sobota, 27 kwietnia 2013

Po raz kolejny wegańska ciastkarnia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najsmaczniejsze babeczki, organizowanym przez amerykański kulinarny kanał telewizyjny Food Network.

Tym razem "Cupcake Wars" - tak nazywa się program - wygrała wegańska ciastkarnia Papa Ganache z małego miasteczka Matawan w stanie New Jersey (link).

Właścicielka Lisa Siroti, z zawodu psychoterapeutka, oprócz ciastkarni, prowadzi też akcję pod nazwą Projekt Papa Ganache, która oferuje pomoc terapeutyczną dla dzieci i młodzieży z uboższych dzielnic. W ciastkarni organizowane są sesje terapeutyczne, podczas których dzieci biorą czynny udział w procesie pieczenia ciastek pod nadzorem psychoterapeutów, ucząc się między innymi samokontroli, szacunku dla pracy i innych ludzi, zaufania, pracy zespołowej itd. (link).

Poniżej zdjęcie babeczek z ciastkarni Papa Ganache: 

Czekoladowa rolada z kremem:


http://www.ecorazzi.com/2013/04/25/another-vegan-bakery-wins-food-networks-cupcake-wars/

19:35, iveggy
Link
sobota, 20 kwietnia 2013

 

Trzy tygodnie temu w Berlinie otwarty został trzeci sklep wegański Veganz (link), jest to druga lokalizacja w Berlinie, a trzeci sklep istnieje we Frankfurcie. Sieć Veganz planuje otwarcie sklepów w Lipsku i Hamburgu.

Wszystkie produkty są 100% wegańskie. Poza żywnością, sklepy sprzedają kosmetyki i artykuły higieny osobistej oraz karmę dla zwierząt. Internetowa gazeta VegNews Daily podała, że wszystkie produkty są w 100% wolne od GMO (link).

W Niemczech bardzo szybko rośnie liczba osób odżywiających się dietą wegańską i właśnie dzięki temu tak dobrze rozwija się sieć sklepów wegańskich.

  

http://ofcoursevegan.com/2013/03/30/germanys-veganz-supermarket-opens-third-location/

http://www.veganz.de

http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=5634&catId=8

22:19, iveggy
Link
niedziela, 14 kwietnia 2013

 

9 kwietnia weganka Fiona Oakes wygrała Maraton Polarny w kategorii kobiet.

Maraton Polarny, zwany też Arktycznym, odbywa się w niezwykle trudnych warunkach, w temperaturze ok. -30° C.

43-letnia Brytyjka nie tylko wygrała maraton, ale także pobiła rekord trasy z 2008 roku (w kategorii kobiet) o 44 minuty, kończąc wyścig w czasie 4 godz. i 53 min. - mimo warunków, które uważane są za najgorsze w ośmioletniej historii tego maratonu. Wyprzedziło ją tylko dwóch mężczyzn, a następna kobieta przybiegła na metę 55 minut za Fioną.

Fiona pobiegła w maratonie, aby zebrać pieniądze dla Vegan Society oraz na utrzymanie jej 400 zwierząt, którymi opiekuje się w swoim sanktuarium Tower Hill Stables Animal Sanctuary (link).http://web2.sys-con.com/node/2612558

http://www.buxtonadvertiser.co.uk/news/vegan-wins-north-pole-marathon-1-5581447

16:23, iveggy , Sport
Link
sobota, 13 kwietnia 2013

 

Cam F Awesome wrzucił poniższe zdjęcia na swoją stronę na facebooku z notką: Mistrzostwa USA - walka finałowa vs. Paul Koon - wygrałem mój 9 tytuł mistrzowski. 

Amerykański bokser amatorski Cam F Awesome nosi zabawne nazwisko, które sam sobie stworzył, możemy tylko się domyślać, co oznacza inicjał F.  Awesome czyli Wspaniały urodził się w 1988 r. w Nowym Jorku jako Lenroy Thompson.

Ale naprawdę Wspaniałe jest to, że Cam F Awesome jest weganinem! Dzięki książce "Engine2Diet" (link), zrzucił kilka kilogramów i już na stałe został weganinem. Nawet swoje konto na twitterze zmienił na "Plantbasedboxer" (Boksernaroślinnej)http://www.spokesman.com/stories/2013/apr/05/meet-mr-awesome/

http://camfawesome.wordpress.com/

http://www.boxingnews24.com/2013/04/2013-usa-boxing-national-championships-4/

01:51, iveggy , Sport
Link
niedziela, 07 kwietnia 2013

Amerykanka Leilani Munter jest kierowcą wyścigowym. Obecnie jeździ w zespole ARCA Racing Series, a poprzednio jeździła w IndyCar i NASCAR.

Leilani, która od dziecka była wegetarianką, przeszła na weganizm półtora roku temu. W wywiadzie dla Ecorazzi i HappyCow.com, powiedziała, że od razu poczuła się lepiej.

Na weganizm przeszła po obejrzeniu filmów "Ziemianie" (Earthlings) i "Widelce zamiast noży" (Forks Over Knives).

"Nowe informacje skłoniły mnie do wyeliminowania nabiału". "Definitywnie czuję się lepiej. Definitywnie poczułam zmianę, poczułam więcej energii."

Leilani i tak już prawie nie jadła nabiału, z wyjątkiem sera. Znalazła jednak wegańskie wersje serów: "Byłam zaskoczona, jak dużo jest wegańskich serów, a niektóre smakują naprawdę dobrze." "Naprawdę z niczego się nie rezygnuje." "Nie ma usprawiedliwienia, żeby tego nie zrobić."

Munter zamierza propagować weganizm podczas zawodów: "Jeszcze w tym roku zamierzamy jeździć samochodem wyścigowym z napisem VegNation." Ale to nie wszystko, również rozstawiony zostanie duży namiot, w którym będzie serwowane wegańskie jedzenie, żeby fani mogli sami spróbować, jakie smaczne mogą być potrawy wegańskie. 

Źródło: link

06:19, iveggy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm