niedziela, 30 czerwca 2013


Dwa tygodnie temu National Geographic Society wyróżniło reżysera Jamesa Camerona (Avatar, Titanic) tytułem „Explorer of the Year” (Odkrywca Roku). Cameron jako pierwszy w historii dokonał samotnego zejścia na dno Rowu Mariańskiego - najgłębszego miejsca na ziemi. W 12-tonowym batyskafie Deepsea Challenger zanurzył się na głębokość niemal 11 km.

Podczas ceremonii odbioru nagrody, Cameron wezwał zaproszonych gości, aby zrobili coś więcej dla naszej planety, wybierając wegański styl życia.

Powiedział: „Ostatnio miałem objawienie. Zamierzam rzucić wyzwanie wam wszystkim, którzy macie głębszą świadomość, którzy stoicie na straży środowiska naturalnego ziemi i oceanów... Zmieniając sposób odżywiania się, zmienicie cały kontrakt między gatunkiem ludzkim i światem natury.”

Cameron, który w październiku oficjalnie przeszedł na weganizm, powiedział publiczności, że ta zmiana miała na niego ogromny wpływ: „Poczułem się, jakbym budził się z długiego spaceru we śnie. Wierzę, że my wszyscy tak spacerując we śnie, spadniemy z urwiska, jeśli tego nie zrobimy.”

W jesieni Cameron nagrał video, w którym powiedział: "Nie możesz być ekologiem, nie możesz być obrońcą oceanów, jeśli nie żyjesz w pełni według swoich przekonań i nie możesz żyć w ten sposób w świecie przyszłości, w świecie, który jest przed nami, w świecie naszych dzieci, jeśli nie odżywiasz się dietą roślinną."

Cameron na okładce czerwcowego wydania magazynu National Geographic: 

http://www.washingtonpost.com/blogs/reliable-source/wp/2013/06/15/national-geographic-125th-gala-james-cameron-goes-vegan-felix-baumgartner-dazzles-the-ladies/

http://www.mnn.com/health/fitness-well-being/blogs/james-cameron-touts-vegan-diet-during-nat-geo-gala

http://www.ecorazzi.com/2013/06/17/james-cameron-wins-award-promotes-vegan-lifestyle/

06:17, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
niedziela, 23 czerwca 2013

 

Rękodzieło artystyczne z przesłaniem? - jak najbardziej - wegańskie buty. Molly Puzzo, mieszkająca w Kalifornii, projektuje i sama wykonuje wegańskie buty...

http://www.hydraheart.com

 

 

 

 

http://feelgoodstyle.com/2013/05/27/spotted-handmade-vegan-shoes/

15:55, iveggy , Pomysł na biznes
Link
niedziela, 16 czerwca 2013

Amerykanka Rainbeau Mars, która sprzedała już ponad milion płyt DVD promujących jogę i zdrowy styl życia, i pracowała z wieloma gwiazdami i znanymi osobistościami, wywołała burzę krytyki, kiedy wysłała swoim gościom dość nietypowe zaproszenie na nadchodzące wesele.

Rainbeau zasugerowała, aby przed samym weselem goście spędzili 3 tygodnie na Hawajach, biorąc udział w wegańskiej sesji oczyszczająco uzdrawiającej, podczas której będą mogli wyciszyć się, poczuć się lepiej i przystosować swoje wibracje do nadchodzącej uroczystości.

Przyszła panna młoda tak odpowiedziała na zarzuty:

"Poprosiłam ludzi, którzy będą na naszej uroczystości, aby wraz z nami uczestniczyli w naszym procesie przygotowywania się do złożenia świętych ślubów. Ten ślub jest dla nas wszystkich, którzy pragną oczyszczenia w ogrodzie. Zaproszenie to nie było żądaniem ani wymogiem, i przykro mi, jeśli ktoś z was poczuł się tą myślą urażony. Jednak... właśnie poddaliście mi świetny pomysł... a może powinnam naprawdę postawić takie wymaganie... jako następne... Tylko żartuję! :) Mam nadzieję, że wszyscy spróbujecie naszej jesiennej sesji oczyszczającej. Myślę, że przydałoby nam się trochę więcej miłości i wsparcia. Jestem wam wdzięczna z całego serca.

Rainbeau Harmony Mars - i tak, to jest moje prawdzie imię."


Tak więc, ślub odbędzie się 2 lipca na hawajskiej wyspie Kauai i impreza potrwa 3 dni, a goście będą brali udział w klasach oddychania, jogi itp...

 

Zaproszenie nagrane na video:
 

http://www.huffingtonpost.com/2013/06/07/bridezilla_n_3405190.html

http://www.ecorazzi.com/2013/06/12/bride-requests-guests-try-vegan-cleanse-before-wedding-internet-flips-out/

05:21, iveggy
Link
sobota, 08 czerwca 2013

 

Dla wielbicielek i wielbicieli Johnnego Deppa mamy dobrą wiadomość: Johnny Depp został zweganizowany przez swoją narzeczoną, aktorkę Amber Heard, z którą nakręcił 2 lata temu film "Dziennik zakrapiany rumem"...

Zacytujemy za ecorazzi.com:

Z tajnego źródła: "Przeszedł na dietę wegańską i zaczął uprawiać pilates, kiedy powiedziała mu o korzyściach, jakie to przynosi, i teraz on rozwodzi się nad tym, że wreszcie zrzucił swój brzuchol..."

http://www.ecorazzi.com/2013/06/06/has-johnny-depp-gone-vegan-source-says-yes/?utm_medium=referral&utm_source=t.co

16:29, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link

 

Pod koniec czerwca w Londynie odbędzie się pierwsza oficjalna prezentacja mięsa wyhodowanego in vitro (nazywanego 'schmeat'). Pokaz i degustacja mają na celu zwabienie bogatych inwestorów, dzięki którym produkcja mięsa z próbówki będzie możliwa na skalę przemysłową.

Fizjolog Mark Post z uniwersytetu Maastrict w Holandii pracował nad stworzeniem mięsa przez 2 lata, a komórki, z których wyhodowano nowe mięso, pobrano z karku krowy. Kawałek mięsa powstał w procesie rozmnażania komórek w malutkich partiach.

Jak zwykle wiadomość ta wywołuje sprzeczne uczucia - radości z możliwości ograniczenia cierpienia, smutku, bo ludzie nadal będą odżywiać się "ciałem", oraz... obrzydzenia...

Istnieje już sztuczne wegańskie bezglutenowe mięso "Beyond Meat"... teraz tylko jeszcze trzeba wynaleźć lekarstwo na znieczulicę i brak empatii... i nasza planeta nareszcie będzie mogła uważać się za cywilizowaną, bo jak na razie cała obecna cywilizacja opiera się na malowidłach, starych budowlach, uniesieniach poetyckich i literackich etc… - a to wszystko powstało na bazie cierpienia i mordowania zwierząt...http://www.jsonline.com/blogs/news/210637921.html

 

Urban dictionary:


1. Schmeat is the result of the marriage between the German Surname SCHMITT and the English word MEAT. It is a dick joke of Western Pennsylvanian origins, though its usage has flourished in recent years, especially among the Asian-American motion graphics animator population. In fact, its usage as a euphemism has become antiquated and archaic. Schmeat has actually evolved in to one of those rare catch all words on par with "fuck". Its versatility makes it the appropriate substitute for almost any part of speech. 

2. Schmeat roughly stands for "Cooler than sweet; better than fake meat." It is used similar to sweet, but is used when something needs a higher complement than sweet/and or fake meat. That awesome shit that just happened was fucking schmeat.


06:31, iveggy
Link
niedziela, 02 czerwca 2013

Na podstawie artykułu "Some notes on history of Vegetarianism in Dublin" (link)

 

"Ktoś, kto kupi zwierzę, może je zabić na jedzenie; ale jeśli ktoś nie zapłaci za to zwierzę, wtedy prawdopodobnie znajdzie się w sądzie oskarżony o kradzież - o kradzież własności sąsiada. Nie za pozbawienie zwierzęcia życia! Doprawdy prawo sobie zaprzecza. Zabranie złotówki, którą z łatwością można odzyskać, jest kradzieżą? Ale zabranie nie-ludzkiego życia, którego nie można już przywrócić, nie jest żadną zbrodnią?"

 ~~ Moira Henry (1946)

 

Jakże bliską wydaje się osoba Moiry Henry, która w latach 40-tych ubiegłego wieku uważana była za jedyną wegankę w Irlandii. Moira została wegetarianką, kiedy zobaczyła na ulicy Dublina krowy brutalnie pędzone do rzeźni. 26 lutego 1949 r. irlandzka gazeta Irish Press opublikowała wywiad z (prawdopodobnie) "jedyną weganką w Irlandii - Moirą Henry". Moira powiedziała dziennikarzowi, że była wegetarianką od 1930, a weganką przez ostatnie 4 lata. (Była weganką już do końca życia). 

Moira wyrażała otwarcie swoją opinię o gatunku ludzkim i przygnębiało ją cierpienie, na jakie człowiek skazuje zwierzęta. Była Honorowym Sekretarzem Irlandzkiego Związku Przeciwko Wiwisekcji oraz Dublińskiego Towarzystwa Wegetariańskiego. Tak bardzo nie mogła pogodzić się z istniejącym stanem rzeczy, że zażyczyła sobie, aby pochowano ją bez żadnych ceremonii religijnych.

Moira Henry była niezrzeszoną dziennikarką i utalentowaną projektantką ubrań. 

 

Quotation: Moira Henry (1946)

"If one purchases an animal one may slaughter it for food; but if one omits the preliminary payment one is likely to find oneself in court for theft - for stealing thy neighbours property; not for depriving the animal of its life! Surely the law is contradictory. To take a penny, easily replaced, is theft? To take a subhuman life, impossible to replace, is no crime at all?"

http://christianvegetarianarchive.blogspot.com/2012/02/quotation-moira-henry-1946.html

 

 06:33, iveggy , Różne
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm