Moda

czwartek, 12 kwietnia 2012

Wegańskie suknie wieczorowe, eleganckie sukienki letnie oraz suknie ślubne oferuje kanadyjska projektantka mody Dalia MacPhee.

 

Dalia w wywiadzie dla VeganConsultant.com powiedziała:

,,Jest to dla mnie cudowne, że są na tej planecie ludzie, którym zależy... Mają współczucie dla innych żyjących stworzeń i istot. Kiedy zobaczyłam, jak trudno jest moim wegańskim przyjaciołom znaleźć wegańskie produkty, automatycznie postanowiłam wprowadzić ten styl do moich kolekcji, by pokazać, że można ubierać się zgodnie ze swoim sumieniem, a zarazem wspaniale, nic nie tracąc."18:47, iveggy , Moda
Link
niedziela, 23 października 2011

Tłumaczenie fragmentu artykułu: Walk like a vegan

 

 

Elizabeth Katzman pragnie, aby ludzie przestali traktować krowy jak ochłap mięsa i kawałek skóry.

"To jest zwierzę." - mówi Elizabeth - "Krowa ma uczucia."

Z nadzieją na położenie kresu wykorzystywaniu zwierząt dla potrzeb mody, zaprojektowała linię butów wegańskich. Buty wykonane są z imitacji skóry i zamszu.

Zaprojektowała nawet klapki z czarno białymi łatkami krowimi  i różowymi świnkami, z napisem "Bądź wege".

"To niesamowite. Nie można ich odróżnić od innych ... są tańsze i bardziej przyjazne środowisku. Nie ma najmniejszego powodu, żeby krzywdzić zwierzęta ze względu na modę."

 

Była prawniczka, która porzuciła ten zawód, by wychować dwójkę dzieci, przeszła na weganizm w 2010. Promuje teraz ekologiczny styl życia na swoim blogu Elizabeth's Kind Caf√©. Nagrywa też raz w miesiącu pokazy wegańskiego gotowania dla lokalnej TV.

Jej cheeseburgery są zrobione z czarnej fasoli, a dzieci dodają do muesli ryżowe mleko.

Cała rodzina  je wszystkie tradycyjnie popularne dania - w tym pizzę - i smakują one wyśmienicie, nawet jeśli zrobione są z nieco innych składników.

 "Kiedy mamy tak wiele możliwości, dlaczego wybierać takie, które krzywdzą zwierzęta? Poza tym należy uczyć dzieci. One kochają zwierzęta tak czy inaczej."

 Na to, że została weganką, wpłynęły w szczególności: film dokumentalny Ziemianie (Earthlings) oraz talk-show Ellen DeGeneres.

 

 23:53, iveggy , Moda
Link
poniedziałek, 12 września 2011

 Tłumaczenie artykułu Fashion Week to End on a Vegan NoteTematem nadchodzącego pokazu mody U.S. Veg Corp, który odbędzie się w czwartek, 15 września, w ekoprzyjaznym lokalu na Tribece o nazwie Greenhouse (Szklarnia), jest "Moda bez Futer”.

Podczas imprezy o nazwie "Have Mercy!” (Miej współczucie!) odbędzie się pokaz mody, serwowane będą wegańskie desery i czekolada, będzie muzyka i tańce.

Żadna z linii mody nie zawiera futer, natomiast wykorzystują one ekoprzyjazne materiały.

Wśród uczestników pokazu znajdują się:

 

 

Fraley Le, projektant, zdobywca nagród z Chicago, specjalizujący się w barwnych sukniach wieczorowych i koktajlowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yane Mode, dom mody znany ze stylowych projektów i eleganckich obcisłych sukienek z dzianiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pretty Birdie, firma projektantki Stephanie Teague, która tworzy odzież i akcesoria z ekologicznych materiałów oraz materiałów odpadowych i pochodzących z recyklingu.

 

 

 

 

 

 

 

 Sew Moe Designs, firma z Asheville, w Karolinie Południowej, oferująca ręcznie przerabiane staromodne stroje.

Greenhouse, 150 Varick Street, Manhattan.

Greenhouse jest nocnym klubem w Nowym Jorku. Jego ściany są wykonane z bambusa, a wystrój zrobiony jest głównie z materiałów pochodzących z recyklingu. W pomieszczeniu znajduje się wielki wodospad, a sufit pokrywają żywe rośliny.

 

 23:22, iveggy , Moda
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 05 września 2011

Cornelia Guest, znana postać życia towarzyskiego Nowego Jorku, zaprojektowała kolekcję wegańskich torebek, które już jesienią będą sprzedawane w sklepach sieci Bloomingdales. W wywiadzie dla prasy Cornelia powiedziała:

“Bardziej podoba mi się określenie: pozbawione okrucieństwa. Bo to właśnie o to chodzi. Pragnę dać ludziom inteligentną alternatywę. Obecnie  ludzie już wszędzie zastanawiają się nad tym, co jedzą i w co się ubierają. Staje się to coraz ważniejsze dla klienta, aby moda była wolna od okrucieństwa. (…)
Jestem miłośniczką Stelli McCartney. To co ona robi jest niesamowite, ale jej torebki są drogie. Ja chciałam wprowadzić coś bardziej dostępnego dla mnie samej i moich przyjaciół. Jest to teraz bardzo istotne.”

Cornelia produkuje także wegańskie ciastka i przygotowuje do wydania wegańską książkę kucharską.

 

źródło

wtorek, 16 sierpnia 2011

 

Dzisiaj wiadomość dla panów… za "jedyne" 195 mogą teraz kupić wegańskie buty marki Gucci.

Gucci ostatnio wyprodukował wolne od okrucieństwa buty męskie. Buty wykonane są z materiałów wegańskich, zastępujących tradycyjną skórę.

Informacje pochodzą z wegańskiego bloga poświęconego najnowszym trendom mody TheDiscerningBrute.combuty można nabyć m. in. na stronie www.gucci.com/frpiątek, 04 marca 2011

Dzisiaj coś ze świata mody wegańskiej. Brytyjska firma Beyond Skin produkuje 100% wegańskie obuwie, które można zamawiać także przez internet.

Beyond Skin produkuje nie-zamszowe buty z mikrowłókna zwanego Dinamica, wytwarzanego we Włoszech z recyklingowego plastiku, w tym z butelek plastikowych. Dinamica jest wykorzystywana przeważnie w przemysłach meblarskim i samochodowym, a Beyond Skin jest pierwszą firmą obuwniczą, która, jakby to powiedzieć, włożyła nogę w otwarte drzwi.

W porównaniu z poliestrem, produkowanym z ropy naftowej, przy wytwarzaniu Dinamicy emisja dwutlenku węgla jest niższa o 60%. A ponieważ materiał ten jest wyjątkowo trwały i wodoodporny, buty są w stanie przetrwać takie warunki pogodowe jak śnieg i deszcz, a także beztrosko rozlane drinki. Mimo takich odpornych właściwości, materiał ten jest elastyczny i miękki – jak na prawdziwą eko-innowację przystało.


Beyond Skin nie wykorzystuje w swojej kolekcji polichlorku winylu (PVC), zastępując go przewiewnym i antybakteryjnym poliuretanem, który daje efekt sztucznego zamszu. Podeszwy butów są wykonane z częściowo odzyskanej żywicy gumowej.

Lista sklepów

 

02:44, iveggy , Moda
Link Komentarze (3) »
czwartek, 23 września 2010

Karine Brighten, właścicielka firmy Karine Brighten Events i członkini zarządu San Francisco Vegetarian Society, organizuje pierwszy w San Francisco wegański pokaz mody, który odbędzie się 2 października w budynku Golden Gate Park’s County Fair.Oto fragment wywiadu z organizatorką pokazu:

Co to znaczy 'moda wegańska'?

Jest to kolekcja mody, w której nie ma rzeczy wykonanych ze skóry, futra, wełny ani niczego, co pochodzi od zwierząt.

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie tego pokazu?

Moi znajomi w Montrealu robią to od paru lat. Kiedy przeprowadziłam się tutaj rok temu, zdziwiłam się, że tutaj nikt nigdy nic takiego nie zrobił. Wegańska moda jest teraz bardziej znacząca niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę niszczenie środowiska i obronę praw zwierząt.

Co ciekawego zaoferuje ten pokaz?

To nie będzie typowy pokaz mody, bo będzie zawierał elementy edukacyjne. Nasza mistrzyni ceremonii (Rory Freedman, współautorka Wegańskiej Bogini) będzie czytać opisy każdego stroju, tak aby ludzie dowiedzieli się szczegółowo, jak zostały one wyprodukowane i z jakich materiałów.

Dlaczego zdecydowałaś się zostać weganką?

Zostałam weganką cztery lata temu, po tym, kiedy mój mąż poszedł na wykłady w szkole prawniczej. Dowiedziałam się wszystkiego o farmach przemysłowych i wtedy naprawdę otworzyły mi się oczy. Podjęliśmy tę decyzję wspólnie i nigdy mieliśmy żadnych wątpliwości.

http://www.sfexaminer.com/local/Vegan-fashion-show-breaking-ground-in-SF-103505494.html#ixzz10HQp3iFw

http://sfveganfashionshow.com/


03:50, iveggy , Moda
Link
poniedziałek, 06 września 2010Elizabeth Olsen, podążając za ideą uniwersalnej prawdy i szacunku dla wszystkich istot, wyraża swoje poglądy w świecie materialnym. Założyła firmę olsen Haus i tworzy eleganckie obuwie, które nie obciąża sumienia. Buty te są wykonane z materiałów "bezzwierzęcych", a fabryki obuwia są sprawdzane pod względem etycznego zatrudnienia i wpływu na środowisko naturalne. Buty olsen Haus są 100% wegańskie.

Olsen była wegetarianką przez 19 lat, a od 3 lat jest weganką. Już w liceum była współzałożycielką klubu obrony praw zwierząt, otwarcie wypowiada się przeciwko używaniu zwierząt jako jedzenia, w produkcji ubrań, w eksperymentach i przemyśle rozrywkowym, ważne są dla niej także kwestie ochrony środowiska i społecznej sprawiedliwości.

Przemysł hodowlany i skórzany są najgroźniejszymi czynnikami wywołującymi globalne ocieplenie, powodują niszczenie ziemi, zatrucie środowiska, zużywają zasoby naturalne i wodne.

Przemysł skórzany zatruwa środowisko w większym stopniu niż produkcja tkanin, lekarstw, nawozów sztucznych i papieru. Przemysł skórzany, którego wartość szacuje się na 1.5 mld dolarów, jest bezpośrednio powiązany z maltretowaniem i śmiercią 100 mln zwierząt z farm przemysłowych rocznie.

Elizabeth Olsen pracowała w Malezji, we Włoszech, w Ameryce Południowej i Azji, zajmowała pozycję dyrektora kreatywnego w firmie Tommy Hilfiger, i projektowała dla Calvina Kleina, Bulga, Nine West, Jodi Arnold MINT, i wielu innych. Pracowała jako stylistka reklam dla takich firm jak Nike, Nike Goddess, Nissan, Universal Studios, IBM i Corbis.

Łatwo pominąć fakt, że do produkcji każdego produktu skórzanego wymagana jest ogromna ilość zasobów. Od początku do końca, ilość energii potrzebnej do stworzenia „skóry” jest 20 razy większa niż przy produkcji materiału syntetycznego.

Logiczne jest, że „skóra”, która powstaje ze skóry martwych zwierząt, powinna wg praw natury, przejść proces gnilny. Aby temu zapobiec, jest ona nasączana toksycznymi substancji chemicznymi, m. in. solami chromu sześciowartościowego, aniliną, barwnikami azowymi, ołowiem, cyjankami, formaldehydem, garbnikami, rozpuszczalnikami i chlorofenolami. Te substancje chemiczne zatruwają glebę, powietrze i wodę. Próbki wody pobrane w pobliżu garbarni wykazują obecność arszeniku, chromu, ołowiu, cynku i halogenków organicznych.

Uważa się, że garbowanie skóry barwnikami roślinnymi to proces mniej szkodliwy dla środowiska, jednak Bill Bartholomew, reprezentant The Leather Group podczas eko-etycznej konferencji The World Shoes Accessories przyznał, że roślinne garbowanie skóry jest tak samo toksyczne jak garbowanie chromem.

Olsen Haus stosuje materiały alternatywne, ze źródeł odnawialnych, na bazie roślin, nie zawierające substancji pochodzenia zwierzęcego: ultra zamsz, bawełnę ekologiczną, płótno, nylon, aksamit, len, korek oraz syntetyczne i ekologiczne wyściółki. Nigdy nie używane są skóry, futra, wełna ani jedwab. Podeszwy są wykonane z gumy, kleje są wegańskie na bazie kauczuku, farba jest wegańska i nietoksyczna. Nic nie jest testowane na zwierzętach. Większość obecnie dostępnych materiałów syntetycznych jest elastyczna, przewiewna i ulega biodegradacji. Ponadto alternatywne materiały są równomiernej wielkości, kształtu i grubości, dzięki czemu wykorzystuje się cały kawałek, w przeciwieństwie do skóry, kiedy to większość surowca zostaje zmarnowana.

Podczas gdy większość butów zabija, zanieczyszcza i niszczy życie i ekosystemy, zanim trafi na twoje stopy, my dostrzegając ten destrukcyjny proces, nie nazywamy go „zwykłym biznesem”. My, w olsenHaus, uważamy, że proces ten może ewoluować w stronę poszanowania zwierząt, ekosystemów i ludzi.

Lekko stąpajmy po ziemi.

Wg artykułu Johanny Björk


link

08:27, iveggy , Moda
Link
niedziela, 09 maja 2010

Louise van de Vorst, australijska modelka, podobnie jak jej narzeczony, Daniel Johns (wokalista zespołu Silverchair), jest zaangażowaną weganką. Poza karierą modelki, Louise rozpoczyna produkcję własnej kolekcji etycznej mody:

"Branża odzieżowa stała się bardzo komercyjna, ja staram się podejść do tego bardziej osobiście.

Jeśli chodzi o moją kolekcję mody, to ja sama wszystkim się zajmuję, sama zamawiam materiały, projektuję ubrania tak, aby pasowały na mnie, odzwierciedlając moją pasję i energię.

Ja wykorzystuję sztuczne futra i naprawdę ważne jest, żeby projektować tego typu rzeczy.

Co mi się u siebie podoba, to to, że ja kocham to, co robię, kocham bycie modelką, kocham tworzenie kolekcji mody, i raczej wiem, co robię, i nie mówię do kogoś innego 'czy mógłbyś to dla mnie zrobić?'. Sama się wszystkim zajmuję, nikt nic za mnie nie robi."


LINK

06:48, iveggy , Moda
Link
środa, 05 maja 2010

Wegański butik Cow Jones Industrials


Wegański butik Cow Jones Industrials znajduje się w małej miejscowości Chatham, w stanie Nowy Jork, i prowadzi sprzedaż butów, torebek i ubrań, zaprojektowanych przez najlepszych projektantów „przyjaznych środowisku”. Prowadzi także sprzedaż internetową. Ceny oczywiście nie są na każdą kieszeń.

Cow Jones Industrials zakłada, że styl i moda mogą być hip, zabawne, fajne i przyjazne dla zwierząt! Filozofia sklepu opiera się na przestrzeganiu praw człowieka, praw zwierząt i praw Ziemi. Jak mówi strona internetowa butiku: „Nie chcemy przeciążać naszej planety i mamy nadzieję, że pozostawimy ją w lepszym stanie niż była, kiedy tutaj się pojawiliśmy. Poprzez udostępnianie ekoprzyjaznych wegańskich produktów, zaprojektowanych przez najlepszych projektantów, proponujemy klientom naprawdę duży wybór alternatywnych rzeczy, które nie obciążają sumienia. Chcemy rozwijać ekologiczny styl życia na świecie. Wspieranie etycznych i niezależnych firm jest dla nas ważne. Mamy w sprzedaży nie-skórzane torebki, buty i inne dodatki oraz odzież z firm: Matt & Nat, English Retreads, Vegetarian Shoes of England, NOVACAS, [wired] jewelry, Truth Belts, Cri de Coeur, olsenHaus, Georgette of Belgium, Bourgeois Boheme, Offhand Designs, Sarah Donegan Handbags, Prairie Underground, Toggery Collection, brook there, Elroy Apparel, cmarchuska, Neuaura, Nixxi, Kate Organic, naturevsfuture, samsara, DeNada i innych.


Nieustannie poszukujemy nowych produktów, które pasują do naszych wegańskich, ekoprzyjaznych i sprawiedliwie opłacanych przy produkcji. Ja, będąc weganką od 21 lat, cieszę się, że powstaje coraz więcej nowoczesnych materiałów oraz że mamy coraz więcej współczujących projektantów mody, którzy te materiały wykorzystują do produkcji nie tylko artykułów alternatywnych, ale  pierwszej klasy, które zostaną docenione przez każdego, bez względu na ideologię."

LINK

18:10, iveggy , Moda
Link
środa, 07 kwietnia 2010

 

Pokaz mody ekologicznej w East Village w Nowym Jorku, rozmowa z Leanne Mai-ly Hilgart, projektantką kolekcji mody wegańskiej.


DBTV: VAUTE COUTURE A/W 2010 at The Green Shows from The Discerning Brute on Vimeo.

 

5 mitów o wegańskiej modzie

Mit 1: Weganizm dotyczy sposobu odżywiania się

"Najczęściej słyszę: Nie wiedziałem, że weganizm odnosi się też do mody. Czy mogę zjeść te ubrania?” -mówi projektantka Leanne. Wegańska moda nie ma nic wspólnego z tym, co wkładasz do ust. Dotyczy odzieży i akcesoriów, które są produkowane bez użycia jakichkolwiek materiałów pochodzenia zwierzęcego. Oczywiste jest więc, że nie ma tam miejsca na futra, skórę, a także wełnę, jedwab i angorę (futro królika).

Mit 2: Jeżeli zwierzęta nie zostały zabite na produkcję odzieży, nie można powiedzieć, że moda związana jest z okrucieństwem.

Leanne nie traci czasu, aby obalić ten mit, graficznie opisując okrutne praktyki stosowane przez niektórych producentów:

• Wełna: Parę tygodni po urodzeniu, jagniętom przekłuwa się uszy i obcina ogony, a większość samców jest wykastrowanych -wszystko bez znieczulenia. Strzyżenie nie jest wcale lepsze, chodzi tu o szybkość, a nie precyzję, i to często prowadzi do krwawych okaleczeń.

• Puch: W wieku 9 tygodni, pisklęta gęsi są wieszane do góry nogami, a ich pióra są wyrwane. Dzieje się to co sześć tygodni, aż zostają wysłane do rzeźni.

• Futro: Futro pochodzi ze zwierzęcia, które zabija się prądem przez odbyt (dosłownie wkłada się metalowy pręt w odbyt zwierzęcia i poraża się je prądem od wewnątrz) lub łapie się zwierzęta w stalową pułapkę, co często prowadzi do tego, że zwierzę próbuje odgryźć własną kończynę, by uciec, zanim przyjdzie myśliwy.

Mit 3: Wegańska moda jest zbyt droga, aby można ją nosić.

Moda wegańska pojawia się w różnych przedziałach cenowych, w zależności od marki. Niezależnie od tego, czy szukasz torby wegańskiej za $30, czy też płaszcza wegańskiego za $1000, to znajdziesz to, na co cię stać. "To kwestia skali" - mówi Leanne - "Mała niezależna firma, wykorzystująca najnowocześniejsze tkaniny, będzie droższa, ponieważ koszt nie rozkłada się na duże partie produkcyjne.”

Mit 4: Zbyt trudno jest znaleźć wegańskie kolekcje, więc nie jest to praktyczny wybór.

Może zaskoczyć was fakt, że prawdopodobnie już natknęliście się na wegańską modę w swoich ulubionych sklepach.

Mit 5: Wegańska odzież nie jest modna.

Wręcz przeciwnie. Kobiece plisowane spódniczki, piękne brązowo-metaliczne buciki na obcasie - moda wegańska jest nie tylko przyjazna zwierzętom i środowisku naturalnemu, ale także jest stylowa, elegancka i seksowna.


Projektantka Leanne Mai-ly Hilgart, założycielka firmy Vaute Couture, opowiedziała pewną historię, by wyjaśnić jej zaangażowanie we wspieraniu wszystkiego, co wegańskie, nawet w modzie. Historia małego Angelo nauczyła ją, że za kulisami mody dzieje się o wiele więcej niż ludziom się zdaje i że każde zwierzę zasługuje na szansę, by żyć:

Nikt nie planował, że urodzi się Angelo, malutkie jagniątko. Jego matka hodowana była na wełnę, ale z kilkoma innymi owcami uznano ją za bezużyteczną. Mimo że była w ciąży, to jednak z resztą jej stada załadowano ją na ciężarówkę i wysłano do rzeźni.

Wśród tłoku na ciężarówce, kilka krótkich godzin zanim ją zabito, urodziła jagniątko. Kobieta, która robiła zakupy na rynku w pobliżu rzeźni podeszła do ciężarówki, żeby przyjrzeć się owcom. Zaszokowana zobaczyła nowonarodzone jagnię i przekonała rzeźnika, żeby pozwolił jej zabrać je do domu. Dzisiaj Angelo mieszka w Sanktuarium dla zwierząt hodowlanych w Watkins Glen w stanie Nowy Jork (USA), bardzo daleko od losu stada jego mamy.

Wideo z małym Angelo:

 


http://www.oprah.com/style/Vegan-Fashion-Myths-About-Compassionate-Couture/2

 


06:47, iveggy , Moda
Link
piątek, 02 kwietnia 2010

 

Leanne Mai-Ly Hilgart from Sparrow Media on Vimeo.


Leanne Mai-ly Hilgart, założycielka Vaute Couture, wegańskiej firmy projektanckiej, która jako pierwsza i jedyna zaprezentowała kolekcję wegańskich płaszczy zimowych. Leanne przez 8 miesięcy szukała wegańskich tkanin, które zastąpiłyby wełnę, nadając sylwetce szczupły i elegancki wygląd, ale odpowiednich na ostrą zimę. Leanne jako pierwsza wykorzystała w swoich projektach tkaninę, która jest odporna na wiatr, śnieg, zatrzymuje ciepło, a zarazem jest w pełni biodegradacyjna i wegańska. Jeden z projektów w kolekcji, Vaute, znalazł się na liście 22 najlepszych nowych płaszczy, opublikowanej przez Chicago Magazine. Wszystkie dochody netto ze sprzedaży są przekazywane dla Farm Sanctuary (Sanktuarium dla zwierząt hodowlanych).

Leanne jest weganką od 17 roku życia. Wegetarianką została, kiedy miała 10 lat. Zaczynała nie jako projektantka, ale jako aktywista. Już w wieku 8 lata prowadziła kampanię na rzecz zwierząt, a kiedy miała 17 lat, pomagała w zatwierdzeniu prawnej ustawy o używaniu alternatywnych metod do sekcji zwierząt na lekcjach biologii w szkołach w stanie Illinois, w USA.07:18, iveggy , Moda
Link Komentarze (2) »
środa, 17 marca 2010

 

 

Stella McCartney, córka Paula McCartney'a, w świecie mody od razu kojarzy się z modą wegańską. Stella jest weganką, należy do organizacji PETA (Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt) i dobrze znana jest z tego, że bardzo się denerwuje, kiedy zaprojektowana przez nią odzież jest prezentowana w zestawieniu z futrami. Otrzymała nagrodę ekologiczną za promowanie etycznej mody, i jak sama mówi, jako projektantka nie kończy na samym potępieniu okrucieństwa wobec zwierząt. W sierpniu 2008 roku, zaatakowała sklep sprzedający futra za wykorzystanie biustonosza jej projektu w reklamie futer, która ukazała się w Vogue. Domagała się wycofania reklamy. Sklep wycofaj ją i wydrukował przeprosiny.

 

,,Nie używam skóry ani futer nie tylko dlatego, że nie jem zwierząt  i że pół miliarda zwierząt nie powinno być zabijanych rocznie jedynie z powodu mody. Ale również wierzę w głęboki wpływ tych produktów na niszczenie środowiska. Mają ogromny wpływ. Uważam, że coraz więcej ludzi zacznie się zastanawiać nad ilością używanej wody w garbarniach, nad substancjami chemicznymi. Ma to ogromny wpływ na środowisko naturalne.

Staram się być odpowiedzialna w tym, jak prowadzimy nasz biznes. Na przykład, mamy sklepy na całym świecie, i większość z nich jest zasilana energią wiatrową. Nasza centrala także jest zasilana energią wiatrową. Torby w sklepach są wykonane z surowców wtórnych. Mamy też torby ulegające biodegradacji, produkowane z kukurydzy. Jesteśmy bardzo ekoprzyjaźni. Dla mnie i ludzi, którzy ze mną pracują, stało się to częścią naszego codziennego życia. Projektuję ubrania, które są ekoprzyjazne, tak więc nie będą one zanieczyszczać środowiska, kiedy zostaną wyrzucone.

Są to bardzo interesujące czasy w tej branży i uważam, że należy iść z postępem czasu, uczyć się i zmieniać, zmieniać, zmieniać. Niekoniecznie mówię o zmianie sylwetki czy koloru w danym sezonie. Chodzi mi o materiały, i naprawdę podoba mi się, że mogę zaprojektować buty z ulegającego biodegradacji zamszu – sztucznego zamszu. Jest to dla mnie naprawdę interesujące.”

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1043191/Stella-McCartney-goes-ballistic-bra-used-sell-6-500-mink-coat.html

 

 

04:09, iveggy , Moda
Link
wtorek, 02 lutego 2010

Pamela Anderson zaprojektowała nową kolekcję ekologicznej i wegańskiej odzieży, w tym kostiumy kąpielowe, sukienki i ubrania na plażę. Aktorka ma zamiar przy okazji promocji kolekcji zebrać więcej pieniędzy dla swojej ulubionej organizacji broniącej praw zwierząt PETA.

Nowa linia odzieży nazywa się A*Muse. Pierwsze projekty pokazano podczas Tygodnia Mody w Nowej Zelandii, a krytycy określali je najróżniej, jako ,,zabawne i rozrywkowe”, ale także jako ,,zainspirowane Boratem”. Anderson razem z byłym mężem Richie Rich, który jest współprojektantem kolekcji, udali się na światowy objazd promocyjny po Płn. Ameryce, Europie i Azji.

W Toronto i Miami odbyły się premierowe pokazy, z których dochody zostały przekazane dla PETA. W Toronto, na pokaz nazwany ”Feed Your Soul", bilety wstępu kosztowały 100 dolarów, a uczestnicy mogli skosztować wegańskich dań, przygotowanych przez Szefa Kuchni Chrisa Zielinskiego. Imprezę prowadzili prezes PETA Dan Matthews i Pamela.

13:14, iveggy , Moda
Link
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm