Filmy

środa, 13 czerwca 2012

 

Amerykańska organizacja Mercy for Animals (Współczucie dla zwierząt) przygotowała reklamę telewizyjną, która pod koniec zeszłego roku pokazywana była na kanale MTV.  W tym roku ta sama reklama będzie pokazywana również na innych popularnych kanałach, takich jak Bravo, VH1, Oxygen i E!

 

23:16, iveggy , Filmy
Link Komentarze (2) »
sobota, 07 kwietnia 2012

Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej sponsoruje reklamę tv, emitowaną m. in. w lotniskowej sieci CNN.

Prezydent Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej, dr Neal Barnard, oficjalnie zasugerował amerykańskim liniom lotniczym American Airlines, aby wprowadziły za drobną opłatą opcję: miejsce obok weganina/nki.

Badania naukowe wykazały, że dieta wegańska pozwala na utratę tkanki tłuszczowej. Po przebadaniu blisko 60 903 Amerykanów, wykazano, że osoby na typowej diecie amerykańskiej miały wskaźnik masy ciała 28.8 kg/m2 (zdrowy BMI wynosi poniżej 25 kg/m2), natomiast osoby przestrzegające diety wegańskiej miały przeciętnie BMI 23.6 kg/m2.

link04:07, iveggy , Filmy
Link
czwartek, 29 grudnia 2011

 

 20:13, iveggy , Filmy
Link
sobota, 10 grudnia 2011

Na podstawie artykułu Meet Irene

 

Minęło pięćdziesiąt kilka lat życia, ale Irena w końcu ma dość. Kto to wiedział, że my, dzieci wyżu demograficznego, kiedyś zaczniemy się starzeć. Nasi rodzice już są starzy i  nas teraz potrzebują. Nasze dzieci dorosły, ale nie chcą się wyprowadzić. Mamy bóle i niespłacone pożyczki na dom, i wszelkie zmartwienia. Nasze proporcje, wzrost do szerokości, starają się zbliżyć do 1, i nie oznacza to "jedności z wszechświatem", jaką chcieliśmy do tego czasu osiągnąć.

 Irena stwierdziła, że dosyć znaczy dosyć. Ma już dość zmęczenia i chorób i jest gotowa na zmianę na dużą skalę.

Jeśli ten świat jest w takim stanie dzięki naszej działalności, to podobnie, Irena znalazła się w takim stanie z własnej winy.

Mówiąc o "jedności z wszechświatem", jeśli nowa ekologia wiąże się z jedzeniem, jakie spożywamy, to może tak samo jest z naszym zdrowiem.

Irena tak uważa. Irena postanowiła przejść na weganizm!

POZNAJCIE IRENĘ, NIESPODZIEWANĄ WEGANKĘ to australijski film dokumentalny opowiadający o Irenie, jej zdrowiu, o jej sile woli i 21-dniowym zmaganiu, kiedy przestrzega programu Kickstart, opracowanego przez Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej. 

Poniżej zwiastun tego filmu z polskimi napisami.


05:51, iveggy , Filmy
Link
sobota, 03 grudnia 2011

 

Polskie napisy


 

durianrider.org


05:28, iveggy , Filmy
Link
wtorek, 23 sierpnia 2011

 

Może ten filmik o zwyczajnej krówce Dorotce (z polskimi napisami) ułatwi niektórym dzieciom i dorosłym zrozumieć, co kryje się za pospolitą kanapką z kotletem.


 

 

22:48, iveggy , Filmy
Link
wtorek, 12 lipca 2011

 

 

Wczoraj natknęłam się na to video i wstawiłam do niego polskie napisy: 

Tagi: weganizm
14:03, iveggy , Filmy
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 27 czerwca 2011

Tak więc dzisiejszy blog nie jest bezpośrednio związany z weganizmem, ale raczej z uzdrowieniem naszej cywilizacji. Kilka dni temu obejrzałam świetny film, i naprawdę polecam go gorąco każdemu.

,,Zeitgeist - Moving Forward" - pełnometrażowy film dokumentalny, który przedstawia kwestie koniecznej rezygnacji z obecnego systemu pieniężnego, rządzącego wszystkimi społeczeństwami i gospodarką na całym świecie. Pokazuje, w jakim tempie  niszczymy zasoby naturalne, omawia naszą zależność od ideologii i tradycji oraz sugeruje, jak zmienić obecny kult pieniądza, materialnego uzależnienia.

Film trwa niemal 3 godziny.


http://www.watchzeitgeist.com/zeitgeist-moving-forward/

04:56, iveggy , Filmy
Link
sobota, 28 maja 2011

Tłumaczenie artykułu Meat is murder? More like suicide, argues Planeat film

 

 

Mięso to morderstwo? Może jednak samobójstwo, jak dowodzi film "Planeat".

 Jedzenie zwierząt i ich produktów jest szkodliwe dla naszego zdrowia i naszej planety, zgodnie z subtelną nową polemiką.

Czy polemika może być subtelna? Jeśli tak, to nowy film dokumentalny Planeat jest tym rzadkim zwierzem.

Polemika przeciwko jedzeniu mięsa. Sceny zręcznie przeplatane są ozdobnymi i pięknymi daniami wegetariańskimi, a naukowcy starają się wyjaśnić, dlaczego uważają, że jedzenie zwierząt i ich produktów, to jest zły pomysł.

Jest to szkodliwe dla zdrowia, twierdzi T Colin Campbell, profesor z uniwersytetu Cornell i kierownik badań przeprowadzonych w Chinach, które ujawniły szkodliwy wpływ spożywania mięsa i mleka. (...) Oprócz Campbella w filmie bierze udział lekarz Caldwell Esselstyn, który twierdzi, że jego wegańska dieta zatrzymuje choroby serca, chociaż nie wspomina o żadnych badaniach na ten temat.

Jedzenie mięsa jest szkodliwe dla rzek i oceanów, mówi Gidon Eshel z Bard College. Opisuje on bezpośredni wpływ intensywnej hodowli na środowisko. Koncentruje się na zanieczyszczeniu rzek i oceanów azotanami.

I jedzenie mięsa jest szkodliwe dla naszej planety - ponownie mówi Eshel, pokazując, jak wiele gazów cieplarnianych powstaje przy produkcji mięsnego menu w porównaniu do wegetariańskiego. "Dla większości ludzi jest o jedynie wybór żywności." - mówi. Biorąc pod uwagę, że jedzenie roślin jest wyraźnie bardziej efektywne niż jedzenie zwierzęcia, które zjada rośliny - dla mnie jest to bezsporne.

Konkluzja jest dość prosta. Populacja świata rośnie, co oznacza więcej ludzi do wyżywienia, nawet jeśli obecna upiorna dysfunkcja dystrybucji żywności zostanie pokonana. Potrzebujemy więc więcej żywności, ale mięso ma bardzo duży wpływ na planetę, tak bezpośrednio jak i poprzez gazy cieplarniane. Jeśli więc wszyscy chcemy zasiąść do stołu, nie zabijając siebie albo planety, to musimy zacząć jeść mniej mięsa i nabiału.

Trudno mi sprzeczać się z logiką tego wywodu. Zgadzają się z nią również przewodniczący Międzyrządowej Komisji ds. Zmian Klimatu Rajendra Pachauri, ekonomista Nick Stern i Program Środowiska Narodów Zjednoczonych. (…)

Film Planeat wszedł na ekrany kin w Wielkiej Brytanii 20 maja.

 

PLANEAT.co.uk Trailer from planeat.co.uk on Vimeo.

05:29, iveggy , Filmy
Link
niedziela, 26 grudnia 2010

Weganka Joanne Rose, aktorka, scenarzystka i producent filmowy, nakręciła pierwszy i jedyny jak dotąd wegański serial komediowo-satyryczny.

Serial zdobył nagrodę Green Apple na Festiwalu Filmowym Green Lifestyle 2010.  Joanne Rose nakręciła już 6 z 15 planowanych odcinków.

Odcinki 1-4

Odcinek 6:


14:01, iveggy , Filmy
Link
piątek, 15 października 2010

Gangster weganin i organiczna sałatka (polskie napisy)

 

 

04:45, iveggy , Filmy
Link Komentarze (1) »
sobota, 09 października 2010

Weganka Joanne Rose, aktorka, scenarzystka i producent filmowy stworzyła pierwszy i jedyny jak dotąd wegański serial komediowy.

Serial zdobył nagrodę Green Apple na Festiwalu Filmowym Green Lifestyle 2010.  Joanne Rose nakręciła już 6 z 15 planowanych odcinków.

Odcinki 1-4 (polskie napisy):


 

link

19:21, iveggy , Filmy
Link
niedziela, 29 sierpnia 2010

 

Były surfer, Shane Close, który za namową żony postanowił spróbować zrezygnować z mięsa, kręci o tym film zatytułowany: Meatless: A film about one man’s departure from his meat (Bez mięsa: film o człowieku, który rezygnuje z mięsa). Film podobno nie „rozlicza się” z okrucieństwem wobec zwierząt, ale pokazuje, jak wygląda życie osoby, która dokonuje zmiany swojej diety. Wskazuje też na wysoki koszt środowiskowy, jakim obciąża naszą planetę przemysł hodowlany.

Na swoim blogu Shane, który naprawdę jak na razie nie jest rzecznikiem praw zwierząt, umieścił duży pasek informacyjny, który wymienia, że rocznie umiera w USA 35 milionów krów i 23 miliony kurczaków. Te liczby są szokujące. Początkowo Shane był wegetarianinem przez 30 dni, następnie przeszedł na dietę wegańską na 6 tygodni, po czym zamierza przestrzegać surowej diety wegańskiej przez 2 tygodnie. W blogu opisuje postępy w produkcji filmu i swoje odczucia na temat diety wegańskiej.

link

03:37, iveggy , Filmy
Link
niedziela, 08 sierpnia 2010

 

 

 

07:25, iveggy , Filmy
Link
poniedziałek, 02 sierpnia 2010

Dlaczego kochamy psy, jemy świnie i zakładamy krowy to tytuł nowej książki Melanie Joy, wprowadzający pojęcie karnizmu. Karnizm to wpojona przez naszą kulturę ideologia, która  pozwala ludziom na emocjonalne i etyczne odcięcie się od rzeczywistego pochodzenia mięsa, które jedzą na każdy niemal posiłek. Poniżej zwiastun książki z polskimi napisami.

 


 

link

12:19, iveggy , Filmy
Link
środa, 21 lipca 2010

W nowej komedii w stylu filmu niezależnego, pt. The Extra Man,  młody samotny czlowiek Louis Ives (Paul Dano), uważający się za bohatera powieści F. Scotta Fitzgeralda, zmuszony do porzucenia posady nauczyciela, udaje się do Nowego Jorku, gdzie znajduje pracę w eko-gazecie, i zakochuje się w koleżance z pracy, zaangażowanej wegance Mary (Katie Holmes).

Wątek przewodni filmu oparty jest na relacjach Louisa z ekscentrycznym pisarzem i panem do towarzystwa Henrykiem Harrisonem (Kevin Kline), który z powodu braku pieniędzy wynajmuje Louisowi pokój w swoim mieszkaniu.

Scenariusz The Extra Man oparty jest na powieści Jonathana Amesa pod tym samym tytułem, a wyreżyserowany został przez Roberta Pulcini i Shari Springer Bermana.

Katie Holmes gra Mary Powell, która jest postacią nowoczesną - pracuje w magazynie piszącym o sprawach środowiska, jest weganką i kojarzy się widzom ze współczesną kulturą. Ale jednocześnie w jakimś sensie jest postacią z powieści F. Scotta Fitzgeralda.

Film wejdzie na ekrany kin 30 lipca.


 

link

10:20, iveggy , Filmy
Link
czwartek, 17 czerwca 2010

Pierwszy w historii kina film fabularny na temat Frontu Wyzwolenia Zwierząt (ALF) 'Bold Native' wejdzie na ekrany kin w lipcu.

Film opowiada o niezależnej grupie ludzi  organizujących akcje uwalniania zwierząt. FBI nazywa ich najgroźniejszymi dla kraju terrorystami.

Wątek jest taki: "Charlie Cranehill (Joaquin Pastor), członek ALF, poszukiwany przez rząd za terroryzm, wychodzi z podziemia, aby pokierować ogólnokrajową akcją, a jego ojciec (Randolph Mantooth), zajmujący wysokie stanowisko w korporacji, stara się znaleźć go, zanim zrobi to FBI. Natomiast młody idealista, który prowadzi kampanię na rzecz lepszego traktowania zwierząt hodowlanych z ramienia dużej bezdochodowej organizacji i kobieta z przeszłości  Charliego, zagrażają jego planom."

Większość aktorów w filmie jest wegetarianami, w roli głównej wystąpiła witarianka Tonya Kay.  Jest to profesjonalnie zrobiony fim fabularny z udziałem znanych aktorów. Nawiązuje do rewolucyjnych filmów lat 70-tych, takich jak Easy Rider. Jest inspirujący i głęboki. Pokazuje, na jakim okrucieństwie zbudowane jest współczesne społeczeństwo.

 

link

04:50, iveggy , Filmy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 15 czerwca 2010

"May I Be Frank" to dokumentalny film  o przemianie fizycznej, emocjonalnej i duchowej.


Frank Ferrante ma 54 lata, pochodzi z rodziny sycylijskiej, urodził się na Brooklynie (Nowy Jork), a mieszka w San Francisco. Frank, który kocha życie, smaczne jedzenie, piękne kobiety i śmiech, jest również chorobliwie otyły, w początkowym stadium cukrzycy, chory na zapalenie wątroby typu C. Był w przeszłości uzależniony od narkotyków i alkoholu. Nie utrzymuje kontaktów z córką. Jest samotny i boryka się z depresją. Frank wie, że życie może być lepsze, i szuka wyjścia.

May I Be Frank to film dokumentujący transformację Franka Ferrante. Frank przypadkowo wszedł do organicznej wegańskiej restauracji w San Francisco - Cafe Gratitude. Zaprzyjaźnił się z personelem i zaczął tam wracać, gdyż czuł się lubiany i wolny od swojego nieudanego życia. Podczas jednej z wizyt, Ryland, serwujący tam dania, zapytał Franka: „Jaka jest jedna rzecz, jaką chciałbyś zrobić, zanim umrzesz?" Frank odpowiedział: "Chciałbym się jeszcze raz zakochać, ale nikt nie pokocha kogoś, kto wygląda jak ja."

Zainspirowany możliwością pomocy Frankowi, Ryland zaprasza go, aby przez następny miesiąc codziennie przychodził do Cafe. Uzbrojony w kamerę i otwarte serce wkrótce zatrudnia swojego brata Cary’ego i najlepszego przyjaciela Conora do udziału w procesie transformacji Franka.

Ostatecznie uzgodnili, że proces ten będzie trwał 42 dni, podczas których Frank odda swoje życie w ręce trzech dwudziestoparoletnich mężczyzn, którzy chcą go wyleczyć i poprowadzić fizycznie, emocjonalnie i duchowo. Frank przez ten okres będzie jadł tylko wegańskie surowe organiczne jedzenie, praktykował uczucie wdzięczności, odwiedzi holistycznych lekarzy i co tydzień zrobi płukanie jelit.

Ryland, Conor i Cary wspierają go i są świadkami cudownej transformacji Franka. Frank otrzymuje lepsze ciało, jaśniejszy umysł i co najważniejsze, lepsze samopoczucie.

W ciągu tych 42 dni, czterech mężczyzn bierze udział w jedynej w swoim rodzaju podróży. Celem miała być pomoc Frankowi schudnąć i odzyskać zdrowie, ale nikt się nie spodziewał, jak ogromny wpływ ta podróż wywrze na życie wielu innych ludzi.  Historia miłości, odkupienia i transformacji Franka, pokazuje widzom,  że każdy ma w sobie moc, aby zmienić siebie i świat.

(Tytył filmu to gra słów: May I Be Frank/Będę szczery/Obym był Frankiem)

 

link

 

 


07:19, iveggy , Filmy
Link Komentarze (2) »
środa, 31 marca 2010

Większość filmowców rozumie, że opisując własne przeżycia, można stworzyć uczciwy i wiarygodny film. A kiedy te osobiste doświadczenia połączone są np. z pasją ochrony środowiska, może powstać bardzo silny film. Taką nadzieję ma Kathy Kolla, która obecnie kręci swój pierwszy film fabularny pt. World’s Littlest Brat (Najmniejszy brzdąc świata). Jest to komedia o weganinie, odrzuconym przez społeczeństwo, który pozostaje wierny swoim ideałom, pomimo negatywnego otoczenia. Kathy Kolla opisała tę historię na podstawie swoich doświadczeń jako weganki. World's Littlest Brat wszedł do produkcji na początku 2010 r. i planuje się, że film zostanie ukończony przed końcem roku.

Oto fragmenty wywiadu Willa Prescot z Kathy Kolla:

Will Prescott: Tak więc, World's Littlest Brat. Skąd wziął się pomysł na ten film?

KATHY Kolla: Cóż, będąc weganką od ponad 10 lat i troszcząc się o środowisko, chciałam nakręcić film, który udostępni dużo informacji o tych kwestiach, a zarazem będzie bardzo zabawny i rozrywkowy. Wymyśliliśmy bohatera, odstającego od społeczeństwa, który pozostaje wierny swoim ideałom i zachowuje pozytywną postawę, pomimo krytycznego i negatywnego otoczenia. Chciałam zrobić coś, co dostarczy dużo informacji na temat pewnych kwestii, na których mi zależy, ale w sposób inteligentny, komediowy, przepełniony humorem.

WP: Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego, jakie negatywne rzeczy go otaczają? Przed jakimi wyzwaniami staje?

KK: Chodzi o to, że ludzie nie rozumieją go. Nie rozumieją, dlaczego on je pewne produkty i ogólnie nie mają informacji na temat wartości odżywczych. Poza tym, wielu ludzi uważa, że jedna osoba nie może pomóc środowisku. Wyrzucają do kosza plastikowe butelki po wodzie, uważając, że to nie ma znaczenia. W filmie prezentujemy wiele ciekawych faktów, które naprawdę pokazują, że każdy drobiazg czyni różnicę. Jeśli wszyscy uczynimy te małe kroczki, znacznie poprawimy przyszłość.

WP: To ciekawe. Tak więc będzie musiał sobie radzić z kolegami z pracy i rodzicami, którzy go nie rozumieją?

KK: Tak, z kolegami z pracy, z rodzicami – z każdym w swoim życiu. Będzie próbował znaleźć nowych przyjaciół, zakochać się.

WP: Zakładam więc, że ten scenariusz jest trochę autobiograficzny?

KK: Trochę. Ale jak sam wiesz, żaden film ani scenariusz nie pokazuje prawdziwego życia. Film ten daje zarys pewnych doświadczeń, moich własnych czy moich przyjaciół.

WP: Czy masz jakieś słowa mądrości w zakresie dbania o naszą planetę?

KK: Ważne jest, aby brać pod uwagę wpływ naszych codziennych wyborów na Ziemię. I to, że ekologiczne wspieranie planety naprawdę zaczyna się na poziomie indywidualnym, o czym każdy powinien wiedzieć. Musimy zachować tę planetę dla przyszłych pokoleń i powinniśmy zawsze pamiętać o recyklingu, jeździe na rowerze zamiast samochodem oraz jedzeniu i kupowaniu żywności ekologicznej. Robiąc to, dajemy innym do zrozumienia, że troszczymy się o świat i chcemy pozostać na nim.

http://www.vegnews.com/web/articles/page.do?pageId=1785&catId=5

 

06:04, iveggy , Filmy
Link
czwartek, 21 stycznia 2010

Znam przemiłą parę, która dosłownie z dnia na dzień przeszła na weganizm. Najpierw ona obejrzała film pt. Earthlings (Ziemianie), ukazujący kulisy przemysłu mięsnego. Potem pokazała film mężowi, który obejrzał go z wielkimi emocjami, przerywał kilka razy oglądanie, nie mogąc znieść informacji i obrazów okrucieństwa wobec zwierząt. Ale obejrzał go do końca i zaraz potem został weganinem. Jak stwierdził: Zostałem weganinem, nie wiedząc, co będę jeść następnego dnia.

Teraz oboje są weganami i propagują weganizm swoim sposobem życia, życzliwością emanującą z każdego ich spojrzenia i uśmiechu. Weganizm to nie jest tylko rezygnacja z mięsa, ale również ze wszystkiego, co powstało w wyniku cierpienia – wyrobów skórzanych, futer, mleka, serów, jaj, etc. Nie można tego nazwać wyrzeczeniem, bo w gruncie rzeczy, wiodąc życie według w pełni ludzkich standardów, otrzymujemy same korzyści: czyste sumienie, wewnętrzny spokój, lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. Ale najważniejsze jest to, że ocalamy tych kilkaset zwierząt, które są zabijane dla każdej jedzącej mięso osoby w ciągu jej życia.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7105458742770657802&q=film+ziemianie&total=39&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0#


08:25, iveggy , Filmy
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm