czwartek, 28 czerwca 2012

Na podstawie artykułu Razor Ruddock looks to return to boxing ring, says he wants a crack at the title

 

48-letni Kanadyjczyk Razor Ruddock, zawodowy bokser, były mistrz świata federacji IBC, znany z zaciętych walk m. in. z Tysonem 20 lat temu, zamierza wrócić na ring.

"Tak bardzo mi się chce znowu walczyć." - powiedział Ruddock, weganin, który waży "jedyne" 105 kg.

Decyzję o powrocie powziął po treningu na Jamajce.

"Jestem w tak dobrej formie, w jakiej nie byłem nawet walcząc z Tysonem i innymi." - powiedział gazecie The Canadian Press. "Teraz jestem w formie... w najlepszej formie w całym moim życiu. Jestem szybszy."

Ruddock musi znaleźć przeciwnika, aby otrzymać licencję bokserską.

 

22:39, iveggy , Sport
Link
poniedziałek, 25 czerwca 2012

Zdjęcie mojej 12-letniej kotki Andżeliny, która od 8 lat jest weganką.

 


piątek, 22 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Chaka Khan Loses Weight, Improves Health With Vegan Diet 

Chaka Khan - amerykańska piosenkarka i kompozytorka, często nazywana Królową Muzyki Funk, 10-krotna laureatka Grammy, sławę zdobyła w latach 70-tych jako wokalistka zespołu funkowego Rufus.

59-letnia, otyła, mająca wysokie ciśnienie krwi i chora na cukrzycę, przeszła na dietę wegańską. Przez pierwsze 4 miesiące odżywiała się jedynie sokami. W rezultacie schudła 30 kg.

“W końcu powiedziałam sobie 'Och, nie nie nie nie nie, już mam dosyć. Nie mogę w ten sposób dalej żyć. I mam też małą córeczkę, którą muszę się opiekować, moją wnuczkę. Zaadoptowałam ją, tak więc muszę tutaj być... Ona była najważniejszą motywacją dla zrzucenia wagi i poprawy mojego zdrowia, po to, abym tutaj była dla niej. Po prostu przestałam jeść i przez kilka miesięcy byłam na ścisłym poście. Potem wyeliminowałam mięso, zostałam weganką, wyeliminowałam nabiał i mięso."


 

03:37, iveggy , Muzyka
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 czerwca 2012

 

Nastał kleszczowy sezon, ale to wcale nie oznacza, że musimy pożegnać się z naszym stylem życia zgodnym z zasadami ahimsy.

Od kilku lat stosuję rewelacyjny sposób na wyciąganie kleszczy, żywych kleszczy. Każdy taki wyciągnięty kleszcz wędruje do plastikowego woreczka i zostaje wywieziony daleko od trasy naszych spacerów.

Tak więc najpierw należy palcami rozsunąć sierść, aby kleszcz był dobrze widoczny (u długowłosych psów najlepiej poprosić kogoś o pomoc, aby przytrzymał psie włosy tak, żeby widać było tylko gołą skórę i zadek kleszcza).

Następnie zaczynamy kleszcza kręcić zgodnie ze wskazówkami zegara. Kręcimy go tak, żeby całe jego ciało się ruszało, dość szybko.

Kręcimy kleszczem tak długo, aż on po prostu sam odpadnie. Wtedy delikatnie i bez strachu (bo on tak szybko w nas się nie wpije) wkładamy go do woreczka i wynosimy, gdzieś daleko.

Ktoś nagrał wideo instruujące, jak to zrobić i pozwoliłam je sobie pożyczyć dla dobra kleszczy, psów i ludzi. Pani na wideo miała szczęście, że kleszcz wyszedł szybciutko, bo czasami zabiera to trochę więcej czasu, szczególnie, kiedy kleszcz już się dobrze usadowi. Ale nie miałam ani jednego przypadku (mimo że mój pies czasami miał na sobie 10 kleszczy jednocześnie), żeby kleszcz sam nie "wyszedł" :)

 

23:45, iveggy , Porady
Link Komentarze (6) »
sobota, 16 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Why Twitter’s Co-Founders are Betting Big on a Vegan Meat Startup


Obvious Corporation (spółka zawiązana w 2006 r. przez współzałożycieli Twittera Biz Stone'a /weganin/, Evana Williamsa oraz byłego wice-prezydenta Jasona Goldmana) zazwyczaj wspomaga nowe obiecujące kompanie technologiczne. Jednak tym razem Obvious Corporation wraz z największą na świecie firmą venture capital Kleiner Perkins Caufield Byers zainwestowała w Beyond Meat - przedsiębiorstwo produkujące wegańskie mięso przypominające do złudzenia prawdziwe.

 

Biz Stone tak tłumaczy inwestycję: "Ci ludzie nie podchodzą do tego przemysłu, który ma współzawodniczyć z przemysłem mięsnym, w stylu jakiejś nowości czy odlotu hippisowskiego, ale pod kątem wielkiej nauki, super praktycznie i z odpowiedniego punktu. Twierdzą oni, że chcą współzawodniczyć z przemysłem mięsnym wyprodukowanym na bazie roślinnej mięsem."

Jak wegetarianom i weganom smakuje nowy produkt? Stone wypowiada się na ten temat tak: "Kiedy czuje się to w ustach… to jest to coś umięśnionego i z tkanką tłuszczową, i w tym jest coś nie tak. Dla długoletnich wegan, ten smak może wywołać przerażenie."

Jednak nowy produkt (kurczak), który jest bezglutenowy, natychmiast zniknął z półek sklepów w płn. Kalifornii.

Koordynator dużej sieci sklepów ze zdrową żywnością Whole Foods powiedział: "Jeśli ten trend będzie dalej trwał, nie potrzebne będą 2 próbne miesiące, wystarczą 2 tygodnie."

 

Przypomnę poniżej wpis z 1 grudnia 2009 roku, który zapowiadał powstanie wegańskiego mięsa:

Profesor weganin

Patrick Brown, naukowiec i profesor biochemii na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii (USA), porzucił pracę naukową na 18 miesięcy, aby skoncentrować się na pełnej eliminacji farm przemysłowych. 6 miesięcy poświęci na opracowanie zmiany ustawodawstwa, po czym przez kolejne 12 miesięcy wraz z grupą najsławniejszych szefów kuchni i pracowników przemysłu żywieniowego, zajmie się opracowaniem przepisów na smaczne wegetariańskie produkty oraz przygotowaniem strategii zmiany politycznej, prawnej, kulturowej, i zapewnienia odpowiedniej ilości żywności.

 

Profesor Brown stwierdził: ,,Absolutnie nie istnieje żadna możliwość, żeby za 50 lat ten system nadal działał w tej samej formie, co obecnie. Jedną opcją jest zwykłe czekanie, i albo poradzimy sobie z tą kwestią, albo jesteśmy ugotowani. Ja zamierzam podejść do tego jak do problemu, który można rozwiązać.” Rozwiązanie: ,,Eliminacja farm hodowlanych na planecie Ziemi”.

 

Prof. Patrick Brown jest wegetarianinem od 30 lat i weganinem od 5 lat (2009).

 

Dzięki takim ludziom łatwiej jest nam oddychać i cieszyć się życiem.

15:46, iveggy , Newsy
Link
środa, 13 czerwca 2012

 

Amerykańska organizacja Mercy for Animals (Współczucie dla zwierząt) przygotowała reklamę telewizyjną, która pod koniec zeszłego roku pokazywana była na kanale MTV.  W tym roku ta sama reklama będzie pokazywana również na innych popularnych kanałach, takich jak Bravo, VH1, Oxygen i E!

 

23:16, iveggy , Filmy
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 czerwca 2012

Amerykański kanał telewizyjny PBS (tv publiczna) zapowiada nową serię pokazów kulinarnych poświęconych wegańskiemu gotowaniu. Cykl nosi nazwę Vegan Mashup i zacznie być emitowany we wrześniu. Każdy 30-minutowy odcinek zaprezentuje 3-4 przepisy na podobne dania.

W programie wezmą udział 3 szefowe kuchni: Toni Fiore, Miyoko Schinner i Terry Hope Romero (plus szef-niespodzianka!) – które podzielą się z widzami przepisami na swoje ulubione potrawy.

 

Na podstawie artykułu: New vegan cooking show to launch on PBS

19:13, iveggy
Link
czwartek, 07 czerwca 2012

Następne pożyteczne video nagrane przez dr Gregera :)

 

 

Tekst:

Rada ds. nabiału zaprzecza, że istnieje związek między spożywaniem mleka i zwiększonym wydzielaniem śluzu ... i obwinia za to Żydów. Mit ten według tej Rady pochodzi od XII-wiecznego żydowskiego lekarza. Nie chodzi im o byle jakiego lekarza z XII wieku, ale o samego Mojżesza Majmonidesa.

A czego dowiedzieliśmy się na ten temat w ciągu ostatnich 800 lat?

Najnowsze badania opublikowane w zeszłym roku (2009) noszą tytuł  "Czy mleko zwiększa ilość wytwarzanego śluzu?"

Czy to jest fakt? Czy też fikcja?

Okazuje się, że jest to FAKT.

Białko mleka - kazeina - rozkłada się w żołądku i wytwarza substancję zwaną kazomorfiną, która, na co wskazuje sama nazwa, działa podobnie jak opium.

Z ewolucyjnego punktu widzenia może to mieć sens, ponieważ przetrwanie gatunku może zależeć od ścisłego związku między matką a niemowlakiem.

Prawdopodobnie receptory opioidowe znajdujące się na gruczołach śluzowych i w drogach oddechowych reagują na morfinę, którą zawiera mleko, co potencjalnie może zwiększyć wytwarzanie i wydzielanie śluzu przez gruczoły układu oddechowego.

To może wyjaśnić, dlaczego podgrupa ludzi cierpiących na wzmożoną ilość śluzu (flegmy) w drogach oddechowych, doświadczyła, że wiele z tych symptomów, w tym astma, ulega poprawie na diecie eliminującej nabiał.

Może Majmonides miał jednak rację.

 

link 

23:08, iveggy , Lekarz radzi
Link
wtorek, 05 czerwca 2012

 Na podstawie artykułu Michelle Pfeiffer Talks Becoming Vegan

W najnowszym wywiadzie, Michelle Pfeiffer powiedziała, że po obejrzeniu programu, w którym były prezydent Bill Clinton opowiadał o swojej podróży do zdrowia, sama przyjęła wegański styl życia.

W poniedziałkowym programie "Piers Morgan Tonight", 54-letnia aktorka rozmawiając z dr Sanjay Guptą zwierzyła się, że po obejrzeniu filmu dokumentalnego "The Last Heart Attack" (Ostatni atak serca) zaczęła głębiej się nad tym zastanawiać.

"Właśnie skończyłam ćwiczenia, i chyba leciał wtedy 'Dark Shadows', a potem na CNN pokazali The Last Heart Attack" - powiedziała.

Oglądając ten dokument, który skupiał się na omawianiu metod zapobiegających atakowi serca, dopiero historia Clintona naprawdę do niej trafiła. Pfeiffer, która uwielbia dobre jedzenie, zobaczyła Clintona i pomyślała:

"OK, Bill Clinton kocha dobre jedzenie, w takim razie coś w tym musi być, że on trzyma się tej diety. Poza tym Clinton jest inteligentny i nie robiłby czegoś, jeśli to coś nie ma rzeczywiście naukowego wsparcia."

Pfeiffer zebrała więcej informacji na ten temat i podjęła decyzję: "Poczułam, że za tym stoi nauka. I rozumiesz, było w tym coś nie do odparcia... Nie mogłam tego nie słuchać. Mój ojciec zmarł na raka. I im bardziej się starzejemy, tym więcej chorób nas otacza. I widzimy, jak ludzie walczą z przewlekłymi chorobami. Widzimy, jak ludzie umierają na nieuleczalne choroby. Tak więc jeśli w jakikolwiek sposób...  to jest rzeczywiście prawda, to należy tego posłuchać."

Pfeiffer, wielbicielka węglowodanów, bardzo lubi wegańską dietę i pociągnęła za sobą męża (od 19 lat) Davida E. Kelley, który także stara się przestrzegać tej diety.

 

link

20:39, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
poniedziałek, 04 czerwca 2012

Ben Stiller wraz z żoną, aktorką Christine Taylor, przestrzega diety roślinnej. Informacja pochodzi z wywiadu, jakiego Taylor udzieliła dla znanego amerykańskiego magazynu People.

Ben i Christine nie mają problemu z jedzeniem roślinnym, inaczej sprawa wygląda z ich dziećmi (10-letnią Ellą i 6-letnim Quinlinem).

"Nasi przyjaciele są weganami i ich dzieci także zostały weganami. Jestem taka zazdrosna, że mieli oni odpowiednie informacje i mogli zacząć z dziećmi od wczesnego wieku, ponieważ teraz odwrócić ich nawyki jest trochę trudniej." - powiedziała Taylor w wywiadzie.

 

Źródła:

peta
ecorazzi
people21:32, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm