niedziela, 27 października 2013

 

Mimo natarczywej kampanii reklamowej, po 14 latach sieć McDonald's musiała zamknąć resztę swoich restauracji w La Paz, Cochabamba i Santa Cruz de la Sierra.

Boliwia, jako pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej, nie ma już ani jednej restauracji McDonald's, i jest pierwszym krajem na świecie, w którym McDonald's został zmuszony do zamknięcia swoich lokali z powodu trwającego od lat deficytu.

"Dlaczego McDonald's zbankrutował w Boliwii" to tytuł nowego filmu dokumentalnego, który stara się zgłębić powody, dla których Boliwijczycy nadal wolą swoje placki od hamburgerów. Wywiady z socjologami, kucharzami, i wszelkimi specjalistami, sugerują, że dla Boliwijczyków "fast food" jest zupełnie niezgodny z ich koncepcją tego, jak powinien być przygotowany posiłek.

Według NaturalNews.com "60% mieszkańców Boliwii stanowi ludność rdzenna, która nie zamierza tracić ani zdrowia ani pieniędzy, jedząc w restauracjach McDonald's." 

http://www.trueactivist.com/mcdonalds-goes-belly-up-in-bolivia/

http://www.naturalnews.com13:30, iveggy
Link
sobota, 19 października 2013

 

Na podstawie artykułu z nowojorskiego dziennika NYDailyNews (link)Szkoła podstawowa w nowojorskiej dzielnicy Flushing serwuje tylko bezmięsne posiłki. Typowy lunch składa się teraz z ekologicznego pieczonego tofu, fasoli i pieczonych jarzyn. Oprócz tego dzieci mają do wyboru mnóstwo warzyw i owoców.

Dyrektor szkoły twierdzi, że dzieci lepiej koncentrują się na lekcjach i mają lepsze oceny, odkąd nie jedzą w szkole mięsa.

“Według nas, [uczniowie] osiągają lepsze wyniki, kiedy mają do wyboru zdrowsze posiłki, zarazem otrzymując informacje na temat właściwego żywienia." - powiedział Bob Groff, dyrektor szkoły dla klas 0-3, która przeszła na system wege w styczniu.

Dr Groff dodał, że szkoła wybrała wegetariańskie posiłki, ponieważ oferowane przez urząd miejski dania bezmięsne były lepsze niż mięsne.

Uczniowie mogą przynosić swoje lunche, ale 90% wybiera wegetariańskie lunche, które serwuje szkolna stołówka.

Raz w tygodniu, dzieci mają lekcję na temat zdrowego odżywiania i dokonywania właściwych wyborów żywieniowych.

Szkoła otrzymuje pomoc od organizacji "Nowojorska koalicja na rzecz zdrowych posiłków w szkołach". Dyrektorka tej organizacji Amie Hamlin, która otrzymuje już prośby o pomoc w planowaniu posiłków w innych szkołach, powiedziała: "Jedzenie w tej stołówce wywołuje zazdrość u innych. Dzieci otrzymują składniki odżywcze, które pozwalają na optymalne funkcjonowanie ich ciał i umysłów."NYC PAPERS OUT. Social media use restricted to low res file max 184 x 128 pixels and 72 dpi

 

Thomas Gafaro, 8, a third-grader at P.S. 244, helps himself to some salad.

P.S. 244 was recognized for its decision to make it’s school lunch program   vegetarian-only, the first elementary school in the country to do so.

 

http://www.nydailynews.com/new-york/queens/vegging-better-school-article-1.148668117:30, iveggy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm