środa, 29 sierpnia 2012

 

Rosie O'Donnell, amerykańska aktorka i prezenterka tv, w czerwcu 2012 zawarła związek małżeński z konsultantką biznesową Michelle Rounds.  W 2006 roku w mediach amerykańskich wrzało z powodu zaciętej kłótni między Rosie a magnatem finansowym Donaldem Trumpem.

O'Donnell to postać kontrowersyjna, na pewno nie lubiana przez establishment, z powodu otwartej krytyki administracji Busha i wojny w Iraku.

W połowie sierpnia 2012 aktorka doznała ataku serca, później okazało się, że arteria wieńcowa została zablokowana w 99%. Parę dni temu napisała na twitterze, że przyjęła dietę roślinną zalecaną przez dr Caldwella Esselstyna (znanego także z filmu Widelce zamiast noży), podobnie jak Bill Clinton.

 

http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=4872&catId=8


17:44, iveggy
Link
niedziela, 26 sierpnia 2012

 (Wpis gościnny)

 

Tomasz Nocuń to lekarz medycyny i wieloletni weganin. Prowadzi prywatną praktykę lekarską. Jest autorem książek: Głodówka i dieta dla zdrowia, Dieta wegetariańska prosta i zdrowa, Kuchnia wegetariańska prosta i zdrowa, Mądrość mojej Mamy Ewy Nocuń. W swoich publikacjach porusza aspekty diety i zdrowia, ale również uwzględnia aspekt ekonomiczny, etyczny, ekologiczny, estetyczny. Swoje twierdzenia popiera licznymi badaniami naukowymi. Pokazuje też w sposób praktyczny, jak przygotować proste i zdrowe posiłki wegańskie.

Dr Nocuń mówi, że naszym pożywieniem powinny być produkty pochodzenia roślinnego, czyli warzywa, owoce, pełne ziarna zbóż i rośliny strączkowe, najlepiej jak najmniej przetworzone. Jako idealne uznaje uzyskiwanie w naszym pożywieniu 6% kalorii z tłuszczu, 10% z białek, a 84% z węglowodanów. Tyle kalorii z poszczególnych składników zapewnia pożywienie roślinne, bez wysokotłuszczowych pokarmów roślinnych.

Lekarz zaleca nieużywanie tłuszczów (również olejów) oraz ograniczenie spożycia orzechów, nasion, soi, tofu, teksturowanych białek roślinnych, masła orzechowego itp. Główną część diety zdaniem doktora powinny stanowić świeże owoce i warzywa. Dowolna mieszanka owoców zawiera taki sam procent białka, jaki jest w mleku matki i jest wystarczająca dla człowieka. Zawartość składników pokarmowych w owocach jest najbardziej zbliżona do zapotrzebowania człowieka. ‘’Osoby żywiące się głównie owocami są zdrowe, szczupłe, mają niskie ciśnienie krwi, dobry wzrok, są bardzo aktywne, pełne energii nawet w późnym wieku’’. Z kolei warzywa są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu innych składników. Doktor twierdzi, ze chociaż zboża stanowią podstawowy pokarm większości ludzi na ziemi, to powinny stanowić niewielką część naszej diety.  Potrawy z ziaren są kwasotwórcze (z wyjątkiem gryki i prosa). Dla nas korzystny jest odczyn zasadowy pożywienia, który mają owoce i warzywa. Nie należy też spożywać nadmiernych ilości roślin strączkowych.

Na przekąski najlepsze są owoce, warzywa, kukurydza, pieczone ziemniaki, ciemne pieczywo. A jeśli lubimy słodkości? Mamy mnóstwo słodkich owoców- jabłka, gruszki, morele, śliwki, brzoskwinie, winogrona.

Fragment z książki "Dieta wegetariańska prosta i zdrowa":

‘’Ludzki organizm nie potrzebuje mięsa, mleka i jego przetworów oraz jaj zwierząt. W produktach tych nie ma ani jednego składnika ważnego dla ludzkiego zdrowia, którego nie można by pozyskać ze źródeł roślinnych. Przejście na dietę wegetariańską powoduje przypływ energii, witalności oraz dobrego samopoczucia.

Dieta wegańska jest potężnym środkiem leczniczym, a stoi za nią rzetelna wiedza naukowa.’’

Więcej informacji na stronie: www.nocun.com

 

18:26, iveggy
Link Komentarze (4) »
piątek, 24 sierpnia 2012

 

 

Od jakiegoś czasu trwa moda na tymczasowe restauracje - pop-up, nagle pojawiające się na ulicach dużych miast i tak samo nagle znikające.

Ale po raz pierwszy usłyszałam o obiedzie w stylu po-up, i to wegańskim. Szef kuchni Ryan Barnett zaplanował 4 obiady pop-up w różnych stylach. Ostatni będzie wegański. Obiadek pojawi się dzisiaj o 19.00 w knajpce My Private Chef (Dallas, Teksas, USA).

Dania będą nie tylko wegańskie, ale także bezglutenowe.http://sidedish.dmagazine.com/2012/08/22/chef-ryan-barnett-is-hosting-a-vegan-pop-up-dinner-on-august-24/19:05, iveggy , Pomysł na biznes
Link
środa, 22 sierpnia 2012

 

 

 

 

20:46, iveggy , Plakaty, ilustracje itp.
Link
piątek, 17 sierpnia 2012

 

 

 

Gwen Stefani, amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt, zawsze umalowana platynowa blondynka (na wzór Marilyn Monroe), w wywiadzie dla magazynu Harper's Bazaar powiedziała, że wg niej w życiu bardzo ważny jest dobry wygląd i dlatego codziennie ćwiczy i przestrzega ścisłej diety.

 

http://www.examiner.com/article/vegan-gwen-stefani-reveals-her-diet-and-workout-secrets

 


23:52, iveggy
Link
niedziela, 12 sierpnia 2012

 

Mischa Barton, znana jest przede wszystkim z kultowego serialu „Życie na Fali”. W plebiscycie magazynu FHM na „100 najseksowniejszych kobiet na świecie w 2006 roku” zajęła 32 miejsce.

Mischa twierdzi, że odkąd przestrzega diety wegańskiej, czuje się lepiej niż kiedykolwiek. (link)

Wahałam się, czy zamieścić tę informację, jednak mam nadzieję, że współczująca dieta korzystnie wpłynie na wyraźnie nieukształtowaną jeszcze psychikę angielskiej aktorki. Dlaczego tak surowo ją oceniam? Sami osądźcie: rok temu wystąpiła w sesji zdjęciowej pozując z kawałkami mięsa. (link)

 

środa, 08 sierpnia 2012

 

6 sierpnia prestiżowa gazeta New York Times zamieściła w sekcji biznesowej artykuł na temat strat finansowych Tyson Foods - gigantycznej korporacji produkującej żywność, będącej drugim największym na świecie producentem przetworów mięsnych i drobiowych (po Brazilian JBS S.A.), a zarazem największym eksporterem wołowiny amerykańskiej.


Tłumaczenie artykułu Lower Demand for Meat Weighs on Tyson’s Results

Firma Tyson Foods, największy producent mięsa w USA, ogłosiła w poniedziałek, że w ostatnim kwartale przychód netto firmy spadł o 61%, z powodu spłat zadłużenia oraz spadku popytu na drób i mięso wołowe.

Zyski nie były nawet zbliżone do tych, jakich się spodziewano na (giełdzie) Wall Street i firma zredukowała przewidywaną roczną sprzedaż, tłumacząc się tym, że nastąpiły niekorzystne warunki rynkowe, które wpłyną na zarobki w przyszłym roku fiskalnym.

W ostatnim kwartale korporacja  zarobiła 76 mln dolarów czyli 21 centów za akcję, w porównaniu z 196 mln dolarów czyli 51 centami za akcję w analogicznym kwartale w roku ubiegłym. (…)

Dochody w okresie, który zakończył się 30 czerwca - trzeci kwartał roku fiskalnego Tysona - wzrosły mniej niż procent do 8,31 mld dolarów z 8,25 mld dolarów. Analitycy spodziewali się 8,72 mld dolarów.

Akcje koncernu Tyson, którego siedziba znajduje się w Springdale, Arkansas, spadły o 1,23 dol., czyli o 8 %, do 14,17 dolarów.

Zyski ze sprzedaży kurczaków wzrosły o 3,6 % do 2,9 mld dol., podczas gdy sprzedaż wołowiny spadła o niecały procent do 3,49 mld dol. W obu przypadkach (kurczaka i wołowiny) wyższe ceny zniwelowały skutki spadku sprzedaży. Dochód ze sprzedaży wieprzowiny spadł o 4,5 % do 1,34 mld dol., jako że obniżono ceny, ale sprzedaż wzrosła.

Firma Tyson oświadczyła, że popyt na mięso i drób w ciągu ostatniego kwartału w Stanach Zjednoczonych był niższy niż oczekiwano, dodając, że trudne warunki rynkowe w 2012 spowodują niższe niż oczekiwano zyski. Rosnące koszty ziarna z powodu suszy w niektórych częściach kraju mogą wpłynąć na zyski firmy w 2013 roku.

W rezultacie Tyson obniżył całoroczną prognozę sprzedaży o 1 mld dolarów czyli do sumy 33 mld. Firma stwierdziła, że w roku fiskalnym 2013 oczekuje, iż jej przychody wzrosną do około 35 mld dolarów, głównie w wyniku wzrostu cen. (…)

 

 


19:34, iveggy , Newsy
Link
wtorek, 07 sierpnia 2012

 

W lipcu powstała pierwsza w Warszawie restauracja serwująca jedzenie surowe.

Surya według Sanskrytu znaczy słońce. Restauracja promuje ideę witarianizmu - potrawy z owoców, warzyw, nasion, orzechów oraz ziół, których nie podgrzewa się do temperatury wyższej niż 420C. Ma to na celu zachowanie cennych dla zdrowia enzymów i substancji odżywczych. Stosowane są takie techniki jak: ręczne rozdrabnianie, suszenie, marynowanie, kiełkowanie... Produkty są przeważnie lokalne i sezonowe, z upraw ekologicznych.

Surya jest restauracją wegańską, bezglutenową i oferuje również potrawy gotowane.Adres: ul. Wałowa 3, 00-211 Warszawa  / tel. (0 22) 635 81 39/ e-mail: biuro@restauracja-surya.pl

Facebook: http://www.facebook.com/restauracja.surya

 

19:54, iveggy , Pomysł na biznes
Link
sobota, 04 sierpnia 2012

 

Tłumaczenie artykułu dr Gregera pt.  Cow’s Milk Casomorphin, Crib Death, and Autism

 

Ewolucja stworzyła genialny sposób na to, aby niemowlę poczuło silną więź z matką: białko w mleku, które rozkłada się na peptydy i wywołuje podobne efekty jak narkotyki.

Ale co dzieje się, kiedy sama matka, która karmi piersią, nadal pije mleko, mimo że jest już dorosła? Ewolucja nigdy tego nie brała pod uwagę i pewnie dlatego w dzienniku Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition opublikowano artykuł zatytułowany “Cow’s Milk-Induced Infant Apnea With Increased Serum Content Of Bovine Beta Casomorphin 5″  ("Mleko krowie powoduje zaburzenia oddychania u niemowląt z powodu podwyższonej zawartości [w surowicy] bydlęcej beta-kazomorfiny 5.) Kazomorfina to jest peptyd opiatowy, powstający w naszym żołądku, kiedy pijemy mleko. Bezdech (Apnea) oznacza, że niemowlę przestało oddychać.

Naukowcy opisali przypadek, kiedy karmione piersią niemowlę doznawało kilkakrotnie bezdechu, zawsze wtedy, kiedy przed karmieniem matka wypiła świeże mleko krowie. "Testy laboratoryjne wykazały wysoki poziom kazomorfiny we krwi dziecka, co sprawiło, że naukowcy zaczęli podejrzewać, że to "aktywność opiatów wywoływała efekt ucisku na ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym, powodując zjawisko zwane 'milk apnea' (bezdech mleczny)."

"Celem niniejszego sprawozdania" mówi artykuł "jest zwrócenie uwagi badaczy na możliwość występowania u niemowląt ataku bezdechu jako reakcji na białko mleka krowiego. Jesteśmy przekonani, że taka sytuacja kliniczna występuje rzadko, jednak towarzyszy jej realne zagrożenie dla życia niemowlęcia, a można tego uniknąć stosując proste i niedrogie dietetyczne ograniczenia ... [dietę beznabiałowa]." (You can see more about the report in my 3-min. video Cow’s Milk-Induced Infant Apnea.)

Problemem jest to, że aż 1 na 10 niemowląt cierpiących na powracające ataki bezdechu, nie można ocalić i umiera ono z powodu zespołu nagłego zgonu niemowląt (znanego również jako nagła śmierć łóżeczkowa). Zespół nagłego zgonu niemowląt jest najczęstszą przyczyną śmierci zdrowych niemowląt powyżej jednego miesiąca życia. Jedno na dwa tysiące dzieci w Stanach Zjednoczonych umiera w ten sposób. Każdego dnia 6 niemowląt przestaje płakać, a 12 rodziców zaczyna. (…)

Opiatowe kazomorfiny, uwolnione z białka krowiego mleka (kazeiny), są również brane pod uwagę jako sprawcy innych zaburzeń, takich jak cukrzyca typu 1, psychoza poporodowa, niewydolność krążenia, alergie pokarmowe i autyzm.

Karmienie dzieci piersią jest zawsze najlepsze, ale mleko kobiet na diecie roślinnej może być jeszcze lepsze, jako że eliminuje ryzyko, że dziecko zareaguje na bydlęcą kazomorfinę, a także zawiera mniej toksycznych związków przemysłowych, takich jak dioksyny. (…) Nic dziwnego, że dr Spock, najbardziej ceniony pediatra wszechczasów, zaczął zalecać, aby nie karmić dzieci mięsem i nabiałem.

 

Dr Michael Greger

 środa, 01 sierpnia 2012

17 września na całym świecie zaczną się trwające tydzień demonstracje przeciwko korporacji Monsanto.

Miejsce: zakłady Monsanto

Ruch "Okupuj Monsanto" łączy ludzi, którzy są przeciwni produkcji żywności modyfikowanej genetycznie, zanieczyszczaniu środowiska naturalnego, testom na zwierzętach etc. (film pokazujący, jak Monsanto bezkarnie zatruwa środowisko na dole strony).

Informacje o akcji dostępne są na stronie: occupy-monsanto.com

facebook: http://www.facebook.com/events/388796974518180/

  

 

http://weganizm.blox.pl/2011/10/Koncern-Monsanto-odpowiedzialny-za.html

23:51, iveggy , GMO
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm