demokratka, rep. stanu Maryland) za to, że nie dopuściła do szczegółowego odczytania ustawy.

"W tej zakulisowej transakcji, senator Mikulski poświęciła dobro konsumentów, środowiska i rolników na rzecz takich firm biotechnologicznych jak Monsanto." - oświadczył Andrew Kimbrell, dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Żywności. "Takiego nadużycia władzy nie oczekiwaliśmy od oficjalnego przywódcy jakim jest senator Mikulski, ani od senatu, w którym przewagę stanowią Demokraci."

Ogólnie uważa się, że klauzula o ochronie Monsanto została po cichu dodana, kiedy ustawa (nr 933 dotycząca spraw finansowych) omawiana była przez senacką komisję Senate Appropriations Committee, której przewodzi senator Mikulski, i że komisja ta nie dopuściła do jej odczytania. Wiele osób, które głosowały za ustawą, nie było świadomych dodatku o Monsanto.

www.ibtimes.com/furor-growing-against-obama-over-monsanto-protection-act-1156459# 

http://action.fooddemocracynow.org/sign/obama_signs_monsanto_protection_act_time_to_label_gmos/

http://www.naturalnews.com/039668_Monsanto_Protection_Act_Obama_deception_GMOs.html

 17:40, iveggy , GMO
Link
wtorek, 26 marca 2013

 

W nowozelandzkiej miejscowości Wainuiomata, restauracja McDonald's ozdobiła swoje ściany muralem, na którym radosny i zdrowy rowerzysta jedzie sobie po polnej ścieżce... Problem w tym, że rowerzystą jest długoletni weganin Matt Gerstenberger... Twórca muralu wykorzystał jego zdjęcie bez zezwolenia.

Matt Gerstenberger jest weganinem od niemal 20 lat i był bardzo niemile zaskoczony, kiedy dowiedział się, że zdjęcie, które zostało wykonane w 2010 roku w parku Wainuiomata, znalazło się na ścianie miejscowego McDonald'sa.

Na zdjęciu Matt ma na sobie nawet kamizelkę z napisem Wybierz Weganizm, którą często zakłada, kiedy jeździ na rowerze.

Matt dowiedział się o tym, że reklamuje McDonald'sa, dopiero kiedy jego kolega zauważył mural. Tak wyjaśnił, dlaczego domagał się natychmiastowego usunięcia zdjęcia: "To nie jest coś, na co ja bym pozwolił. Moja noga nie przestąpiła progu McDonald'sa od 30 lat." 

McDonald's usunął zdjęcie.

Jeden z komentarzy pod artykułem:    ;)

[McDonald's] powinien zamienić zdjęcie [wegańskiego rowerzysty] na zdjęcie opasłej rodzinki, która wygląda przez okno sklepu z rowerami…


 

źródło: http://www.stuff.co.nz

 22:44, iveggy
Link
piątek, 22 marca 2013

 

Czytając amerykańską prasę codzienną, nasuwa się pytanie, czy w Stanach Zjednoczonych istnieje nieprzekupny polityk, kongresman albo senator... Czy uczciwy człowiek ma jakiekolwiek szanse, by zająć liczące się stanowisko w tym kraju...

USA obecnie można by zaliczyć do krajów Trzeciego Świata, biorąc pod uwagę ustawodawstwo mające chronić środowisko i zwykłego szarego obywatela. Już niemal w całych Stanach wolno wydobywać gaz metodą szczelinowania hydraulicznego, która zatruwa wodę pitną i niszczy środowisko. Obama zamierza zatwierdzić rozbudowę rurociągu Keystone XL, między Kanadą i Teksasem.  Ogólnonarodowe tzw. ubezpieczenie zdrowotne, które weszło w życie w roku 2013, jest obowiązkowe, ale wcale nie jest bezpłatne i nie daje ludziom wyboru terapii, tzn. nie uznaje medycyny naturalnej i obejmuje obowiązkowe (bez wyjątków) szczepienia w obliczu każdej (zaplanowanej i nierealnej) epidemii.

W tym właśnie kraju, Monsanto, drogi przyjaciel ludzkości, który walczy z głodem na świecie, ponownie wystawił swoje rogi i radośnie macha ogonem. Wczoraj kongres USA zatwierdził ustawę, na mocy której Monsanto i inne korporacje biotechnologiczne nie będą podlegać żadnym organom państwowym - co to dokładnie znaczy?

Żaden sąd federalny nie będzie mógł przyjąć sprawy przeciwko Monsanto. Żadne zagrożenia środowiska lub zdrowia ludzkiego przez uprawy GMO czy też nielegalne uprawy GMO (wg zasad wprowadzonych przez departament rolnictwa - USDA) nie będą podlegać wymiarowi sprawiedliwości.

Oznacza to, że np. jeśli w przyszłości jakieś badania dowiodą, że nowe uprawy GMO są rakotwórcze, to i tak nikt nie będzie mógł wszcząć postępowania przeciwko Monsanto i powstrzymać sadzenia tych nasion.

Myślę, że Monsanto bez zbytniego niepokoju oczekuje podpisu prezydenta Obamy (którego ogólnie uważa się za lobbystę Monsanto).

Ta sama ustawa, która ogólnie dotyczyła funduszy dla departamentu rolnictwa, przyznała bardzo sowite wsparcie dla przemysłu mięsnego, co pozwoli utrzymać śmiesznie niskie ceny na mięso - a to sprzyja wysokiej konsumpcji produktów mięsnych, kosztem cierpienia miliardów bezbronnych zwierząt.

 

http://www.naturalnews.com/039585_Monsanto_Protection_Act_Congress_HR_933.html

http://thinkprogress.org/health/2013/03/21/1753761/agriculture-riders-deregulation/?mobile=nc

 

06:03, iveggy , GMO
Link
czwartek, 14 marca 2013

 

 

9 marca w popularnym w Stanach Zjednoczonych programie rozrywkowym Saturday Night Live w roli gospodarza programu wystąpił Justin Timberlake. Przebrany za tofu, Timbarlake zapraszał do (restauracji) VeganVille.

Chwila dobrej zabawy, i to w szlachetnym celu :)

 


 

(poniżej wideo z polskimi napisami)

 

Justin Timberlake przebrany za tofu zaprasza do VeganVille (polskie napisy) 

07:23, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
piątek, 08 marca 2013

Amerykańska aktorka Tia Mowry, znana nam z serialu młodzieżowego "Jak dwie krople czekolady" (ang. Sister, Sister), wraz z mężem, aktorem Cory Hardrict, przeszli na weganizm i są pod dużym wpływem książki Alicii Silverstone pt. "Życzliwa Dieta" (The Kind Diet). 

Kilka dni temu Mowry zablogowała gościnnie na blogu Silverstone, podając przepis na zupę z dyni, we wstępie napisała:

"Hej kochani, to takie ekscytujące, że gościnnie bloguję na stronie The Kind Life (Życzliwe Życie) - wraz z moim mężem Cory przeszliśmy w tym roku na weganizm i książka Alicii była dla nas ocaleniem. Przepisy w niej są niesamowite i zawsze ją zabieram ze sobą, kiedy idę na zakupy." 

http://www.ecorazzi.com/2013/03/04/alicia-silverstones-the-kind-diet-helps-tia-mowry-go-vegan/

http://thekindlife.com/blog/post/tia-mowry-ginger-acorn-squash-soup-recipe

17:59, iveggy
Link
sobota, 02 marca 2013

 

Wczoraj w Hali Sportowej "Staples Center" w Los Angeles (USA) odbył się koncert słynnego brytyjskiego wokalisty Morrisseya. I jak zwykle, Morrissey poprosił, aby w okolicach sali koncertowej nie serwowano mięsa. Co prawda naoczni fani twierdzą, że gdzieniegdzie na stoiskach można było dostać kanapkę mięsną, ale generalnie, jak widać na powyższym obrazku, Morrisseyowi udała się akcja promocji wegańskiego stylu życia.

Kilka dni temu Morrissey anulował występ w popularnym amerykańskim programie talk-show Jimmiego Kimmela, kiedy dowiedział się, że wśród zaproszonych gości będzie również obsada myśliwskiego programu Duck Dynasty. Kimmel wraz z załogą Duck Dynasty zakpił sobie z Morrisseya kilkakrotnie podczas programu, co spowodowało, że Morrissey wydał oficjalne i bardzo poważne oświadczenie... Morrissey stwierdził, że Kimmel nie powinien żartować z tragicznych problemów, takich jak zniewolenie zwierząt, stany depresji i wypadki masowych zabójstw przy użyciu broni, a także wyśmiewać zdrowego stylu odżywiania się, kiedy z powodu epidemii otyłości w USA koszt opieki zdrowotnej wynosi 147 miliardów dolarów rocznie.

 

Kudos dla Morrisseya!poniżej krótki fragment wczorajszego koncertu...
   

 

 

 

http://music-mix.ew.com/2013/02/19/morrissey-staples-center-meatless/

http://www.ecorazzi.com/2013/02/28/morrissey-was-not-amused-by-kimmel-releases-statement/

17:26, iveggy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm