poniedziałek, 30 lipca 2012

 

Ellen jako weganka zrobiła dla weganizmu w Stanach Zjednoczonych ogromnie dużo. Propaguje weganizm w swoim talk-show, zaprasza znanych wegan, prezentuje pokazy gotowania wegańskiego. Po prostu, jako gwiazda filmowa i prezenterka tv, jest najlepszą i najskuteczniejszą ambasadorką weganizmu (nie umniejszając zasług Alicji Silvestone, Woody'ego Harrelsona etc.).

Teraz te minusy, których Ellen, osoba tak znana i popularna, chyba po prostu sama nie potrafi zauważyć. Ellen ma kontrakt z Covergirl (amerykańską firmą kosmetyczną, założoną w 1960 przez zakłady chemiczne Noxzema Chemical Company, znane później jako Noxell, i zakupione w 1998 r. przez prawdopodobnie największe w USA zakłady chemiczno-spożywcze Procter & Gamble) i nagrywa dla tej firmy reklamy telewizyjne. W 1999 firma ogłosiła, że ogranicza testy na zwierzętach, ogranicza - nie eliminuje. Nawet jeden królik, któremu wypalono oczy maskarą, wystarczyłby, żeby odmówić milionów dolarów, które DeGeneres otrzymuje w ramach "rekompensaty moralnej".

Zanim Ellen została weganką, wykupiła w marcu 2008 udziały w Halo, firmie produkującej naturalną karmę dla psów i kotów - naturalnie zabijane zwierzęta przerabiane na naturalne puszki. Nadal zarabia pieniądze na cierpieniu zwierząt.

Dobre wieści: firma Halo zaczęła produkcję wegańskiej karmy dla psów. Nie za dobre wieści: karma nie jest wolna od GMO i nie jest ekologiczna.

W obecnych czasach należy się zastanowić nad tym, jak karmimy swoje zwierzęta, choćby z jednego powodu - liczba zwierząt umierających na raka jest przerażająca. Dlatego właściwym wyborem jest karma, która nie zawiera nie tylko składników pochodzenia zwierzęcego (które zwykle zawierają śladowe ilości hormonów, antybiotyków, leków etc.), ale jedzenie to powinno być także nie spryskiwane pestycydami ani nie modyfikowane genetycznie, jako że pestycydy i GMO mogą także powodować rozwój komórek rakowych.

Jednak to, że ruszyła produkcja następnej wegańskiej karmy właśnie dzięki Ellen, znowu przeważa szalę  na jej korzyść.
21:56, iveggy
Link
środa, 25 lipca 2012
sobota, 21 lipca 2012

 

 

 

Marco Antonio Regil, meksykański prezenter telewizyjny oraz gospodarz teleturniejów, m. in. meksykańskiej wersji programu "Czy znasz cenę?" (The price is right) oraz Dancing with the Stars.

Wielokrotnie nagradzany, w 2004 został nawet zaproszony przez ówczesnego prezydenta USA G. W. Busha do Białego Domu, jako gospodarz obchodów Cinco de Mayo.

 

 


Poniżej tłumaczenie fragmentu artykułu How to look at least 10 years younger

 

"Byłem otyły i to zaczęło mieć wpływ na moją karierę. Przełom nastąpił, kiedy producent programu Family Feud powiedział mi, że muszę zacząć wkładać gorset, żeby zachować sylwetkę na scenie, ponieważ moje kształty były zbyt widoczne w kamerze.

Pomyślałem wtedy 'Mam tylko 38 lat, to niemożliwe, nie mogę zakładać czegoś takiego.'

Całe szczęście akurat mniej więcej w tym czasie odkryłem sekret, jak stracić wagę - zdrowy styl życia.

Zacząłem praktykować jogę i dzięki mojej nauczycielce, joigini Seane Corn, dowiedziałem się, że przetworzona żywność i czerwone mięso szkodzą mojemu ciału, a także szkodzą środowisku.

Przestałem jeść czerwone mięso i rafinowany cukier i zacząłem kupować żywność ekologiczną.

Znalazłem też lekarza naturopatę, dzięki któremu dowiedziałem się, że mam alergię na jajka (które uwielbiałem.) Potem przestałem jeść drób, ryby i nabiał i zostałem weganinem. Rezultat był niesamowity!

W ciągu ostatnich 2 lat nie tylko schudłem 12 kg., ale mam inną energię. Nie irytuję się tak łatwo, mój umysł działa przejrzyście i czuję się i wyglądam młodziej.

Nie tylko jestem zdrowszy, ale mój sposób odżywiania się jest korzystniejszy dla środowiska i nie przyczynia się do okrutnego traktowania zwierząt.

Wiem, że wielu ludzi uważa, że nie mogliby tak drastycznie zmienić swojej diety, ale ja zachęcam wszystkich do jedzenia choćby jednego wegańskiego (100% wegetariańskiego) posiłku dziennie, a zobaczycie, jak się po tym poczujecie. Założę się, że zaskoczą was rezultaty."

http://viviendoconmarco.com/how-to-look-at-least-10-years-younger/

23:48, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 19 lipca 2012

 

Jeśli chodzi o mnie... moja decyzja, by wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego, okazała się korzystna na dwóch poziomach: osobistym i duchowym. Oczywiście, nie było to na początku takie "łatwe"... ale to był mój wybór.

(...)

Życie współczujące obejmuje także inne rzeczy, takie jak wolne od okrucieństwa kosmetyki i ubrania...

~ Krista Allen

 

 

Amerykańska aktorka Krista Allen znana jest z takich seriali tv jak Dni naszego życia, Słoneczny patrol, Z Archiwum X, Seks, kasa i kłopoty, Dwóch i pół, Przyjaciele, Detektyw Monk, CSI, Smallville, Spin City, Ja się zastrzelę, Czas na Briana, Unscripted oraz filmów: Dwóch gniewnych ludzi, Zapłata, Kłamca kłamca, Niebezpieczny umysł itd.


00:24, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
poniedziałek, 16 lipca 2012Wszystkie szczepionki w rzeczywistości mogą spowodować trwałe uszkodzenie tkanki nerwowej, szczególnie w mózgu.

Już w roku 1855, kiedy stan Massachusetts, jako pierwszy w Stanach Zjednoczonych, wprowadził obowiązek szczepień dla dzieci w wieku szkolnym, zauważono, że szczepionki niosą ze sobą ryzyko wystąpienia zapalenia mózgu. http://www.naturalnews.com/031476_vaccines_nerve_damage.html

http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

Zapalenie nerwów obwodowych, przewlekła zapalna poliradikuloneuropatia demielinizacyjna (CIDP), zespół algodystroficzny (CRPS), zespół Guillaina-Barrégo (GBS), stwardnienie rozsiane, narkolepsja, zespół mioklonii i opsoklonii (OMS), neuralgia nerwu trójdzielnego i poprzeczne zapalenie rdzenia nie są jednymi neurologicznymi skutkami ubocznymi, jakie towarzyszą szczepionkom. http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

 

Jeśli szczepionki nie odgrywają absolutnie żadnej roli w rozwoju autyzmu dziecięcego, jak głosi wiele władz medycznych, to dlaczego jedne z najbardziej popularnych szczepionek powszechnie podawanych dzieciom, w sposób oczywisty powodują autyzm u małp naczelnych? To pytanie słyszymy coraz częściej po ogłoszeniu wyników niedawnych badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Pittsburgh (UP) (Pensylwania), które wykazały, że wiele nowonarodzonych małp, którym podano standardowe dawki szczepionek dziecięcych, rozwinęło oznaki autyzmu. http://www.naturalnews.com/035787_vaccines_autism_monkeys.html

 

Minęło zaledwie 70 lat od II wojny światowej, ale szaleni naukowcy z firm takich jak IG Farben, BASF, Hoechst, Dow i Bayer, którzy stworzyli komory gazowe i testowali niebezpieczne szczepionki na niewinnych Żydach, wcale nie odeszli w przeszłość.

W rzeczywistości zaczęli pracować dla amerykańskich korporacji i firm farmaceutycznych, które obecnie przewodzą w produkcji szczepionek.

Co najmniej kilkunastu z tych bezlitosnych morderców zostało zatrudnionych natychmiast, kiedy wyszli z więzienia, zaledwie 4 do 7 lat po procesie w Norymberdze, podczas którego uznano ich za winnych masowego zabójstwa i zniewolenia. http://frank.mtsu.edu/~baustin/trials3.html

 

W rzeczywistości, pod koniec II wojny światowej, budynek IG Farben we Frankfurcie był chroniony przed alianckimi bombardowaniami przez najwyższe szczeble amerykańskiego dowództwa wojskowego.

Dlaczego? IG Farben był czymś w stylu FDA/CDC (Administracja ds. lekarstw i żywności) i był "farmaceutycznym ramieniem" 4 Rzeszy Hitlera, tak więc Rockefellerowie musieli bronić swoich finansowych inwestycji, by dalej kontrolować i zarządzać imperium farmaceutycznym, które wkrótce zostało przekatapultowane na terytorium USA.

Badania ujawniły, że Hitler również zainwestował w firmę Merck i inne firmy farmaceutyczne.

Naziści skazani za masowe morderstwa otrzymali najwyższe posady w największych firmach farmaceutycznych i chemicznych.

Fritz ter Meer, uznany winnym ludobójstwa i zniewolenia w Oświęcimiu, odbył karę tylko 7 lat, a potem został Prezesem Zarządu w firmie Bayer w roku 1956. Czy nadal ufacie szczepionkom?

Carl Krauch, Członek Zarządu IG Farben i wojskowy szef ds. ekonomii pracujący dla Hitlera, uznany winnym masowego morderstwa, odbył karę zaledwie 6 lat, a następnie został Prezesem Zarządu BASF w roku 1952. Czy jeszcze macie ochotę na szczepionki przeciw grypie?

Przemysł produkujący dzisiejsze szczepionki to ten sam, który chronił i zatrudnił nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Ten sam przemysł, który wyprodukował nazistowskie komory gazowe i został zakupiony przez Bayera. W kim więc pokładamy nasze zaufanie ws. zdrowia naszych dzieci?

Dzisiejsze szczepionki nie tylko zawierają aktywne zalążki chorób, których się obawiamy, ale także zawierają GMO, hormony pochodzące z zakażonych krów, świń, kurczaków i małp, nie testowane kombinacje wirusów (np. H1N1), aluminium, rtęć, emulgatory i krzyżówki bakterii pochodzących od zwierząt, komarów i chorych ludzi.

Na przykład: Szczepionka przeciwko odrze (Attenuvax), produkowana przez firmę Merck. Dwa zastrzyki - pierwszy w 1 roku życia, a drugi w 4.

Zawiera żelatynę, sorbitol, chlorek sodu, surowicę bydlęcą, białko jaj, albuminę ludzką.


http://www.naturalnews.com/035431_vaccine_ingredients_side_effects_MSG.html

http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

http://www.naturalnews.com/035787_vaccines_autism_monkeys.html

http://www.naturalnews.com/027178_autism_vaccines.html

niedziela, 15 lipca 2012

Ultramaratończyk z USA, Michael Arnstein, odżywia się dietą frutariańską (tzn. owocową). Dwukrotnie zdobył mistrzostwo stanu New Jersey (2009 i 2010).

Najpierw zmienił dietę na wegańską, która pomogła mu poprawić rezultaty, następnie odżywiał się dietą Atkinsa (z pominięciem mięsa) i jego kondycja znacznie się pogorszyła. W styczniu 2008 zmienił dietę na owocową 80/10/10 i zaczął osiągać najlepsze wyniki w swoim życiu.

Prowadzi stronę www.thefruitarian.com22:48, iveggy , Sport
Link Komentarze (5) »
czwartek, 12 lipca 2012
wtorek, 10 lipca 2012

 

Jutro zaczyna się 5-dniowa konferencja poświęcona zdrowemu wegańskiemu stylowi życia. Wezmą w niej udział znane w świecie wegańskim osoby, między innymi dr. Neal Barnard, dr. T. Colin Campbell oraz autorki książek Rory Freedman i Kathy Freston.

 

Wykłady (w jęz. angielskim) można słuchać na żywo. Rejestracja jest bezpłatna. 

Gospodarzami imprezy są dr Will Tuttle oraz Steve Prussack - założyciel interentowego radia, którego audycje poświęcone są surowej żywności i zdrowym stylom życia  RawVeganRadio.

Wykłady zaprezentują m. in.:

20:32, iveggy , Newsy
Link
poniedziałek, 09 lipca 2012

Odkryłam świetny sposób na podniesienie poziomu energii. Moja siła energetyczna podskoczyła o 500% :)

 

Rano:

Zaczniemy od porannego (czasami też dodatkowo wieczornego) koktajlu (wg przepisu dr Gregera).

  • szklanka mleka sojowego niesłodzonego
  • 1/2 szklanki jagód
  • 1/2 szklanki jeżyn
  • mango
  • łyżeczka siemienia lnianego (zmielonego w młynku do kawy, ja używam złotego)
  • łyżeczka amly

zmiksować w blenderze (wszystkie składniki mają ogromną ilość przeciwutleniaczy /amla ma najwięcej/, które chronią organizm przed patogenami)

 

W ciągu dnia:

3-4 razy dziennie 1/2 szklanki świeżego soku z marchwi (nie więcej niż 1/2 szklanki, bo sok z marchwi jest bardzo silny)

 - do każdej porcji soku można brać zioła oczyszczające wątrobę np. Ostropest (Sylibum marianum) w tabletkach itp.

Przez dwa pierwsze dni zastosować oczyszczającą kurację włoskiego lekarza dr Simoncini tzn. 3 razy dziennie 3/4 szklanki ciepłej wody dobrze osłodzonej (np. molasą) + łyżeczka sody oczyszczanej (wodę koniecznie należy osłodzić).

Poza tym, ja w miarę możliwości jem przeważnie surowe posiłki, tzn. duże ilości zieleniny z warzywami, czasami doprawiam to lekko miso czy sosem sojowym. Ostatnio unikam awokado, bo co do korzystnych właściwości awokado zdania są podzielone, natomiast zauważyłam, że rano czuję się znacznie bardziej "elastyczna", jeśli poprzedniego dnia nie jadłam awokado (od których byłam nieco uzależniona :)

Powodzenia.

 

18:40, iveggy , Porady
Link
sobota, 07 lipca 2012

 

 

25-letni Arian Foster, zawodnik grający w futbol amerykański w zespole Houston Texans (USA),  w czwartek umieścił na Twitterze informację:


Oficjalnie zostałem weganinem. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie jest dobrze. Czuję się świetnie.

 

A parę godzin później dodał:

Ludziom tak bardzo zależy na mięsie i mleku. Żeby im tylko tak bardzo zależało na pokoju. 

20:00, iveggy , Sport
Link
czwartek, 05 lipca 2012

 

Ekologiczne logo UE jest obecnie wymagane na wszystkich pakowanych spożywczych produktach ekologicznych wyprodukowanych w państwach członkowskich UE. Logo pozostaje opcjonalne dla produktów ekologicznych nie pakowanych i importowanych.

Znak wprowadzono do użycia w lipcu 2010 roku, z dwuletnim okresem przejściowym, pozwalającym przemysłowi spożywczemu na dostosowanie opakowań do nowych przepisów, z uniknięciem marnowania istniejących opakowań.

Logo znajduje się tylko na produktach, których składniki powstały zgodnie z unijnymi zasadami w zakresie ekologicznych upraw. 


23:21, iveggy
Link
środa, 04 lipca 2012

 

Wartościowe i ciekawe spotkania na temat zdrowego stylu życia, tak fizycznego jak i duchowego, odbędą się w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Anna Sośnierz, Ewelina Stępnicka i Alani Satori zapraszają na Warsztaty Surowo Rozwojowe:

21 lipca w Krakowie, 5 sierpnia w Warszawie i 12 sierpnia we Wrocławiu.

Ania Sośnierz (Radio Spectrum Rozwoju):

O tym jak przestać poszukiwać i gonić za nieistniejącym ideałem i po prostu żyć, być otwartym na ludzi i doświadczenia, nie skrywać niczego bo tajemnice nie istnieją, o tym jak ważne jest to by podchodzić do życia całościowo i dbać o wszystkie jego aspekty. Składniki zdrowego stylu życia i jak na co dzień dbać o siebie. Szczęśliwy sposób życia, sport, pozytywne myślenie, sen , nawadnianie, samoakceptacja, praca zgodna z pasją, szczęśliwe relacje, miłość i szacunek.

 

Ewelina Stępnicka (Radio Spectrum Rozwoju):

Jedzenie jako efekt CUD-u czyli współpracy miedzy Ciałem Umysłem i Duszą.-Uzdrawiające właściwości ciała oraz rola surowego  jedzenia przy leczeniu chorób.-Psychologia emocjonalnego jedzenia-Miłość, wdzięczność i wybaczenie jako podstawowe “narzędzia” do uleczenia ciała, duszy i umysłu. 


Alani Satori (www.frutarianka.blogspot.com):
Rozważania filozoficzne oraz medytacje doprowadziły mnie do wybrania surowej wegańskiej diety a potem frutarianizmu. Zauważyłam wtedy, że wokół każdego stylu odżywiania gromadzi się wielu ekspertów, którzy starają się narzucić innym swój punkt widzenia. Kogo powinniśmy słuchać przy wyborze diety? Czy nie lepiej byłoby słuchać swojej intuicji niż jakiegoś guru z filmików na kanale youtube? Tylko co zrobić gdy ta intuicja została wypaczona przez lata jedzenia fast foodów i polepszaczy smaku? Czy istnieje jeden idealny sposób żywienia, który jest optymalny dla wszystkich ludzi? Jak społeczeństwo, emocje, środowisko i duchowość wpływają na to co włożymy na talerz? Nagle okazuje się, że jest tyle różnych aspektów jedzenia, o których nie śniło się nawet filozofom.

 

http://spectrumrozwoju.com/warsztaty/

http://spectrumrozwoju.com/581/zaproszenie-i-promocja-na-surowo-rozwojowe-warsztaty/

23:53, iveggy , Newsy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm