piątek, 17 sierpnia 2012

 

 

 

Gwen Stefani, amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt, zawsze umalowana platynowa blondynka (na wzór Marilyn Monroe), w wywiadzie dla magazynu Harper's Bazaar powiedziała, że wg niej w życiu bardzo ważny jest dobry wygląd i dlatego codziennie ćwiczy i przestrzega ścisłej diety.

 

http://www.examiner.com/article/vegan-gwen-stefani-reveals-her-diet-and-workout-secrets

 


23:52, iveggy
Link
niedziela, 12 sierpnia 2012

 

Mischa Barton, znana jest przede wszystkim z kultowego serialu „Życie na Fali”. W plebiscycie magazynu FHM na „100 najseksowniejszych kobiet na świecie w 2006 roku” zajęła 32 miejsce.

Mischa twierdzi, że odkąd przestrzega diety wegańskiej, czuje się lepiej niż kiedykolwiek. (link)

Wahałam się, czy zamieścić tę informację, jednak mam nadzieję, że współczująca dieta korzystnie wpłynie na wyraźnie nieukształtowaną jeszcze psychikę angielskiej aktorki. Dlaczego tak surowo ją oceniam? Sami osądźcie: rok temu wystąpiła w sesji zdjęciowej pozując z kawałkami mięsa. (link)

 

środa, 08 sierpnia 2012

 

6 sierpnia prestiżowa gazeta New York Times zamieściła w sekcji biznesowej artykuł na temat strat finansowych Tyson Foods - gigantycznej korporacji produkującej żywność, będącej drugim największym na świecie producentem przetworów mięsnych i drobiowych (po Brazilian JBS S.A.), a zarazem największym eksporterem wołowiny amerykańskiej.


Tłumaczenie artykułu Lower Demand for Meat Weighs on Tyson’s Results

Firma Tyson Foods, największy producent mięsa w USA, ogłosiła w poniedziałek, że w ostatnim kwartale przychód netto firmy spadł o 61%, z powodu spłat zadłużenia oraz spadku popytu na drób i mięso wołowe.

Zyski nie były nawet zbliżone do tych, jakich się spodziewano na (giełdzie) Wall Street i firma zredukowała przewidywaną roczną sprzedaż, tłumacząc się tym, że nastąpiły niekorzystne warunki rynkowe, które wpłyną na zarobki w przyszłym roku fiskalnym.

W ostatnim kwartale korporacja  zarobiła 76 mln dolarów czyli 21 centów za akcję, w porównaniu z 196 mln dolarów czyli 51 centami za akcję w analogicznym kwartale w roku ubiegłym. (…)

Dochody w okresie, który zakończył się 30 czerwca - trzeci kwartał roku fiskalnego Tysona - wzrosły mniej niż procent do 8,31 mld dolarów z 8,25 mld dolarów. Analitycy spodziewali się 8,72 mld dolarów.

Akcje koncernu Tyson, którego siedziba znajduje się w Springdale, Arkansas, spadły o 1,23 dol., czyli o 8 %, do 14,17 dolarów.

Zyski ze sprzedaży kurczaków wzrosły o 3,6 % do 2,9 mld dol., podczas gdy sprzedaż wołowiny spadła o niecały procent do 3,49 mld dol. W obu przypadkach (kurczaka i wołowiny) wyższe ceny zniwelowały skutki spadku sprzedaży. Dochód ze sprzedaży wieprzowiny spadł o 4,5 % do 1,34 mld dol., jako że obniżono ceny, ale sprzedaż wzrosła.

Firma Tyson oświadczyła, że popyt na mięso i drób w ciągu ostatniego kwartału w Stanach Zjednoczonych był niższy niż oczekiwano, dodając, że trudne warunki rynkowe w 2012 spowodują niższe niż oczekiwano zyski. Rosnące koszty ziarna z powodu suszy w niektórych częściach kraju mogą wpłynąć na zyski firmy w 2013 roku.

W rezultacie Tyson obniżył całoroczną prognozę sprzedaży o 1 mld dolarów czyli do sumy 33 mld. Firma stwierdziła, że w roku fiskalnym 2013 oczekuje, iż jej przychody wzrosną do około 35 mld dolarów, głównie w wyniku wzrostu cen. (…)

 

 


19:34, iveggy , Newsy
Link
wtorek, 07 sierpnia 2012

 

W lipcu powstała pierwsza w Warszawie restauracja serwująca jedzenie surowe.

Surya według Sanskrytu znaczy słońce. Restauracja promuje ideę witarianizmu - potrawy z owoców, warzyw, nasion, orzechów oraz ziół, których nie podgrzewa się do temperatury wyższej niż 420C. Ma to na celu zachowanie cennych dla zdrowia enzymów i substancji odżywczych. Stosowane są takie techniki jak: ręczne rozdrabnianie, suszenie, marynowanie, kiełkowanie... Produkty są przeważnie lokalne i sezonowe, z upraw ekologicznych.

Surya jest restauracją wegańską, bezglutenową i oferuje również potrawy gotowane.Adres: ul. Wałowa 3, 00-211 Warszawa  / tel. (0 22) 635 81 39/ e-mail: biuro@restauracja-surya.pl

Facebook: http://www.facebook.com/restauracja.surya

 

19:54, iveggy , Pomysł na biznes
Link
sobota, 04 sierpnia 2012

 

Tłumaczenie artykułu dr Gregera pt.  Cow’s Milk Casomorphin, Crib Death, and Autism

 

Ewolucja stworzyła genialny sposób na to, aby niemowlę poczuło silną więź z matką: białko w mleku, które rozkłada się na peptydy i wywołuje podobne efekty jak narkotyki.

Ale co dzieje się, kiedy sama matka, która karmi piersią, nadal pije mleko, mimo że jest już dorosła? Ewolucja nigdy tego nie brała pod uwagę i pewnie dlatego w dzienniku Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition opublikowano artykuł zatytułowany “Cow’s Milk-Induced Infant Apnea With Increased Serum Content Of Bovine Beta Casomorphin 5″  ("Mleko krowie powoduje zaburzenia oddychania u niemowląt z powodu podwyższonej zawartości [w surowicy] bydlęcej beta-kazomorfiny 5.) Kazomorfina to jest peptyd opiatowy, powstający w naszym żołądku, kiedy pijemy mleko. Bezdech (Apnea) oznacza, że niemowlę przestało oddychać.

Naukowcy opisali przypadek, kiedy karmione piersią niemowlę doznawało kilkakrotnie bezdechu, zawsze wtedy, kiedy przed karmieniem matka wypiła świeże mleko krowie. "Testy laboratoryjne wykazały wysoki poziom kazomorfiny we krwi dziecka, co sprawiło, że naukowcy zaczęli podejrzewać, że to "aktywność opiatów wywoływała efekt ucisku na ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym, powodując zjawisko zwane 'milk apnea' (bezdech mleczny)."

"Celem niniejszego sprawozdania" mówi artykuł "jest zwrócenie uwagi badaczy na możliwość występowania u niemowląt ataku bezdechu jako reakcji na białko mleka krowiego. Jesteśmy przekonani, że taka sytuacja kliniczna występuje rzadko, jednak towarzyszy jej realne zagrożenie dla życia niemowlęcia, a można tego uniknąć stosując proste i niedrogie dietetyczne ograniczenia ... [dietę beznabiałowa]." (You can see more about the report in my 3-min. video Cow’s Milk-Induced Infant Apnea.)

Problemem jest to, że aż 1 na 10 niemowląt cierpiących na powracające ataki bezdechu, nie można ocalić i umiera ono z powodu zespołu nagłego zgonu niemowląt (znanego również jako nagła śmierć łóżeczkowa). Zespół nagłego zgonu niemowląt jest najczęstszą przyczyną śmierci zdrowych niemowląt powyżej jednego miesiąca życia. Jedno na dwa tysiące dzieci w Stanach Zjednoczonych umiera w ten sposób. Każdego dnia 6 niemowląt przestaje płakać, a 12 rodziców zaczyna. (…)

Opiatowe kazomorfiny, uwolnione z białka krowiego mleka (kazeiny), są również brane pod uwagę jako sprawcy innych zaburzeń, takich jak cukrzyca typu 1, psychoza poporodowa, niewydolność krążenia, alergie pokarmowe i autyzm.

Karmienie dzieci piersią jest zawsze najlepsze, ale mleko kobiet na diecie roślinnej może być jeszcze lepsze, jako że eliminuje ryzyko, że dziecko zareaguje na bydlęcą kazomorfinę, a także zawiera mniej toksycznych związków przemysłowych, takich jak dioksyny. (…) Nic dziwnego, że dr Spock, najbardziej ceniony pediatra wszechczasów, zaczął zalecać, aby nie karmić dzieci mięsem i nabiałem.

 

Dr Michael Greger

 środa, 01 sierpnia 2012

17 września na całym świecie zaczną się trwające tydzień demonstracje przeciwko korporacji Monsanto.

Miejsce: zakłady Monsanto

Ruch "Okupuj Monsanto" łączy ludzi, którzy są przeciwni produkcji żywności modyfikowanej genetycznie, zanieczyszczaniu środowiska naturalnego, testom na zwierzętach etc. (film pokazujący, jak Monsanto bezkarnie zatruwa środowisko na dole strony).

Informacje o akcji dostępne są na stronie: occupy-monsanto.com

facebook: http://www.facebook.com/events/388796974518180/

  

 

http://weganizm.blox.pl/2011/10/Koncern-Monsanto-odpowiedzialny-za.html

23:51, iveggy , GMO
Link
poniedziałek, 30 lipca 2012

 

Ellen jako weganka zrobiła dla weganizmu w Stanach Zjednoczonych ogromnie dużo. Propaguje weganizm w swoim talk-show, zaprasza znanych wegan, prezentuje pokazy gotowania wegańskiego. Po prostu, jako gwiazda filmowa i prezenterka tv, jest najlepszą i najskuteczniejszą ambasadorką weganizmu (nie umniejszając zasług Alicji Silvestone, Woody'ego Harrelsona etc.).

Teraz te minusy, których Ellen, osoba tak znana i popularna, chyba po prostu sama nie potrafi zauważyć. Ellen ma kontrakt z Covergirl (amerykańską firmą kosmetyczną, założoną w 1960 przez zakłady chemiczne Noxzema Chemical Company, znane później jako Noxell, i zakupione w 1998 r. przez prawdopodobnie największe w USA zakłady chemiczno-spożywcze Procter & Gamble) i nagrywa dla tej firmy reklamy telewizyjne. W 1999 firma ogłosiła, że ogranicza testy na zwierzętach, ogranicza - nie eliminuje. Nawet jeden królik, któremu wypalono oczy maskarą, wystarczyłby, żeby odmówić milionów dolarów, które DeGeneres otrzymuje w ramach "rekompensaty moralnej".

Zanim Ellen została weganką, wykupiła w marcu 2008 udziały w Halo, firmie produkującej naturalną karmę dla psów i kotów - naturalnie zabijane zwierzęta przerabiane na naturalne puszki. Nadal zarabia pieniądze na cierpieniu zwierząt.

Dobre wieści: firma Halo zaczęła produkcję wegańskiej karmy dla psów. Nie za dobre wieści: karma nie jest wolna od GMO i nie jest ekologiczna.

W obecnych czasach należy się zastanowić nad tym, jak karmimy swoje zwierzęta, choćby z jednego powodu - liczba zwierząt umierających na raka jest przerażająca. Dlatego właściwym wyborem jest karma, która nie zawiera nie tylko składników pochodzenia zwierzęcego (które zwykle zawierają śladowe ilości hormonów, antybiotyków, leków etc.), ale jedzenie to powinno być także nie spryskiwane pestycydami ani nie modyfikowane genetycznie, jako że pestycydy i GMO mogą także powodować rozwój komórek rakowych.

Jednak to, że ruszyła produkcja następnej wegańskiej karmy właśnie dzięki Ellen, znowu przeważa szalę  na jej korzyść.
21:56, iveggy
Link
środa, 25 lipca 2012
sobota, 21 lipca 2012

 

 

 

Marco Antonio Regil, meksykański prezenter telewizyjny oraz gospodarz teleturniejów, m. in. meksykańskiej wersji programu "Czy znasz cenę?" (The price is right) oraz Dancing with the Stars.

Wielokrotnie nagradzany, w 2004 został nawet zaproszony przez ówczesnego prezydenta USA G. W. Busha do Białego Domu, jako gospodarz obchodów Cinco de Mayo.

 

 


Poniżej tłumaczenie fragmentu artykułu How to look at least 10 years younger

 

"Byłem otyły i to zaczęło mieć wpływ na moją karierę. Przełom nastąpił, kiedy producent programu Family Feud powiedział mi, że muszę zacząć wkładać gorset, żeby zachować sylwetkę na scenie, ponieważ moje kształty były zbyt widoczne w kamerze.

Pomyślałem wtedy 'Mam tylko 38 lat, to niemożliwe, nie mogę zakładać czegoś takiego.'

Całe szczęście akurat mniej więcej w tym czasie odkryłem sekret, jak stracić wagę - zdrowy styl życia.

Zacząłem praktykować jogę i dzięki mojej nauczycielce, joigini Seane Corn, dowiedziałem się, że przetworzona żywność i czerwone mięso szkodzą mojemu ciału, a także szkodzą środowisku.

Przestałem jeść czerwone mięso i rafinowany cukier i zacząłem kupować żywność ekologiczną.

Znalazłem też lekarza naturopatę, dzięki któremu dowiedziałem się, że mam alergię na jajka (które uwielbiałem.) Potem przestałem jeść drób, ryby i nabiał i zostałem weganinem. Rezultat był niesamowity!

W ciągu ostatnich 2 lat nie tylko schudłem 12 kg., ale mam inną energię. Nie irytuję się tak łatwo, mój umysł działa przejrzyście i czuję się i wyglądam młodziej.

Nie tylko jestem zdrowszy, ale mój sposób odżywiania się jest korzystniejszy dla środowiska i nie przyczynia się do okrutnego traktowania zwierząt.

Wiem, że wielu ludzi uważa, że nie mogliby tak drastycznie zmienić swojej diety, ale ja zachęcam wszystkich do jedzenia choćby jednego wegańskiego (100% wegetariańskiego) posiłku dziennie, a zobaczycie, jak się po tym poczujecie. Założę się, że zaskoczą was rezultaty."

http://viviendoconmarco.com/how-to-look-at-least-10-years-younger/

23:48, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 19 lipca 2012

 

Jeśli chodzi o mnie... moja decyzja, by wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego, okazała się korzystna na dwóch poziomach: osobistym i duchowym. Oczywiście, nie było to na początku takie "łatwe"... ale to był mój wybór.

(...)

Życie współczujące obejmuje także inne rzeczy, takie jak wolne od okrucieństwa kosmetyki i ubrania...

~ Krista Allen

 

 

Amerykańska aktorka Krista Allen znana jest z takich seriali tv jak Dni naszego życia, Słoneczny patrol, Z Archiwum X, Seks, kasa i kłopoty, Dwóch i pół, Przyjaciele, Detektyw Monk, CSI, Smallville, Spin City, Ja się zastrzelę, Czas na Briana, Unscripted oraz filmów: Dwóch gniewnych ludzi, Zapłata, Kłamca kłamca, Niebezpieczny umysł itd.


00:24, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
poniedziałek, 16 lipca 2012Wszystkie szczepionki w rzeczywistości mogą spowodować trwałe uszkodzenie tkanki nerwowej, szczególnie w mózgu.

Już w roku 1855, kiedy stan Massachusetts, jako pierwszy w Stanach Zjednoczonych, wprowadził obowiązek szczepień dla dzieci w wieku szkolnym, zauważono, że szczepionki niosą ze sobą ryzyko wystąpienia zapalenia mózgu. http://www.naturalnews.com/031476_vaccines_nerve_damage.html

http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

Zapalenie nerwów obwodowych, przewlekła zapalna poliradikuloneuropatia demielinizacyjna (CIDP), zespół algodystroficzny (CRPS), zespół Guillaina-Barrégo (GBS), stwardnienie rozsiane, narkolepsja, zespół mioklonii i opsoklonii (OMS), neuralgia nerwu trójdzielnego i poprzeczne zapalenie rdzenia nie są jednymi neurologicznymi skutkami ubocznymi, jakie towarzyszą szczepionkom. http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

 

Jeśli szczepionki nie odgrywają absolutnie żadnej roli w rozwoju autyzmu dziecięcego, jak głosi wiele władz medycznych, to dlaczego jedne z najbardziej popularnych szczepionek powszechnie podawanych dzieciom, w sposób oczywisty powodują autyzm u małp naczelnych? To pytanie słyszymy coraz częściej po ogłoszeniu wyników niedawnych badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Pittsburgh (UP) (Pensylwania), które wykazały, że wiele nowonarodzonych małp, którym podano standardowe dawki szczepionek dziecięcych, rozwinęło oznaki autyzmu. http://www.naturalnews.com/035787_vaccines_autism_monkeys.html

 

Minęło zaledwie 70 lat od II wojny światowej, ale szaleni naukowcy z firm takich jak IG Farben, BASF, Hoechst, Dow i Bayer, którzy stworzyli komory gazowe i testowali niebezpieczne szczepionki na niewinnych Żydach, wcale nie odeszli w przeszłość.

W rzeczywistości zaczęli pracować dla amerykańskich korporacji i firm farmaceutycznych, które obecnie przewodzą w produkcji szczepionek.

Co najmniej kilkunastu z tych bezlitosnych morderców zostało zatrudnionych natychmiast, kiedy wyszli z więzienia, zaledwie 4 do 7 lat po procesie w Norymberdze, podczas którego uznano ich za winnych masowego zabójstwa i zniewolenia. http://frank.mtsu.edu/~baustin/trials3.html

 

W rzeczywistości, pod koniec II wojny światowej, budynek IG Farben we Frankfurcie był chroniony przed alianckimi bombardowaniami przez najwyższe szczeble amerykańskiego dowództwa wojskowego.

Dlaczego? IG Farben był czymś w stylu FDA/CDC (Administracja ds. lekarstw i żywności) i był "farmaceutycznym ramieniem" 4 Rzeszy Hitlera, tak więc Rockefellerowie musieli bronić swoich finansowych inwestycji, by dalej kontrolować i zarządzać imperium farmaceutycznym, które wkrótce zostało przekatapultowane na terytorium USA.

Badania ujawniły, że Hitler również zainwestował w firmę Merck i inne firmy farmaceutyczne.

Naziści skazani za masowe morderstwa otrzymali najwyższe posady w największych firmach farmaceutycznych i chemicznych.

Fritz ter Meer, uznany winnym ludobójstwa i zniewolenia w Oświęcimiu, odbył karę tylko 7 lat, a potem został Prezesem Zarządu w firmie Bayer w roku 1956. Czy nadal ufacie szczepionkom?

Carl Krauch, Członek Zarządu IG Farben i wojskowy szef ds. ekonomii pracujący dla Hitlera, uznany winnym masowego morderstwa, odbył karę zaledwie 6 lat, a następnie został Prezesem Zarządu BASF w roku 1952. Czy jeszcze macie ochotę na szczepionki przeciw grypie?

Przemysł produkujący dzisiejsze szczepionki to ten sam, który chronił i zatrudnił nazistowskich zbrodniarzy wojennych. Ten sam przemysł, który wyprodukował nazistowskie komory gazowe i został zakupiony przez Bayera. W kim więc pokładamy nasze zaufanie ws. zdrowia naszych dzieci?

Dzisiejsze szczepionki nie tylko zawierają aktywne zalążki chorób, których się obawiamy, ale także zawierają GMO, hormony pochodzące z zakażonych krów, świń, kurczaków i małp, nie testowane kombinacje wirusów (np. H1N1), aluminium, rtęć, emulgatory i krzyżówki bakterii pochodzących od zwierząt, komarów i chorych ludzi.

Na przykład: Szczepionka przeciwko odrze (Attenuvax), produkowana przez firmę Merck. Dwa zastrzyki - pierwszy w 1 roku życia, a drugi w 4.

Zawiera żelatynę, sorbitol, chlorek sodu, surowicę bydlęcą, białko jaj, albuminę ludzką.


http://www.naturalnews.com/035431_vaccine_ingredients_side_effects_MSG.html

http://www.naturalnews.com/035639_vaccines_babies_convulsions.html

http://www.naturalnews.com/035787_vaccines_autism_monkeys.html

http://www.naturalnews.com/027178_autism_vaccines.html

niedziela, 15 lipca 2012

Ultramaratończyk z USA, Michael Arnstein, odżywia się dietą frutariańską (tzn. owocową). Dwukrotnie zdobył mistrzostwo stanu New Jersey (2009 i 2010).

Najpierw zmienił dietę na wegańską, która pomogła mu poprawić rezultaty, następnie odżywiał się dietą Atkinsa (z pominięciem mięsa) i jego kondycja znacznie się pogorszyła. W styczniu 2008 zmienił dietę na owocową 80/10/10 i zaczął osiągać najlepsze wyniki w swoim życiu.

Prowadzi stronę www.thefruitarian.com22:48, iveggy , Sport
Link Komentarze (5) »
czwartek, 12 lipca 2012
wtorek, 10 lipca 2012

 

Jutro zaczyna się 5-dniowa konferencja poświęcona zdrowemu wegańskiemu stylowi życia. Wezmą w niej udział znane w świecie wegańskim osoby, między innymi dr. Neal Barnard, dr. T. Colin Campbell oraz autorki książek Rory Freedman i Kathy Freston.

 

Wykłady (w jęz. angielskim) można słuchać na żywo. Rejestracja jest bezpłatna. 

Gospodarzami imprezy są dr Will Tuttle oraz Steve Prussack - założyciel interentowego radia, którego audycje poświęcone są surowej żywności i zdrowym stylom życia  RawVeganRadio.

Wykłady zaprezentują m. in.:

20:32, iveggy , Newsy
Link
poniedziałek, 09 lipca 2012

Odkryłam świetny sposób na podniesienie poziomu energii. Moja siła energetyczna podskoczyła o 500% :)

 

Rano:

Zaczniemy od porannego (czasami też dodatkowo wieczornego) koktajlu (wg przepisu dr Gregera).

  • szklanka mleka sojowego niesłodzonego
  • 1/2 szklanki jagód
  • 1/2 szklanki jeżyn
  • mango
  • łyżeczka siemienia lnianego (zmielonego w młynku do kawy, ja używam złotego)
  • łyżeczka amly

zmiksować w blenderze (wszystkie składniki mają ogromną ilość przeciwutleniaczy /amla ma najwięcej/, które chronią organizm przed patogenami)

 

W ciągu dnia:

3-4 razy dziennie 1/2 szklanki świeżego soku z marchwi (nie więcej niż 1/2 szklanki, bo sok z marchwi jest bardzo silny)

 - do każdej porcji soku można brać zioła oczyszczające wątrobę np. Ostropest (Sylibum marianum) w tabletkach itp.

Przez dwa pierwsze dni zastosować oczyszczającą kurację włoskiego lekarza dr Simoncini tzn. 3 razy dziennie 3/4 szklanki ciepłej wody dobrze osłodzonej (np. molasą) + łyżeczka sody oczyszczanej (wodę koniecznie należy osłodzić).

Poza tym, ja w miarę możliwości jem przeważnie surowe posiłki, tzn. duże ilości zieleniny z warzywami, czasami doprawiam to lekko miso czy sosem sojowym. Ostatnio unikam awokado, bo co do korzystnych właściwości awokado zdania są podzielone, natomiast zauważyłam, że rano czuję się znacznie bardziej "elastyczna", jeśli poprzedniego dnia nie jadłam awokado (od których byłam nieco uzależniona :)

Powodzenia.

 

18:40, iveggy , Porady
Link
sobota, 07 lipca 2012

 

 

25-letni Arian Foster, zawodnik grający w futbol amerykański w zespole Houston Texans (USA),  w czwartek umieścił na Twitterze informację:


Oficjalnie zostałem weganinem. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie jest dobrze. Czuję się świetnie.

 

A parę godzin później dodał:

Ludziom tak bardzo zależy na mięsie i mleku. Żeby im tylko tak bardzo zależało na pokoju. 

20:00, iveggy , Sport
Link
czwartek, 05 lipca 2012

 

Ekologiczne logo UE jest obecnie wymagane na wszystkich pakowanych spożywczych produktach ekologicznych wyprodukowanych w państwach członkowskich UE. Logo pozostaje opcjonalne dla produktów ekologicznych nie pakowanych i importowanych.

Znak wprowadzono do użycia w lipcu 2010 roku, z dwuletnim okresem przejściowym, pozwalającym przemysłowi spożywczemu na dostosowanie opakowań do nowych przepisów, z uniknięciem marnowania istniejących opakowań.

Logo znajduje się tylko na produktach, których składniki powstały zgodnie z unijnymi zasadami w zakresie ekologicznych upraw. 


23:21, iveggy
Link
środa, 04 lipca 2012

 

Wartościowe i ciekawe spotkania na temat zdrowego stylu życia, tak fizycznego jak i duchowego, odbędą się w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Anna Sośnierz, Ewelina Stępnicka i Alani Satori zapraszają na Warsztaty Surowo Rozwojowe:

21 lipca w Krakowie, 5 sierpnia w Warszawie i 12 sierpnia we Wrocławiu.

Ania Sośnierz (Radio Spectrum Rozwoju):

O tym jak przestać poszukiwać i gonić za nieistniejącym ideałem i po prostu żyć, być otwartym na ludzi i doświadczenia, nie skrywać niczego bo tajemnice nie istnieją, o tym jak ważne jest to by podchodzić do życia całościowo i dbać o wszystkie jego aspekty. Składniki zdrowego stylu życia i jak na co dzień dbać o siebie. Szczęśliwy sposób życia, sport, pozytywne myślenie, sen , nawadnianie, samoakceptacja, praca zgodna z pasją, szczęśliwe relacje, miłość i szacunek.

 

Ewelina Stępnicka (Radio Spectrum Rozwoju):

Jedzenie jako efekt CUD-u czyli współpracy miedzy Ciałem Umysłem i Duszą.-Uzdrawiające właściwości ciała oraz rola surowego  jedzenia przy leczeniu chorób.-Psychologia emocjonalnego jedzenia-Miłość, wdzięczność i wybaczenie jako podstawowe “narzędzia” do uleczenia ciała, duszy i umysłu. 


Alani Satori (www.frutarianka.blogspot.com):
Rozważania filozoficzne oraz medytacje doprowadziły mnie do wybrania surowej wegańskiej diety a potem frutarianizmu. Zauważyłam wtedy, że wokół każdego stylu odżywiania gromadzi się wielu ekspertów, którzy starają się narzucić innym swój punkt widzenia. Kogo powinniśmy słuchać przy wyborze diety? Czy nie lepiej byłoby słuchać swojej intuicji niż jakiegoś guru z filmików na kanale youtube? Tylko co zrobić gdy ta intuicja została wypaczona przez lata jedzenia fast foodów i polepszaczy smaku? Czy istnieje jeden idealny sposób żywienia, który jest optymalny dla wszystkich ludzi? Jak społeczeństwo, emocje, środowisko i duchowość wpływają na to co włożymy na talerz? Nagle okazuje się, że jest tyle różnych aspektów jedzenia, o których nie śniło się nawet filozofom.

 

http://spectrumrozwoju.com/warsztaty/

http://spectrumrozwoju.com/581/zaproszenie-i-promocja-na-surowo-rozwojowe-warsztaty/

23:53, iveggy , Newsy
Link
czwartek, 28 czerwca 2012

Na podstawie artykułu Razor Ruddock looks to return to boxing ring, says he wants a crack at the title

 

48-letni Kanadyjczyk Razor Ruddock, zawodowy bokser, były mistrz świata federacji IBC, znany z zaciętych walk m. in. z Tysonem 20 lat temu, zamierza wrócić na ring.

"Tak bardzo mi się chce znowu walczyć." - powiedział Ruddock, weganin, który waży "jedyne" 105 kg.

Decyzję o powrocie powziął po treningu na Jamajce.

"Jestem w tak dobrej formie, w jakiej nie byłem nawet walcząc z Tysonem i innymi." - powiedział gazecie The Canadian Press. "Teraz jestem w formie... w najlepszej formie w całym moim życiu. Jestem szybszy."

Ruddock musi znaleźć przeciwnika, aby otrzymać licencję bokserską.

 

22:39, iveggy , Sport
Link
poniedziałek, 25 czerwca 2012

Zdjęcie mojej 12-letniej kotki Andżeliny, która od 8 lat jest weganką.

 


piątek, 22 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Chaka Khan Loses Weight, Improves Health With Vegan Diet 

Chaka Khan - amerykańska piosenkarka i kompozytorka, często nazywana Królową Muzyki Funk, 10-krotna laureatka Grammy, sławę zdobyła w latach 70-tych jako wokalistka zespołu funkowego Rufus.

59-letnia, otyła, mająca wysokie ciśnienie krwi i chora na cukrzycę, przeszła na dietę wegańską. Przez pierwsze 4 miesiące odżywiała się jedynie sokami. W rezultacie schudła 30 kg.

“W końcu powiedziałam sobie 'Och, nie nie nie nie nie, już mam dosyć. Nie mogę w ten sposób dalej żyć. I mam też małą córeczkę, którą muszę się opiekować, moją wnuczkę. Zaadoptowałam ją, tak więc muszę tutaj być... Ona była najważniejszą motywacją dla zrzucenia wagi i poprawy mojego zdrowia, po to, abym tutaj była dla niej. Po prostu przestałam jeść i przez kilka miesięcy byłam na ścisłym poście. Potem wyeliminowałam mięso, zostałam weganką, wyeliminowałam nabiał i mięso."


 

03:37, iveggy , Muzyka
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 czerwca 2012

 

Nastał kleszczowy sezon, ale to wcale nie oznacza, że musimy pożegnać się z naszym stylem życia zgodnym z zasadami ahimsy.

Od kilku lat stosuję rewelacyjny sposób na wyciąganie kleszczy, żywych kleszczy. Każdy taki wyciągnięty kleszcz wędruje do plastikowego woreczka i zostaje wywieziony daleko od trasy naszych spacerów.

Tak więc najpierw należy palcami rozsunąć sierść, aby kleszcz był dobrze widoczny (u długowłosych psów najlepiej poprosić kogoś o pomoc, aby przytrzymał psie włosy tak, żeby widać było tylko gołą skórę i zadek kleszcza).

Następnie zaczynamy kleszcza kręcić zgodnie ze wskazówkami zegara. Kręcimy go tak, żeby całe jego ciało się ruszało, dość szybko.

Kręcimy kleszczem tak długo, aż on po prostu sam odpadnie. Wtedy delikatnie i bez strachu (bo on tak szybko w nas się nie wpije) wkładamy go do woreczka i wynosimy, gdzieś daleko.

Ktoś nagrał wideo instruujące, jak to zrobić i pozwoliłam je sobie pożyczyć dla dobra kleszczy, psów i ludzi. Pani na wideo miała szczęście, że kleszcz wyszedł szybciutko, bo czasami zabiera to trochę więcej czasu, szczególnie, kiedy kleszcz już się dobrze usadowi. Ale nie miałam ani jednego przypadku (mimo że mój pies czasami miał na sobie 10 kleszczy jednocześnie), żeby kleszcz sam nie "wyszedł" :)

 

23:45, iveggy , Porady
Link Komentarze (6) »
sobota, 16 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Why Twitter’s Co-Founders are Betting Big on a Vegan Meat Startup


Obvious Corporation (spółka zawiązana w 2006 r. przez współzałożycieli Twittera Biz Stone'a /weganin/, Evana Williamsa oraz byłego wice-prezydenta Jasona Goldmana) zazwyczaj wspomaga nowe obiecujące kompanie technologiczne. Jednak tym razem Obvious Corporation wraz z największą na świecie firmą venture capital Kleiner Perkins Caufield Byers zainwestowała w Beyond Meat - przedsiębiorstwo produkujące wegańskie mięso przypominające do złudzenia prawdziwe.

 

Biz Stone tak tłumaczy inwestycję: "Ci ludzie nie podchodzą do tego przemysłu, który ma współzawodniczyć z przemysłem mięsnym, w stylu jakiejś nowości czy odlotu hippisowskiego, ale pod kątem wielkiej nauki, super praktycznie i z odpowiedniego punktu. Twierdzą oni, że chcą współzawodniczyć z przemysłem mięsnym wyprodukowanym na bazie roślinnej mięsem."

Jak wegetarianom i weganom smakuje nowy produkt? Stone wypowiada się na ten temat tak: "Kiedy czuje się to w ustach… to jest to coś umięśnionego i z tkanką tłuszczową, i w tym jest coś nie tak. Dla długoletnich wegan, ten smak może wywołać przerażenie."

Jednak nowy produkt (kurczak), który jest bezglutenowy, natychmiast zniknął z półek sklepów w płn. Kalifornii.

Koordynator dużej sieci sklepów ze zdrową żywnością Whole Foods powiedział: "Jeśli ten trend będzie dalej trwał, nie potrzebne będą 2 próbne miesiące, wystarczą 2 tygodnie."

 

Przypomnę poniżej wpis z 1 grudnia 2009 roku, który zapowiadał powstanie wegańskiego mięsa:

Profesor weganin

Patrick Brown, naukowiec i profesor biochemii na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii (USA), porzucił pracę naukową na 18 miesięcy, aby skoncentrować się na pełnej eliminacji farm przemysłowych. 6 miesięcy poświęci na opracowanie zmiany ustawodawstwa, po czym przez kolejne 12 miesięcy wraz z grupą najsławniejszych szefów kuchni i pracowników przemysłu żywieniowego, zajmie się opracowaniem przepisów na smaczne wegetariańskie produkty oraz przygotowaniem strategii zmiany politycznej, prawnej, kulturowej, i zapewnienia odpowiedniej ilości żywności.

 

Profesor Brown stwierdził: ,,Absolutnie nie istnieje żadna możliwość, żeby za 50 lat ten system nadal działał w tej samej formie, co obecnie. Jedną opcją jest zwykłe czekanie, i albo poradzimy sobie z tą kwestią, albo jesteśmy ugotowani. Ja zamierzam podejść do tego jak do problemu, który można rozwiązać.” Rozwiązanie: ,,Eliminacja farm hodowlanych na planecie Ziemi”.

 

Prof. Patrick Brown jest wegetarianinem od 30 lat i weganinem od 5 lat (2009).

 

Dzięki takim ludziom łatwiej jest nam oddychać i cieszyć się życiem.

15:46, iveggy , Newsy
Link
środa, 13 czerwca 2012

 

Amerykańska organizacja Mercy for Animals (Współczucie dla zwierząt) przygotowała reklamę telewizyjną, która pod koniec zeszłego roku pokazywana była na kanale MTV.  W tym roku ta sama reklama będzie pokazywana również na innych popularnych kanałach, takich jak Bravo, VH1, Oxygen i E!

 

23:16, iveggy , Filmy
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 czerwca 2012

Amerykański kanał telewizyjny PBS (tv publiczna) zapowiada nową serię pokazów kulinarnych poświęconych wegańskiemu gotowaniu. Cykl nosi nazwę Vegan Mashup i zacznie być emitowany we wrześniu. Każdy 30-minutowy odcinek zaprezentuje 3-4 przepisy na podobne dania.

W programie wezmą udział 3 szefowe kuchni: Toni Fiore, Miyoko Schinner i Terry Hope Romero (plus szef-niespodzianka!) – które podzielą się z widzami przepisami na swoje ulubione potrawy.

 

Na podstawie artykułu: New vegan cooking show to launch on PBS

19:13, iveggy
Link
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 37
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm