Newsy

środa, 08 sierpnia 2012

 

6 sierpnia prestiżowa gazeta New York Times zamieściła w sekcji biznesowej artykuł na temat strat finansowych Tyson Foods - gigantycznej korporacji produkującej żywność, będącej drugim największym na świecie producentem przetworów mięsnych i drobiowych (po Brazilian JBS S.A.), a zarazem największym eksporterem wołowiny amerykańskiej.


Tłumaczenie artykułu Lower Demand for Meat Weighs on Tyson’s Results

Firma Tyson Foods, największy producent mięsa w USA, ogłosiła w poniedziałek, że w ostatnim kwartale przychód netto firmy spadł o 61%, z powodu spłat zadłużenia oraz spadku popytu na drób i mięso wołowe.

Zyski nie były nawet zbliżone do tych, jakich się spodziewano na (giełdzie) Wall Street i firma zredukowała przewidywaną roczną sprzedaż, tłumacząc się tym, że nastąpiły niekorzystne warunki rynkowe, które wpłyną na zarobki w przyszłym roku fiskalnym.

W ostatnim kwartale korporacja  zarobiła 76 mln dolarów czyli 21 centów za akcję, w porównaniu z 196 mln dolarów czyli 51 centami za akcję w analogicznym kwartale w roku ubiegłym. (…)

Dochody w okresie, który zakończył się 30 czerwca - trzeci kwartał roku fiskalnego Tysona - wzrosły mniej niż procent do 8,31 mld dolarów z 8,25 mld dolarów. Analitycy spodziewali się 8,72 mld dolarów.

Akcje koncernu Tyson, którego siedziba znajduje się w Springdale, Arkansas, spadły o 1,23 dol., czyli o 8 %, do 14,17 dolarów.

Zyski ze sprzedaży kurczaków wzrosły o 3,6 % do 2,9 mld dol., podczas gdy sprzedaż wołowiny spadła o niecały procent do 3,49 mld dol. W obu przypadkach (kurczaka i wołowiny) wyższe ceny zniwelowały skutki spadku sprzedaży. Dochód ze sprzedaży wieprzowiny spadł o 4,5 % do 1,34 mld dol., jako że obniżono ceny, ale sprzedaż wzrosła.

Firma Tyson oświadczyła, że popyt na mięso i drób w ciągu ostatniego kwartału w Stanach Zjednoczonych był niższy niż oczekiwano, dodając, że trudne warunki rynkowe w 2012 spowodują niższe niż oczekiwano zyski. Rosnące koszty ziarna z powodu suszy w niektórych częściach kraju mogą wpłynąć na zyski firmy w 2013 roku.

W rezultacie Tyson obniżył całoroczną prognozę sprzedaży o 1 mld dolarów czyli do sumy 33 mld. Firma stwierdziła, że w roku fiskalnym 2013 oczekuje, iż jej przychody wzrosną do około 35 mld dolarów, głównie w wyniku wzrostu cen. (…)

 

 


19:34, iveggy , Newsy
Link
wtorek, 10 lipca 2012

 

Jutro zaczyna się 5-dniowa konferencja poświęcona zdrowemu wegańskiemu stylowi życia. Wezmą w niej udział znane w świecie wegańskim osoby, między innymi dr. Neal Barnard, dr. T. Colin Campbell oraz autorki książek Rory Freedman i Kathy Freston.

 

Wykłady (w jęz. angielskim) można słuchać na żywo. Rejestracja jest bezpłatna. 

Gospodarzami imprezy są dr Will Tuttle oraz Steve Prussack - założyciel interentowego radia, którego audycje poświęcone są surowej żywności i zdrowym stylom życia  RawVeganRadio.

Wykłady zaprezentują m. in.:

20:32, iveggy , Newsy
Link
środa, 04 lipca 2012

 

Wartościowe i ciekawe spotkania na temat zdrowego stylu życia, tak fizycznego jak i duchowego, odbędą się w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Anna Sośnierz, Ewelina Stępnicka i Alani Satori zapraszają na Warsztaty Surowo Rozwojowe:

21 lipca w Krakowie, 5 sierpnia w Warszawie i 12 sierpnia we Wrocławiu.

Ania Sośnierz (Radio Spectrum Rozwoju):

O tym jak przestać poszukiwać i gonić za nieistniejącym ideałem i po prostu żyć, być otwartym na ludzi i doświadczenia, nie skrywać niczego bo tajemnice nie istnieją, o tym jak ważne jest to by podchodzić do życia całościowo i dbać o wszystkie jego aspekty. Składniki zdrowego stylu życia i jak na co dzień dbać o siebie. Szczęśliwy sposób życia, sport, pozytywne myślenie, sen , nawadnianie, samoakceptacja, praca zgodna z pasją, szczęśliwe relacje, miłość i szacunek.

 

Ewelina Stępnicka (Radio Spectrum Rozwoju):

Jedzenie jako efekt CUD-u czyli współpracy miedzy Ciałem Umysłem i Duszą.-Uzdrawiające właściwości ciała oraz rola surowego  jedzenia przy leczeniu chorób.-Psychologia emocjonalnego jedzenia-Miłość, wdzięczność i wybaczenie jako podstawowe “narzędzia” do uleczenia ciała, duszy i umysłu. 


Alani Satori (www.frutarianka.blogspot.com):
Rozważania filozoficzne oraz medytacje doprowadziły mnie do wybrania surowej wegańskiej diety a potem frutarianizmu. Zauważyłam wtedy, że wokół każdego stylu odżywiania gromadzi się wielu ekspertów, którzy starają się narzucić innym swój punkt widzenia. Kogo powinniśmy słuchać przy wyborze diety? Czy nie lepiej byłoby słuchać swojej intuicji niż jakiegoś guru z filmików na kanale youtube? Tylko co zrobić gdy ta intuicja została wypaczona przez lata jedzenia fast foodów i polepszaczy smaku? Czy istnieje jeden idealny sposób żywienia, który jest optymalny dla wszystkich ludzi? Jak społeczeństwo, emocje, środowisko i duchowość wpływają na to co włożymy na talerz? Nagle okazuje się, że jest tyle różnych aspektów jedzenia, o których nie śniło się nawet filozofom.

 

http://spectrumrozwoju.com/warsztaty/

http://spectrumrozwoju.com/581/zaproszenie-i-promocja-na-surowo-rozwojowe-warsztaty/

23:53, iveggy , Newsy
Link
sobota, 16 czerwca 2012

 

Na podstawie artykułu Why Twitter’s Co-Founders are Betting Big on a Vegan Meat Startup


Obvious Corporation (spółka zawiązana w 2006 r. przez współzałożycieli Twittera Biz Stone'a /weganin/, Evana Williamsa oraz byłego wice-prezydenta Jasona Goldmana) zazwyczaj wspomaga nowe obiecujące kompanie technologiczne. Jednak tym razem Obvious Corporation wraz z największą na świecie firmą venture capital Kleiner Perkins Caufield Byers zainwestowała w Beyond Meat - przedsiębiorstwo produkujące wegańskie mięso przypominające do złudzenia prawdziwe.

 

Biz Stone tak tłumaczy inwestycję: "Ci ludzie nie podchodzą do tego przemysłu, który ma współzawodniczyć z przemysłem mięsnym, w stylu jakiejś nowości czy odlotu hippisowskiego, ale pod kątem wielkiej nauki, super praktycznie i z odpowiedniego punktu. Twierdzą oni, że chcą współzawodniczyć z przemysłem mięsnym wyprodukowanym na bazie roślinnej mięsem."

Jak wegetarianom i weganom smakuje nowy produkt? Stone wypowiada się na ten temat tak: "Kiedy czuje się to w ustach… to jest to coś umięśnionego i z tkanką tłuszczową, i w tym jest coś nie tak. Dla długoletnich wegan, ten smak może wywołać przerażenie."

Jednak nowy produkt (kurczak), który jest bezglutenowy, natychmiast zniknął z półek sklepów w płn. Kalifornii.

Koordynator dużej sieci sklepów ze zdrową żywnością Whole Foods powiedział: "Jeśli ten trend będzie dalej trwał, nie potrzebne będą 2 próbne miesiące, wystarczą 2 tygodnie."

 

Przypomnę poniżej wpis z 1 grudnia 2009 roku, który zapowiadał powstanie wegańskiego mięsa:

Profesor weganin

Patrick Brown, naukowiec i profesor biochemii na Uniwersytecie Stanford w Kalifornii (USA), porzucił pracę naukową na 18 miesięcy, aby skoncentrować się na pełnej eliminacji farm przemysłowych. 6 miesięcy poświęci na opracowanie zmiany ustawodawstwa, po czym przez kolejne 12 miesięcy wraz z grupą najsławniejszych szefów kuchni i pracowników przemysłu żywieniowego, zajmie się opracowaniem przepisów na smaczne wegetariańskie produkty oraz przygotowaniem strategii zmiany politycznej, prawnej, kulturowej, i zapewnienia odpowiedniej ilości żywności.

 

Profesor Brown stwierdził: ,,Absolutnie nie istnieje żadna możliwość, żeby za 50 lat ten system nadal działał w tej samej formie, co obecnie. Jedną opcją jest zwykłe czekanie, i albo poradzimy sobie z tą kwestią, albo jesteśmy ugotowani. Ja zamierzam podejść do tego jak do problemu, który można rozwiązać.” Rozwiązanie: ,,Eliminacja farm hodowlanych na planecie Ziemi”.

 

Prof. Patrick Brown jest wegetarianinem od 30 lat i weganinem od 5 lat (2009).

 

Dzięki takim ludziom łatwiej jest nam oddychać i cieszyć się życiem.

15:46, iveggy , Newsy
Link
środa, 04 kwietnia 2012

Nareszcie udało mi się skończyć stronkę-przewodnik po wegańskich blogach. Zupełnie nie spodziewałam się, że istnieje ich tak dużo. Jest ich 52. A może nawet więcej. Postaram się dalej szperać po internecie i na pewno coś jeszcze znajdę ;)

Serdecznie zapraszam do korzystania, przy każdym zdjęciu strony blogowej umieściłam tabelkę z "news feed", która pokazuje kilka najnowszych wpisów na danym blogu.

Dla osób, które mają własne strony czy blogi i byłyby chętne zamieścić ikonkę prowadzącą do tego przewodnika, poniżej podaję kod, który należy wkleić do pola na html. (poniżej podany kod do skopiowania czasami zmienia się automatycznie w link do strony - widocznie blox ma tak to gdzieś zaprogramowane - dlatego pod spodem podaję też kod w formie obrazka, który niestety trzeba przepisać.)

<a href="http://www.weganizm.com/przewodnik.html" target="_blank"><IMG align="left" style="border:0"
src="http://www.weganizm.com/ikona2012.jpg" ></a>
 

***** Aby zamieścić mniejszy obrazek, można wymienić "ikona 2012.jpg" na "ikona180.jpg".

 

05:47, iveggy , Newsy
Link Komentarze (16) »
czwartek, 08 marca 2012

 

W USA maleje spożycie mięsa. Poniższa tabelka pochodzi ze strony organizacji Vegan Outreach (a dokładniej ze strony CME Group - Daily Livestock Report): 

link

 

 

02:04, iveggy , Newsy
Link
niedziela, 26 lutego 2012

 Tłumaczenie artykułu Dutch scientists set world record

 23 lutego 2012

Pierwsze sztuczne mięso: holenderscy naukowcy ustanowili rekord świata.

Zespół naukowców, kierowany przez profesora Marka Post z Uniwersytetu w Maastricht, wyhodował w laboratorium sztuczne mięso, używając do tego krowich komórek (oraz środków finansowych pochodzących od anonimowego inwestora prywatnego) - ustanawiając rekord świata w kategorii Pierwszego Sztucznie Wyhodowanego Mięsa - jak podaje World Records Academy: www.worldrecordsacademy.org (...)

Obecnie produkowane sztuczne mięso ma realistyczne włókna i różowo-żółtawe zabarwienie, ale naukowcy spodziewają się wyprodukować bardziej autentycznie wyglądające plasterki w najbliższej przyszłości.

Profesor Post oświadczył, że jego zespół z powodzeniem zreplikował proces z użyciem komórek krowy i surowicy cielaka, przybliżając produkcję pierwszego sztucznego hamburgera.

 "W październiku mamy zamiar udowodnić, że można wytworzyć z komórek produkt, który wygląda jak mięso, ma jego konsystencję i smak."(…)

Choć możliwe jest, aby wyodrębnić ograniczoną liczbę komórek macierzystych bez zabijania krów, naukowcy twierdzą, że najbardziej wydajnym sposobem na przyspieszenie procesu będzie jednak rzęź.

 "Według mojej wizji, będziemy mieć na świecie ograniczone stado zwierząt-dawców, które będą hodowane i z nich będzie otrzymywać się komórki. Każde zwierzę poprzez proces w laboratorium wyprodukuje milion razy więcej mięsa niż tradycyjnymi metodami."

Projekt, który już kosztował 330 000 dolarów, ma na celu złagodzenie  szkodliwych wpływów na środowisko, jakie niosą tradycyjne metody hodowli zwierząt i przemysł mięsny.

Według naukowców, stworzenie 3000 plasterków tkanki mięśniowej, z których każdy ma około 3 cm długości i 1,5 cm szerokości, o grubości pół milimetra, trwa sześć tygodni.

To mięso następnie mieli się z 200 plastrami tkanki tłuszczowej, które wytwarza się w ten sam sposób - by wyprodukować hamburgery.

Komórki macierzyste są umieszczone w płynie zawierającym ważne składniki odżywcze i surowicę z płodu krów, co pozwala tym komórkom przekształcić się w komórki mięśniowe.

VIDEO

 

Chociaż w ten sposób uratowalibyśmy bardzo dużo zwierząt, to jednak ludzkość musi wejść na wyższy poziom rozwoju i zupełnie zrezygnować z zabijania żyjących stworzeń na swoje posiłki.

 

17:15, iveggy , Newsy
Link Komentarze (3) »
sobota, 25 lutego 2012

 

W marcu otworzą swoje podwoje trzy wegańskie ciastkarnie:

Blossom Bakery w Chelsea, modnej dzielnicy Manhattanu, będzie siódmym z kolei wegańskim biznesem Pameli Elizabeth w Nowym Jorku.

Natomiast w Vancouver (Kanada) za dwa tygodnie, po kilkumiesięcznych opóźnieniach, otworzy swoje drzwi ciastkarnia o nazwie  Fairy Cakes  (w wolnym tłumaczeniu: Ciasta jak z bajki).

Clementine Bakery w Brooklynie (Nowy Jork) zacznie działać 4 marca.

Nie będę się rozpisywać na temat oferowanego menu, ale może powyższe informacje zainspirują rodzimych miłośników wegańskich wypieków do podjęcia własnych słodkich inicjatyw.


03:01, iveggy , Newsy
Link
niedziela, 29 stycznia 2012

 

Ania i Ewa zapraszają na audycję z cyklu Spectrum Rozwoju we wtorek o godz. 20. Wystarczy wejść na stronę www. RadioNaFali.com i kliknąć w prawym górnym rogu na guziczek "słuchaj radia". Audycja jest interaktywna i w czasie programu można dzwonić na skype oraz pisać na czacie.


14:59, iveggy , Newsy
Link Komentarze (4) »
czwartek, 22 grudnia 2011

 

Mimo że foki grenlandzkie są drapieżnikami, to kiedy przychodził kanadyjski sezon na rzeź białych futrzanych kulek, które z matkami wylegiwały się na zimnych plażach, ja po prostu nie wiedziałam, gdzie się schować, żeby uciec od obrazów facetów z zakrwawionymi pałkami i zwłok porozrzucanych po płaskim nadbrzeżu, zapisanych w moim umyśle.

Nie pomogły petycje, błagania, rzucanie ciastem w twarz pani minister, setki filmów dokumentalnych.

USA zakazały importu skór foczych już w latach 70-tych, w 2006 Meksyk wprowadził zakaz importu skór ssaków morskich, w 2009 UE wprowadziła zakaz importu skór foczych (z wyjątkiem skór sprzedawanych przez Eskimosów), w 2011 odroczono termin realizacji umowy między Kanadą i Chinami ws. importu mięsa foczego. A teraz Białoruś, Kazachstan i Rosja poinformowały Światową Organizację Handlu, że ogłosiły zakaz importu wszelkich skór fok grenlandzkich.

Dotychczas Kanada sprzedawała 90% skór na rynku rosyjskim. Nowy zakaz oznacza, że jeśli Chiny nie otworzą swojego rynku na mięso focze, liczba zabijanych rocznie fok w Kanadzie znacznie spadnie.

W roku 2009 prezydent Władimir Putin zabronił zabijania młodych fok w Rosji, nazywając ten przemysł "krwawym". W 2010 Pamela Anderson napisała otwarty list do Putina, prosząc go o zamknięcie rynku rosyjskiego dla kanadyjskich handlarzy skórami. Zastanawiałam się wtedy, jak prezydent tak dużego kraju potraktuje list amerykańskiej, a w zasadzie kanadyjskiej aktorki. Okazało się, że potraktował go poważnie. I chwała mu za to.

Co prawda dyrektor "Kanadyjskiej Rady Futrzarskiej" (Fur Council of Canada) Rob Cahill twierdzi, że handel z Rosją trwa jak dawniej, to miejmy nadzieję, że nie potrwa już długo.


 link

link

link23:00, iveggy , Newsy
Link
sobota, 17 grudnia 2011

 

1 grudnia został uruchomiony pierwszy na świecie wegański internetowy serwis społecznościowy.

“Jestem weganinem i uważam, że wegański styl życia jest najzdrowszym tak dla ciała jak i dla naszej planety." - mówi założyciel "Wellolistic" Colm Maher  -"Zawsze mnie interesowały poszukiwania zdrowego stylu życia. Zacząłem uczęszczać na spotkania miejscowego kółka poświęconego dobremu samopoczuciu, na których kładziono nacisk na wegański styl życia, z punktu zdrowia i wartości odżywczych. Po kilku spotkaniach i klasach nauki gotowania, obejrzałem film Forks Over Knives (Noże zamiast widelców) i przeczytałem China Study (Raport Chiński). Kiedy dotarły do mojej świadomości te wszystkie informacje, moja droga była przejrzyście jasna."

Bezpłatnej rejestracji można dokonać na stronie (ja właśnie usiłuję się zapisać:) - wellolistic.com/signup

 

23:53, iveggy , Newsy
Link Komentarze (1) »
środa, 14 grudnia 2011

 

 

Dwa miesiące temu francuski rząd zabronił serwowania bezmięsnych posiłków w szkołach. Pięć organizacji "prozwierzęcych" (L214, One Voice/Wspólny Głos, The Association of French Vegetarians/Stowarzyszenie Francuskich Wegetarianów, Ecology Without Borders/Ekologia bez  Granic oraz Vegan Society/Towarzystwo Wegańskie) złożyło oficjalną skargę w naczelnym sądzie administracyjnym, domagając się zniesienia zakazu.

Najsmutniejsze jest to, że wegetarianizm nie jest popularny we Francji i nowa ustawa nie wywołała zbytnich protestów. Na demonstracji przeciwko zmuszaniu dzieci do jedzenia produktów zwierzęcych, która odbyła się w październiku w Paryżu, pojawiło się tylko 20 osób.

W zeszłym miesiącu Paul McCartney skrytykował posunięcie francuskiego rządu na swojej stronie internetowej pisząc:

"Niedawna ustawa francuskiego rządu, wymuszająca konsumpcję produktów zwierzęcych w instytucjach państwowych, jest dla Francji wstecznym krokiem. Jest ona niezgodna z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, zakazując życia zgodnego z własnymi przekonaniami. Nikt nie musi jeść mięsa - a redukując spożycie produktów mięsnych, możemy zapobiec zmianom klimatu i zmniejszyć ryzyko chorób serca."

thenewage.co.za

mccartney-criticizes-french-vegetarian-ban


15:46, iveggy , Newsy
Link
piątek, 09 grudnia 2011

Na podstawie artykułu Nasoya releases iPhone and Android 'All Things Tofu' app 

 

 Amerykański producent tofu "Nasoya" wydał bezpłatną aplikację na Androida i iPhone'a. Aplikacja ta oferuje przepisy z tofu i jest uzupełnieniem nowopowstałej strony Tofu-u.com, mającej na celu "powszechną edukację" na temat tofu.

"Opracowaliśmy tę aplikację razem z kucharzami, mając na uwadze wszystkie poziomy trudności. Bez znaczenia czy jesteś nowym czy zaawansowanym miłośnikiem  tego białego bloku, aplikacja All Things Tofu (Wszystkie strony tofu) jest w sam raz dla ciebie." - mówi Susan Rolnick, wiceprezes ds. marketingu w Nasoya.

All Things Tofu zawiera przystępnie wyjaśnione przepisy oraz widea.01:02, iveggy , Newsy
Link
piątek, 18 listopada 2011

 

Tłumaczenie artykułu Heather’s firm is honoured again

 

Redwood Wholefoods, spożywcza firma należąca do weganki Heather Mills (byłej żony McCartneya, byłej modelki, a obecnie aktywistki na rzecz zwierząt) została uznana przez Good Shopping Guide (Przewodnik po etycznych zakupach) za najbardziej etyczną wegetariańską firmę w Wielkiej Brytanii - po raz szósty z rzędu.

Co roku Good Shopping Guide ocenia wszystkie wegetariańskie firmy spożywcze w skali 100 punkowej, opartej na takich czynnikach jak wykorzystywanie zwierząt, ochrona środowiska i prawa pracowników.

Firma Redwood, która wytwarza ponad 50 różnych produktów spożywczych, zdobyła 96 punktów. Kolejne w klasyfikacji były firmy Lindy McCartney i Realeat, obie zdobyły 75 punktów.

W przewodniku napisano: "Niektóre firmy bez wątpienia zarabiają na nie mających czasu lecz pragnących odżywiać się wege członkach społeczności, natomiast inne produkują rzeczywiście innowacyjne wegetariańskie i wegańskie produkty. Jedną z takich firm jest Redwood Wholefoods".

Dyrektor zarządzający Nigel Phillips powiedział: "Tajemnicą naszego sukcesu jest to, że naprawdę staramy się zminimalizować opakowania, wszystko, co używamy, oddajemy na recykling, zwracamy uwagę na energooszczędność i wspieramy produkty organiczne i sprawiedliwy handel."

"Bez cienia wątpliwości, podwoiliśmy sprzedaż, co jest wspaniałe w czasach recesji."

"Mimo że jesteśmy na szczycie, to nie mamy zamiaru siedzieć z założonymi rękami, ale będziemy się doskonalić, aby uzyskać 100 punktów."

"Heather nie jest tak zaangażowana, jak kiedyś, ale jest zapaloną weganką i chce zobaczyć wszystkie nowe produkty, zanim je wprowadzimy do sprzedaży, aby je zaaprobować."

Redwood wykorzystuje tylko naturalne i roślinne składniki, wszystkie produkty są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, genetycznie modyfikowanych, cholesterolu, sztucznych barwników, konserwantów, laktozy i tłuszczy utwardzonych. (...)

23:54, iveggy , Newsy
Link
wtorek, 08 listopada 2011

 

Tłumaczenie artykułu Chocolate reduces stroke risk in women, study findsDobre wieści dla czekoladoholików

 

 

 

 

 

Szwedzcy naukowcy ostatnio podali, że badania wskazują, iż czekolada jest korzystna dla układu sercowo-naczyniowego. Autorka badań Susanna Larsson wyjaśnia, że kakao zawiera związki zwane flawonoidami, które mają działanie antyoksydacyjne oraz zdolność zapobiegania szkodliwemu utlenianiu lipoproteiny (LDL-niskiej gęstości), znanej jako "zły cholesterol". LDL jest podatna na utlenianie i inicjuje powstawanie ognisk miażdżycowych w arterii. Utrudnienie tego procesu zmniejsza ryzyko wylewu. Poza tym, poprzednie badania wykazały, że spożywanie gorzkiej czekolady może obniżyć ciśnienie krwi, a także zapobiega powstawaniu skrzepów krwi.

Mimo pozytywnych wyników badań, dr Larsson radzi, żeby spożywać czekoladę z umiarem, ze względu na dużą zawartość kalorii, tłuszczu i cukru. Gorzka czekolada jest lepsza od mlecznej czekolady, ponieważ ma więcej kakao, a mniej cukru.

Naukowcy z Instytutu Karolinska obserwowali 33 000 kobiet w wieku od 49 do 83, przez okres 10 lat. Porównali oni dane z ankiet w odniesieniu do ilości spożywanej czekolady i występowania wylewu. Okazało się, że im więcej czekolady jadły badane kobiety, tym rzadziej doznawały wylewu. Wyniki były istotne, ponieważ kobiety, które jadły 2,3 uncji czekolady na tydzień, miały o 20 procent mniejszą częstotliwość występowania wylewu w porównaniu z kobietami, które rzadko jadły czekoladę.

Chociaż badanie nie dowodzi, że to czekolada miała wpływ na wyniki, po uwzględnieniu innych czynników ryzyka wylewu, wyniki zostały utrzymane. Dodatkowo, Larsson sugeruje, że wyniki dotyczą również mężczyzn.

Niezależnie od proponowanych korzyści, eksperci zalecają, aby zachować perspektywę i nie zastępować warzyw czekoladą.Tagi: czekolada
21:33, iveggy , Newsy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 27 października 2011

Tłumaczenie artykułu Ellen DeGeneres and Portia de Rossi to Open LA Vegan Restaurant

 

Ellen DeGeneres, która niedawno stworzyła stronę internetową Going Vegan with Ellen (Przejdź na weganizm z Ellen), już niedługo zacznie także karmić nas wegańskim jedzeniem. Wraz ze swoją partnerką Portią de Rossi planuje otwarcie nowej restauracji wegańskiej w Los Angeles.

Według The Hollywood Reporter, para zainwestowała w nową restaurację razem z Chrissie Hynde oraz producentem Steve Bing.

A kto będzie przygotowywał bezkrwawe menu? Nikt inny jak słynny szef kuchni wegańskiej Tal Ronnen, który również gotował na przyjęciu ślubnym Ellen i Portii w 2008. Wnętrze zostanie zaprojektowane przez Waldo Fernandeza.

 piątek, 21 października 2011

 

Organizacja Vegan Society uznała polskie wegańskie lody Gelati Giuseppe za najlepszy produkt roku 2011 w kategorii "Best Trademarked food product" (najlepszy produkt firmowy).

Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 29 października podczas wegańskiego festiwalu West Midlands Vegan Festival.piątek, 07 października 2011

 

Blog WEGANIZM W KUCHNI ogłasza konkurs na najsmaczniejsze danie wegańskie

Jestem pewna, że wiele osób ma swoje ulubione przepisy wegańskie, którymi chętnie podzieli się z innymi czytelnikami. Konkurs jest najlepszą do tego okazją, bo najfajniejsze przepisy zostaną nagrodzone "wegańskimi" nagrodami. Przepisy ze zdjęciami można nadsyłać do 30 listopada na adres: wegeinfo@gmail.com.

Głosować będą czytelnicy. Są dwie formy głosowania: klikając na facebookowy guziczek: 'lubię to' lub dodając pozytywny komentarz pod przepisem. Głosowanie będzie trwać do 8 grudnia.

 

 blog weganizm w kuchni

21:03, iveggy , Newsy
Link
czwartek, 06 października 2011

1 października niezależny kanał amerykańskiej TV (Public TV) rozpoczął emisję 13-odcinkowej serii pokazów wegańskiego gotowania pt. Jazzy Vegetarian.

Program przygotowała i prowadzi Laura Theodore. Dzięki prostym i jasnym instrukcjom, jak przyrządzać smaczne i odżywcze posiłki bez nabiału, jajek, mięsa i innych odzwierzęcych produktów, program zachęci szerszą widownię do stosowania diety wegańskiej.19:51, iveggy , Newsy
Link
sobota, 24 września 2011

 

Teksas jest prawdopodobnie najbardziej wstecznym stanem w USA. Jednak od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Północnego Teksasu w Denton działa całkowicie wegańska kafeteria (pow. zdjęcie).

link

17:10, iveggy , Newsy
Link Komentarze (2) »
środa, 21 września 2011

Dziewiętnastu wegańskich artystów, mieszkających w Nowym Jorku, zaprezentuje swoje fotografie, ilustracje, rysunki etc. podczas wystawy Vegan Art Show, która będzie czynna do 28 października.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 21 września, w godz. 17-20, z wegańskim winem i poczęstunkiem przygotowanym przez restaurację Caravan of Dreams.

Część dochodów ze sprzedaży prac zostanie przekazana dla nowojorskiego kościoła komunalnego Metropolitan Community Church.

 

 

 

Metropolitan Community Church of New York
Jackson Hall Art Gallery, 3rd Floor
446 West 36th Street, between 9th & 10th Avenues 05:23, iveggy , Newsy
Link
niedziela, 18 września 2011

Na podstawie artykułu Puma Introduces “Re-Suede” Vegan Sneaker Made With Recycled Materials

 

Klasyczne wykonane ze skóry snikersy Pumy są dostępne na rynku od 1968 roku. Jednak w piątek Puma wypuściła nowy model pod nazwą "Re-Suede", wykonany z surowców wtórnych. Podeszwa zrobiona jest z łupin ryżu. W porównaniu z materiałami tradycyjnymi, ta syntetyczna wersja Ultrasuede ograniczy zużycie energii i emisję dwutlenku węgla o 80 procent.

Podeszwa Double R Rice Rubber, która częściowo zamiast lateksu zawiera łuski ryżowe, również przyczyni się do oszczędności paliw kopalnych.
Obuwie to, według reklamy firmy, jest bardzo lekkie, co pomoże oszczędzić paliwo potrzebne do transportu i zredukuje emisję dwutlenku węgla o 15 ton na każde 10 tysięcy przewożonych par.

Buty Re-Suede będą sprzedawane w nowym, wielokrotnie nagrodzonym opakowaniu Clever Little Bag, które zawiera 65 procent mniej tektury niż tradycyjne pudełka.02:19, iveggy , Newsy
Link
czwartek, 25 sierpnia 2011

 

Co roku brytyjskie Towarzystwo Wegańskie organizuje konkurs na najlepszy produkt wegański roku w 8 kategoriach. W tym roku polskie lody mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Poniżej osobista prośba Giuseppe Lamandiniego oraz instrukcja, jak zagłosować w konkursie.

 Jestem włoskim rzemieślnikiem produkującym ekologiczne wegańskie lody Gelati Giuseppe. Biorę udział w konkursie "The Vegan Society Awards 2011" organizowanym przez Vegan Society na najlepszy wegański produkt. By wziąć udział w głosowaniu wypełnij formularz na stronie: http://www.vegansociety.com/about/vegan-awards/nominations.aspx

Wstaw swój adres email w polu "Please enter your email address" oraz wpisz Gelati Giuseppe w polu "Best Vegan Society Trademarked food product"(pierwsza rubryka poniżej adresu mailowego).

Na koniec naciśnij przycisk u dołu "Done". Jest czas do 31 sierpnia 2011, godz. 17.00.

  Twój adres email weźmie udział w losowaniu, w którym nagrodą jest kosz pełen wegańskich smakołyków wart 100 funtów! Pomóż Gelati Giuseppe wygrać pierwszą nagrodę!

Niech wolne od okrucieństwa lody Gelati Giuseppe będą znane za Kanałem La Manche :)

Dziękuję za poświęcony mi czas.

                       Giuseppe Lamandini

Ul. Podjazd 3,  81-805 Sopot, Poland

 

www.gelatigiuseppe.pl

14:51, iveggy , Newsy
Link
środa, 17 sierpnia 2011

 

 

W Wielkiej Brytanii ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze babeczki (cupcake) - zwyciężczynią została Jennifer Buls (27), która piecze dopiero od niecałego roku, a w dodatku nie używa masła ani jajek, bo są to babeczki wegańskie.

Jennifer, która razem ze swoją mamą Virginią dopiero niedawno założyła biznes ciastkarski, równocześnie robiąc studia magisterskie, wygrała w dwóch kategoriach oraz zdobyła ogólny tytuł Mistrza w skali krajowej. Konkurs organizowany jest przez magazyn British Baker w ramach przygotowań do Narodowego Tygodnia Babeczek (12-18 września).

 Jennifer wygrała w kategoriach: Najlepsze Babeczki bez glutenu, pszenicy i nabiału oraz Najsmaczniejsze Babeczki Roku. A tytuł Mistrza otrzymała za babeczki limonkowo-kokosowe.Źródło

21:52, iveggy , Newsy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Od zera do weganizmu w ciągu 2.5 sekundy - ewoluuj

 

Nowy billboard, sponsorowany przez Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej, pojawił sią na ulicy Santa Monica Boulevard (Santa Monica, Kalifornia, USA).  Na billboardzie przedstawiono ewolucję filmowca Christopher'a Johnson'a, który z ociężałego mięsożercy stał się energicznym weganinem.

pcrm.org

 

20:33, iveggy , Newsy
Link
 
1 , 2 , 3
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm