Muzyka

piątek, 22 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Chaka Khan Loses Weight, Improves Health With Vegan Diet 

Chaka Khan - amerykańska piosenkarka i kompozytorka, często nazywana Królową Muzyki Funk, 10-krotna laureatka Grammy, sławę zdobyła w latach 70-tych jako wokalistka zespołu funkowego Rufus.

59-letnia, otyła, mająca wysokie ciśnienie krwi i chora na cukrzycę, przeszła na dietę wegańską. Przez pierwsze 4 miesiące odżywiała się jedynie sokami. W rezultacie schudła 30 kg.

“W końcu powiedziałam sobie 'Och, nie nie nie nie nie, już mam dosyć. Nie mogę w ten sposób dalej żyć. I mam też małą córeczkę, którą muszę się opiekować, moją wnuczkę. Zaadoptowałam ją, tak więc muszę tutaj być... Ona była najważniejszą motywacją dla zrzucenia wagi i poprawy mojego zdrowia, po to, abym tutaj była dla niej. Po prostu przestałam jeść i przez kilka miesięcy byłam na ścisłym poście. Potem wyeliminowałam mięso, zostałam weganką, wyeliminowałam nabiał i mięso."


 

03:37, iveggy , Muzyka
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 maja 2012

 

We wtorek, w dniu swoich urodzin, Morrissey, który jest w trakcie wegańskiego tournee (w czasie koncertów nie serwuje się żadnych produktów zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego), wystąpił w San Diego (Kalifornia, USA).

W San Diego mieści się morski park rozrywki SeaWorld. Morrissey wykorzystał tę okazję, by publicznie skrytykować miejsce, w którym morskie zwierzęta  eksploatuje się dla rozrywki:

członkowie zespołu grającego na scenie mieli na sobie koszulki z napisem: SeaWorld sucks! (w wolnym tłumaczeniu: Parki morskie cuchną).

 

Poniżej video z tego koncertu:

 

 

22:15, iveggy , Muzyka
Link
wtorek, 24 kwietnia 2012

Paul Seymour przedziera się do świadomości ludzkiej pisząc piosenki. Co prawda muzyka country nigdy do mnie nie przemawiała, ale okazuje się, że w odpowiednim wydaniu jest świetna!

 

 

Tekst piosenki "Moje buty nie są ze skóry"

Moje buty nie są ze skóry

Spędziłem życie na farmie

Urodzony i tresowany, by zaakceptować poświęcenie

Z wielką dumą byłem kowbojem

To znaczy dopóki nie poznałem ceny

Nie mogłem przywyknąć

do widoku umierającego bydła

Patrzyłem w ich oczy

i wdziałem, jak płaczą ich dusze

Tak więc mam gotowy plan

i spłaciłem zaległości

i moje buty nie są ze skóry

Możecie pomyśleć, że jestem tchórzem

dlatego, że rezygnuję z życia

które jest okrutne i ciężkie

Nie boję się ciężkiego życia

ale nie skrzywdzę już żadnej duszy

ani dla przyjemności ani dla zysku

"Nie rób innym…"

oznacza, że powinniście zaopiekować się

i to nie tylko ludźmi

ale wszystkimi, którzy dzielą to powietrze

Tak więc mam gotowy plan

i spłaciłem zaległości

i moje buty nie są ze skóry

Cóż, może nie znam

Boga, który mieszka u góry

jednak wiem, że dobro i zło

czasami są jak ręka w rękawiczce

ale ja nie mogę zjeść ciała kogoś

kogo mógłbym kochać

Tak więc mam gotowy plan

i spłaciłem zaległości

i moje buty nie są ze skóry

Spędziłem moje życie na farmie

Moje buty nie są ze skóryWspomagajmy twórczość zaangażowaną kupując legalne kopie piosenek, które są dostępne bardzo tanio na stronie iTunes:

http://itunes.apple.com

 

(Podziękowania dla Maćka za link z nagraniem:)

 


02:49, iveggy , Muzyka
Link Komentarze (3) »
środa, 28 marca 2012

Poniżej pro-wegańska piosenka hip hopowa pt. "Fit or Fat" (polskie napisy).

02:49, iveggy , Muzyka
Link Komentarze (1) »
czwartek, 26 stycznia 2012

 

Poniżej do posłuchania piosenka Mraza "I'm yours"

Jason Mraz, który kiedyś flirtował z weganizmem, ale zbłądził z drogi na rzecz jajek od kur z wolnego wybiegu, od 4 miesięcy przestrzega ścisłej diety roślinnej. Tydzień temu napisał na swoim blogu:

Od 4 miesięcy jestem na dość ścisłej diecie roślinnej - czuję się silniejszy, mam lepszą kondycję, jestem zdrowszy i bardziej wydajny. Jeżdżę na moim rowerze dłuższe dystanse, mogę zrobić więcej pompek niż kiedykolwiek przedtem i mój umysł zdaje się mieć większą pojemność dla nowych projektów, łatwiej rozwiązuje mi się problemy, pisze piosenki i odpowiada na przypadkowe pytania. Moje zdrowie i wytrzymałość pozwalają mi osiągać lepsze wyniki, a to wszystko daje mi więcej pewności siebie, kiedy wychodzę do świata, by zajaśnieć moim światłem. Także jestem teraz o wiele lepszy w łóżku. To tak przy okazji…

(...) Zainteresowani dietą roślinną powinni obejrzeć film Forks Over Knives (Widelce zamiast noży). On zmieni wasze życie. Proteiny można otrzymać z warzyw, quinoi i ziaren konopnych. Ja także dodatkowo używam specjalne suplementy Warrior Food - HealthForce.com

(...)


07:09, iveggy , Muzyka
Link
niedziela, 15 stycznia 2012

Jeff Magnum to amerykański wokalista i gitarzysta, frontman znanej w latach 90-tych grupy grającej niezależnego rocka Neutral Milk Hotel.

Poniżej wideo z koncertu dla uczestników akcji Occupy Wall Street w Nowym Jorku:

 

 

link

 

sobota, 31 grudnia 2011

Billy Corgan - frontman amerykańskiego zespołu grającego rocka alternatywnego  The Smashing Pumpkins.

Billy jest woklaistą, gitarzystą i autorem tekstów. Jest weganinem (źródło) i zamierza otworzyć herbaciarnię w Chicago. W menu będą egzotyczne herbaty, wegańskie desery i kawa. 

Strona Vegetarian Star podała, że Billy zatweetował: “Szczęście to życie w zgodzie ze swoim 'wewnętrznym ja'"... ale po południu dodał: “Tak naprawdę, szczęście to życie w zgodzie ze swoim 'wewnętrznym ja' + czekoladowy wegański shake!”

 linkponiedziałek, 21 listopada 2011

Mr. Wiggles - legenda hip hopu. Urodził się na Bronxie (dzielnica Nowego Jorku). Od wczesnych lat 70-tych wychowywał się w kulturze hip hopu - na ulicach tej niebezpiecznej dzielnicy. Swoją karierę tancerza zaczął od tanecznych bitew w klubach Nowego Jorku, a potem także zagranicą. Wiggles stopniowo zdobył popularność w Europie, Ameryce Płd., Azji i Kanadzie. Trafił nawet na Broadway. Udzielał się także przy powstawaniu dwóch filmów, które stały się ważnymi punktami w historii hip hopu – ‘Beat Street’ i ‘Wild Style’. 

08:16, iveggy , Muzyka
Link
niedziela, 13 listopada 2011

 

 

Travis Barker, amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, jest również perkusistą pop-punkowego zespołu Blink-182.

Postanowił zmienić swój styl życia po wypadku samolotowym w 2008r., w którym zginęły 4 osoby. "Ten wypadek otworzył mi oczy" - powiedział odnośnie diety wegańskiej w wywiadzie dla magazynu Rolling Stones. "Zmienił on moje życie na kilka sposobów... kiedy byłem w szpitalu, obiecałem sobie, że jeśli będę mógł chodzić, zacznę się właściwie odżywiać i będę codziennie pływał."link


 


20:57, iveggy , Muzyka
Link
poniedziałek, 31 października 2011
piątek, 28 października 2011

 

Na podstawie artykułu: Ozzy Osbourne Goes Vegan

Ojciec chrzestny heavy metalu postanowił zrezygnować z mięsa i nabiału po obejrzeniu filmu dokumentalnego Forks Over Knives.

Wokalista słynnego brytyjskiego zespołu Black Sabbath, Książę Ciemności Ozzy Osbourne powiedział, że obecnie przestrzega diety wegańskiej. Swoją decyzję rezygnacji z mięsa i nabiału ogłosił we wtorek podczas programu telewizyjnego The Talk, którego gospodynią jest jego żona Sharon. (Współgospodynią tego programu jest weganka Sara Gilbert).

62-letni Ozzy przeszedł na weganizm zainspirowany filmem Forks Over Knives. Uważa on, że ta dieta pozwoli mu poprawić stan zdrowia. Powiedział: "Wiesz, daje mi to lepsze samopoczucie. To dlatego zrezygnowałem z mięsa i nabiału… Kiedy jesteś ciągle w drodze, to na szybko łapiesz bułkę z burgerem, bo to jest wszędzie… tak więc teraz zawęziłem mój margines.”

Od lat krąży plotka, że Ozzy odgryzł głowę nietoperzowi. Plotka ta jest nie w pełni prawdziwa. W czasie koncertu ktoś „dowcipny” z widowni rzucił na scenę martwego nietoperza. Ozzy myślał, że jest to gumowa zabawka. Musiał wziąć serię zastrzyków przeciwko wściekliźnie.

Inny członek zespołu Black Sabbath, Geezer Butler, jest również weganinem.

 sobota, 15 października 2011

 

 

 

Gitarzysta Jhon Cosgrove gra w brytyjskiej grupie punkowej Mike TV.

(Na video po lewej stronie)

 


23:09, iveggy , Muzyka
Link
środa, 24 sierpnia 2011

 

 

Sophie Ballantine Hawkins urodziła się 1 listopada 1967 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańską kompozytorką, piosenkarką i malarką. Swoją karierę muzyczną rozpoczynała grając na perkusji w zespole Bryana Ferrye'go. W 1992 roku wydała swój debiutancki album "Tongues and Tails", który był bardzo dużym sukcesem w USA i doszedł do 5 miejsca na liście Billboardu. Artystka znana jest z m.in. takich hitów jak "Damn I Wish I Was Your Lover", "Right Beside You", "I Want You", czy "California Here I Come".Teledyski do jej piosenek bardzo często gościły w stacji MTV. Do tej pory Sophie wydała cztery płyty solowe w klimatach oscylujących wokół muzyki pop, rock, dance i funk.

Sophie jest o długiego czasu weganką. Znana jest także ze swojego zamiłowania do przyrody i zwierząt. Angażuje się w liczne organizacje chroniące prawa zwierząt, ale także wspiera organizacje feministyczne i homoseksualistów.

http://sophiebhawkins.com/index.php

http://www.youtube.com/watch?v=Lt6r-k9Bk6o&feature=relmfu

 

Podziękowania dla Pawła za nadesłanie informacji, zdjęć i linków.niedziela, 07 sierpnia 2011

Dylan Mandel, perkusista zespołu indie rock The Lives of Famous Men z Alaski, został weganinem w 2009 r., kiedy przyjął 30-dniowe wegańskie wyzwanie Jordany Reim z Planet Verge.czwartek, 28 lipca 2011

 

Phil Collen, gitarzysta brytyjskiego zespołu Def Leppard, wegetarianin od 27 lat, kilka miesięcy temu przeszedł na weganizm. Collen mieszka obecnie w Kalifornii (USA).


Źródło

 

05:02, iveggy , Muzyka
Link
wtorek, 26 lipca 2011


Shawn Harris, amerykański wokalista i gitarzysta, poprzednio grał w pop punkowej grupie The Matches, obecnie założył z australijskim muzykiem rockowym Jake’m Grigg’iem grupę Maniac.  Niedawno, podczas przyjęcia urodzinowego, na którym serwował wegański tort marchewkowy, powiedział: "I’m eating vegan carrot cake, and so are my friends, and they have no idea it’s vegan. Ya gotta fool em before you school em.” (Jem tort marchewkowy. Moi znajomi też. Ale oni nie mają pojęcia, że jest wegański. Trzeba ich oszukiwać, zanim się ich wyedukuje.)

 


sobota, 16 lipca 2011

 

 

 

Filippa Giordano, włoska piosenkarka, została weganką kilka miesięcy temu.

środa, 13 lipca 2011

 

 

Faith Rivera to amerykańska twórczyni i wykonawczyni piosenek.  Riviera jest z  pochodzenia Filipinką, a urodziła się na Hawajach. Otrzymała nagrodę Emmy i jak sama pisze, jest artystką muzyki pozytywnej.

Nie wiedziałam, że Rivera jest weganką i nigdzie nie ma na ten temat żadnej wzmianki, ale kilka dni temu ktoś mi przesłał kopię zaproszenia na wege-koncert w Los Angeles i obok jej nazwiska w nawiasie widniało - weganka!

 

http://www.faithrivera.com/fr/Home.html

05:03, iveggy , Muzyka
Link
czwartek, 07 lipca 2011

 

Amerykański zespół Here gra muzykę w stylu Art Rockowym.

 

http://www.facebook.com/pages/HERE/35736940080#!/pages/HERE/35736940080?sk=wall

07:56, iveggy , Muzyka
Link
sobota, 25 czerwca 2011

 

Japonka Aska Matsumiya, wokalistka i kompozytorka, mieszka w Los Angeles (USA). Prowadzi blog  wegański   http://oursocalledveganlife.com/.
piątek, 17 czerwca 2011

 

 

Carrie Underwood, amerykańska piosenkarka, kilka dni temu w wywiadzie dla australijskiego programu The Circle, powiedziała:

,,Niedawno przeszłam na weganizm, ponieważ mam nietolerancję laktozy. Mięso przestałam jeść w bardzo młodym wieku. Wychowałam się na farmie. Kiedy dowiedziałam się, dlaczego mieliśmy farmę, to mi wystarczyło."


03:57, iveggy , Muzyka
Link
niedziela, 29 maja 2011

 

"W naszej kuchni nie ma kości, nie ma krwi"


Kiedyś już wspominałam o tej rastafariańskiej piosence z albumu "The Height of light", nagranej przez Jah'a Sun z USA,  Ras'a Attitude z ST. Croix i Lutan'a Fyah z Jamajki (polskie napisy).

http://weganizm.blox.pl/2010/05/Rastaweganie.html


wtorek, 24 maja 2011

Merzbow czyli Masami Akita to japoński muzyk, zasłużony dla nurtu muzyki eksperymentalnej, ekstremalnej i nosie. Jego dyskografię można znaleźć na stronie: http://www.discogs.com/artist/Merzbow

Merzbow swoje pierwsze nagrania w stylistyce noise prezentował już w 1980 roku. Udziela się także w licznych organizacjach ekologicznych i ratujących zwierzęta.

Poniżej fragment jego wywiadu dla niemieckiego magazynu 'Kochen Ohne Knochen'.

,,Chyba w 2002 zacząłem hodować 4 małe 'ozdobne' kurczaki. Powoli, kiedy się nimi opiekowałem, zacząłem się nimi przejmować. Takie same uczucia obudziły się we mnie w stosunku do innych zwierząt gospodarczych, które kiedyś jadłem, bez chwili zastanowienia. Zacząłem więc czytać, szukać informacji w internecie na temat praw zwierząt i to wywołało we mnie świadomość tego, jakie zło wyrządza ludzkie społeczeństwo. Tak właśnie zostałem weganinem."

,,W historii Japonii, pod wpływem Buddyzmu, kolejni cesarze Japonii byli wegetarianami, w podobny sposób jak dzisiejsi obrońcy praw zwierząt. Od VII wieku cesarze narzucali zakaz jedzenia mięsa z powodu nauk buddyjskich: ,,Nie jedz mięsa zwierząt". Od tamtego czasu, japońska dieta głównie składała się z ryżu. Jedzenie mięsa było znienawidzonym tabu, aż w XIX wieku otwarto porty japońskie na handel ze Stanami Zjednoczonymi, które zaczęły naciskać na ludność, aby jadła mięso, i w konsekwencji nawet cesarz to zaakceptował i stał się mięsożercą. Jedzenie mięsa stawało się coraz bardziej powszechne wraz z przyjmowaniem przez Japonię kultury zachodniej."

 Strona domowa artysty:

http://www.merzbow.net/

Chciałabym podziękować Pawłowi, który przysłał informacje o Merzbowie.wtorek, 17 maja 2011

 Jonathan Mann od stycznia 2009 r. nagrywa jedną piosenkę dziennie (i umieszcza ją na youtube). Siedem tygodni temu napisał piosenkę nr. 810 "Obalenie mitów na temat weganizmu". Poniżej fragment wywiadu Jonathana dla prowegańskiej strony VegetarianStar.

Dlaczego zdecydowałeś się pisać codziennie jedną nową piosenkę?

Wszystko zaczęło się w 2009 roku. Dostałem ulotkę Fun-A-Day. Jest to projekt polegający na tym, że ludzie, którzy biorą w nim udział, zobowiązują się do stworzenia jednego dzieła sztuki codziennie przez cały styczeń. Ja postanowiłem kontynuować, bo podobał mi się ten sposób na tworzenie „dobrych” piosenek, które mam wewnątrz. Także miłe jest zainteresowanie mediów. Poza tym bardzo lubie konwersacje z moją publicznością na youtube.

Pytanie nieco techniczne: RockCookieBottom.com i songatron.com zawierają podobną treść. Co kryje się za nazwami tych stron?

Rock Bottom Cookie to był mój blog, którego nie używałem, więc kiedy zacząłem pisać piosenki, wstawiałem tam moje video. Ale na tej stronie brakowało dużo rzeczy, tak więc w końcu otworzyłem stronę songatron, która jest chyba lepsza, ale nadal jej czegoś brakuje!

Pierwsza nazwa „rock cookie bottom” powstała dlatego, że kochasz piec ciastka. Jakie są twoje ulubione  wegańskie ciastka?

O tak, ja piekę. Dużo. Ciastek. Ivory powiedziała kiedyś: ,,Dojdziesz do zupełnego końca w swoim pieczeniu ciastek!” Chodziło jej o to, że tak często to robię.  To jest dla mnie bardzo emocjonalna sprawa. Dla mnie ciastka to wspomnienia z przeszłości, kiedy jako dzieciak piekłem z moją mamą.  Najczęściej piekę według przepisów Colleena Patrick-Goudreau z książki „Radość wegańskich wypieków”. Próbowałem też inne przepisy i znany jestem też z... hmmm... eksperymentowania.

Oczywiście bardzo nam się podobała piosenka, którą zaśpiewałeś ze swoją dziewczyną Ivory King „Obalenie mitów wegańskich”. Co cię skłoniło do jej napisania.

Wiesz, to chyba po prostu się stało. Wiecznie ktoś zadaje nam te pytania, to było naturalne, że powstała z tego piosenka.

Mieszkasz razem z Ivory. Kto najczęściej gotuje w waszym domu? Kto jest lepszym wegańskim kucharzem?

Oboje gotujemy, ale Ivory jest o wiele lepsza! Potrafi zrobić jedzenie z rzeczy, które mamy w domum, i jest ono obłędne. Ona od dziecka gotowała, a ja nic na ten temat nie wiedziałem, dopóki jej nie spotkałem.

Od jak dawna jesteś weganinem? Jak to się stało?

Byłem wegetarianinem przez 6 lat, kiedy miałem 13 lat. Ale zrezygnowałem, bo w jakimś sensie zapomniałem, z jakiego powodu zostałem wege (zobaczyłem w szkole okropny film z farmy przemysłowej). Kiedy zacząłem chodzić z Ivory, a ona była wegetarianką, powrót był bardzo łatwy. Po roku bycia razem, ona przeszła na weganizm. Już i tak jedliśmy w większości rzeczy wegańskie. Ivory odkryła podkast i książki kucharskie Colleena Patrick-Goudreau i bardzo ją to wciągnęło.

Ja postanowiłem przejść na weganizm, kiedy zdałem sobie sprawę, jakich rzeczy dopuszczają się przemysły mleczny i kurzy, a te informacje pochodziły z podkastów Colleena.

 

 

poniedziałek, 16 maja 2011

Jonathan Mann, który nagrał tę piosenkę ze swoją dziewczyną Ivory, od stycznia 2009 r. nagrywa jedną piosenkę dziennie (i umieszcza ją na youtube). Jonathan i Ivry są weganami. Piosenka ta jest 810 z kolei i "obala mity na temat weganizmu".

Jutro zamieszczę wywiad z Jonathanem.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm