Hollywood/znani weganie

niedziela, 07 lipca 2013

W wywiadzie dla magazynu ShortList, Woody Harrelson, który jest weganinem na diecie w przewadze raw, powiedział: "Jeśli zauważymy, że ludzie mają tendencje do samozniszczenia - to ich jedzenie jest na pierwszym miejscu, tzn. droga do grobu prowadzi przez usta."

Woody twierdzi, że często wypowiada się na ten temat, ponieważ walka ze złym stylem życia jest jego pasją i nie myśli, że to może wpłynąć negatywnie na jego życie zawodowe.

Kiedy zapytano go, czy nie uważa, że takie kontrowersyjne poglądy mogą zaciążyć na jego karierze, aktor odpowiedział: "Ale komu to może przeszkadzać? Jeśli to zaszkodzi to tylko mnie samemu, i tylko siebie mogę za to winić, bo o tym mówię." "Wydaje mi się, że dobrze wykonuję zawód aktora i że pomogłem kilku osobom."

Dodał: "A nawet jeśli działam ludziom na nerwy, to co z tego? Na pewno pomogłem pewnym ludziom."


http://www.contactmusic.com/story/woody-harrelson-bad-food-is-the-number-one-killer_3745928

19:39, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
niedziela, 30 czerwca 2013


Dwa tygodnie temu National Geographic Society wyróżniło reżysera Jamesa Camerona (Avatar, Titanic) tytułem „Explorer of the Year” (Odkrywca Roku). Cameron jako pierwszy w historii dokonał samotnego zejścia na dno Rowu Mariańskiego - najgłębszego miejsca na ziemi. W 12-tonowym batyskafie Deepsea Challenger zanurzył się na głębokość niemal 11 km.

Podczas ceremonii odbioru nagrody, Cameron wezwał zaproszonych gości, aby zrobili coś więcej dla naszej planety, wybierając wegański styl życia.

Powiedział: „Ostatnio miałem objawienie. Zamierzam rzucić wyzwanie wam wszystkim, którzy macie głębszą świadomość, którzy stoicie na straży środowiska naturalnego ziemi i oceanów... Zmieniając sposób odżywiania się, zmienicie cały kontrakt między gatunkiem ludzkim i światem natury.”

Cameron, który w październiku oficjalnie przeszedł na weganizm, powiedział publiczności, że ta zmiana miała na niego ogromny wpływ: „Poczułem się, jakbym budził się z długiego spaceru we śnie. Wierzę, że my wszyscy tak spacerując we śnie, spadniemy z urwiska, jeśli tego nie zrobimy.”

W jesieni Cameron nagrał video, w którym powiedział: "Nie możesz być ekologiem, nie możesz być obrońcą oceanów, jeśli nie żyjesz w pełni według swoich przekonań i nie możesz żyć w ten sposób w świecie przyszłości, w świecie, który jest przed nami, w świecie naszych dzieci, jeśli nie odżywiasz się dietą roślinną."

Cameron na okładce czerwcowego wydania magazynu National Geographic: 

http://www.washingtonpost.com/blogs/reliable-source/wp/2013/06/15/national-geographic-125th-gala-james-cameron-goes-vegan-felix-baumgartner-dazzles-the-ladies/

http://www.mnn.com/health/fitness-well-being/blogs/james-cameron-touts-vegan-diet-during-nat-geo-gala

http://www.ecorazzi.com/2013/06/17/james-cameron-wins-award-promotes-vegan-lifestyle/

06:17, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
sobota, 08 czerwca 2013

 

Dla wielbicielek i wielbicieli Johnnego Deppa mamy dobrą wiadomość: Johnny Depp został zweganizowany przez swoją narzeczoną, aktorkę Amber Heard, z którą nakręcił 2 lata temu film "Dziennik zakrapiany rumem"...

Zacytujemy za ecorazzi.com:

Z tajnego źródła: "Przeszedł na dietę wegańską i zaczął uprawiać pilates, kiedy powiedziała mu o korzyściach, jakie to przynosi, i teraz on rozwodzi się nad tym, że wreszcie zrzucił swój brzuchol..."

http://www.ecorazzi.com/2013/06/06/has-johnny-depp-gone-vegan-source-says-yes/?utm_medium=referral&utm_source=t.co

16:29, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 14 marca 2013

 

 

9 marca w popularnym w Stanach Zjednoczonych programie rozrywkowym Saturday Night Live w roli gospodarza programu wystąpił Justin Timberlake. Przebrany za tofu, Timbarlake zapraszał do (restauracji) VeganVille.

Chwila dobrej zabawy, i to w szlachetnym celu :)

 


 

(poniżej wideo z polskimi napisami)

 

Justin Timberlake przebrany za tofu zaprasza do VeganVille (polskie napisy) 

07:23, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
sobota, 26 stycznia 2013

 

Jak podała ekoplotkarska strona Ecorazzi, amerykańska aktorka Rooney Mara jest weganką. Ja osobiście kojarzę ją tylko z mrocznym filmem "Dziewczyna z tatuażem". Mara za rolę w tym filmie otrzymała nominację do Oscara 2011.

Według magazynu People, aktorka, która w tych dniach bierze udział w największym w USA festiwalu filmu niezależnego Sundance (z filmem “Ain’t Them Bodies Saints”), spożywa wyłącznie wegańskie posiłki.


http://www.people.com/people/article/0,,20667597,00.html

http://www.ecorazzi.com/2013/01/24/actress-rooney-mara-is-a-vegan-enjoys-veg-food-at-sundance/

 

02:36, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
sobota, 03 listopada 2012

 

 

Nikki Reed  - amerykańska scenarzystka, aktorka i modelka, zadebiutowała w filmie Trzynastka (Thirteenth), do którego, wspólnie z Catherine Hardwicke, napisała scenariusz.

Aktorka, dobrze znana z Sagi Zmierzch (Rosalie Hale), podobnie jak Elizabeth Reaser (Esme Cullen), jest weganką. W niedawnym wywiadzie dla magazynu Glow zwierzyła się, że jej największym osiągnięciem było rzucenie palenia 3 lata temu. 

http://www.examiner.com/article/vegan-twilight-star-nikki-reed-quits-smoking-it-s-my-greatest-accomplishment

 

 

czwartek, 04 października 2012

James Cameron, 58-letni reżyser urodzony w Kanadzie (mieszkający w USA), który nakręcił takie hity jak Titanic, Terminator 1 i 2, Obcy - decydujące starcie  i Avatar, w wywiadzie opublikowanym 1 października w brytyjskiej gazecie The Telegraph, powiedział, że niedawno przeszedł na weganizm.

"(...) Świadomość ludzka jest na emocjonalnym poziomie pięciolatków. Jedzenie zwierząt nie jest koniecznością, my po prostu to wybieramy, tak więc jest to nasz wybór moralny, który ma ogromny wpływ na planetę, zużywa bogactwa naturalne i niszczy biosferę." 

http://www.telegraph.co.uk/culture/film/9577594/James-Cameron-I-once-nail-gunned-20-mobiles-to-a-wall.html

http://www.examiner.com/article/director-james-cameron-switches-to-vegan-diet-eating-meat-destroys-the-planet

 

poniedziałek, 17 września 2012

 

Fran Drescher, amerykańska aktorka komediowa, znana jest chyba najbardziej z serialu 'The Nanny' ('Pomoc Domowa', na podstawie którego nakręcono polską wersję 'Niania'). Jednak pierwszym filmem, w którym wystąpiła, była słynna Gorączka sobotniej nocy.

Po wygranej walce z rakiem, aktorka aktywnie działa politycznie i nawet otrzymała oficjalne stanowisko dyplomatyczne - Public Diplomacy Envoy for Women's Health Issues (ambasadora ds. zdrowia kobiet).


Drescher prawdopodobnie nie przejmuje się losem wykorzystywanych i zabijanych zwierząt. Na weganizm postanowiła przejść, aby walczyć z otyłością. W czwartkowym wywiadzie udzielonym Wendy Williams, gospodyni talk show, powiedziała: "Było mi bardzo trudno. Od lat nie potrafiłam zrzucić nadwagi. Było jasne, że nie czuję się dobrze... tak więc udałam się do kilku lekarzy, ale każdy z nich miał dla mnie inną receptę, by walczyć z moimi objawami, wtedy zadecydowałam 'Koniec z tym, zrobię coś alternatywnego. Zmienię swój styl, zacznę inaczej jeść, oczyszczę swój styl życia. I tak wyeliminowałam alkohol... i zostałam bezglutenową weganką.'"

Po przejściu na bezglutenowy weganizm, już schudła 7 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.examiner.com/article/actress-fran-drescher-loses-15-pounds-by-following-gluten-free-vegan-diet  

17:07, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
niedziela, 12 sierpnia 2012

 

Mischa Barton, znana jest przede wszystkim z kultowego serialu „Życie na Fali”. W plebiscycie magazynu FHM na „100 najseksowniejszych kobiet na świecie w 2006 roku” zajęła 32 miejsce.

Mischa twierdzi, że odkąd przestrzega diety wegańskiej, czuje się lepiej niż kiedykolwiek. (link)

Wahałam się, czy zamieścić tę informację, jednak mam nadzieję, że współczująca dieta korzystnie wpłynie na wyraźnie nieukształtowaną jeszcze psychikę angielskiej aktorki. Dlaczego tak surowo ją oceniam? Sami osądźcie: rok temu wystąpiła w sesji zdjęciowej pozując z kawałkami mięsa. (link)

 

sobota, 21 lipca 2012

 

 

 

Marco Antonio Regil, meksykański prezenter telewizyjny oraz gospodarz teleturniejów, m. in. meksykańskiej wersji programu "Czy znasz cenę?" (The price is right) oraz Dancing with the Stars.

Wielokrotnie nagradzany, w 2004 został nawet zaproszony przez ówczesnego prezydenta USA G. W. Busha do Białego Domu, jako gospodarz obchodów Cinco de Mayo.

 

 


Poniżej tłumaczenie fragmentu artykułu How to look at least 10 years younger

 

"Byłem otyły i to zaczęło mieć wpływ na moją karierę. Przełom nastąpił, kiedy producent programu Family Feud powiedział mi, że muszę zacząć wkładać gorset, żeby zachować sylwetkę na scenie, ponieważ moje kształty były zbyt widoczne w kamerze.

Pomyślałem wtedy 'Mam tylko 38 lat, to niemożliwe, nie mogę zakładać czegoś takiego.'

Całe szczęście akurat mniej więcej w tym czasie odkryłem sekret, jak stracić wagę - zdrowy styl życia.

Zacząłem praktykować jogę i dzięki mojej nauczycielce, joigini Seane Corn, dowiedziałem się, że przetworzona żywność i czerwone mięso szkodzą mojemu ciału, a także szkodzą środowisku.

Przestałem jeść czerwone mięso i rafinowany cukier i zacząłem kupować żywność ekologiczną.

Znalazłem też lekarza naturopatę, dzięki któremu dowiedziałem się, że mam alergię na jajka (które uwielbiałem.) Potem przestałem jeść drób, ryby i nabiał i zostałem weganinem. Rezultat był niesamowity!

W ciągu ostatnich 2 lat nie tylko schudłem 12 kg., ale mam inną energię. Nie irytuję się tak łatwo, mój umysł działa przejrzyście i czuję się i wyglądam młodziej.

Nie tylko jestem zdrowszy, ale mój sposób odżywiania się jest korzystniejszy dla środowiska i nie przyczynia się do okrutnego traktowania zwierząt.

Wiem, że wielu ludzi uważa, że nie mogliby tak drastycznie zmienić swojej diety, ale ja zachęcam wszystkich do jedzenia choćby jednego wegańskiego (100% wegetariańskiego) posiłku dziennie, a zobaczycie, jak się po tym poczujecie. Założę się, że zaskoczą was rezultaty."

http://viviendoconmarco.com/how-to-look-at-least-10-years-younger/

23:48, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 19 lipca 2012

 

Jeśli chodzi o mnie... moja decyzja, by wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego, okazała się korzystna na dwóch poziomach: osobistym i duchowym. Oczywiście, nie było to na początku takie "łatwe"... ale to był mój wybór.

(...)

Życie współczujące obejmuje także inne rzeczy, takie jak wolne od okrucieństwa kosmetyki i ubrania...

~ Krista Allen

 

 

Amerykańska aktorka Krista Allen znana jest z takich seriali tv jak Dni naszego życia, Słoneczny patrol, Z Archiwum X, Seks, kasa i kłopoty, Dwóch i pół, Przyjaciele, Detektyw Monk, CSI, Smallville, Spin City, Ja się zastrzelę, Czas na Briana, Unscripted oraz filmów: Dwóch gniewnych ludzi, Zapłata, Kłamca kłamca, Niebezpieczny umysł itd.


00:24, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
wtorek, 05 czerwca 2012

 Na podstawie artykułu Michelle Pfeiffer Talks Becoming Vegan

W najnowszym wywiadzie, Michelle Pfeiffer powiedziała, że po obejrzeniu programu, w którym były prezydent Bill Clinton opowiadał o swojej podróży do zdrowia, sama przyjęła wegański styl życia.

W poniedziałkowym programie "Piers Morgan Tonight", 54-letnia aktorka rozmawiając z dr Sanjay Guptą zwierzyła się, że po obejrzeniu filmu dokumentalnego "The Last Heart Attack" (Ostatni atak serca) zaczęła głębiej się nad tym zastanawiać.

"Właśnie skończyłam ćwiczenia, i chyba leciał wtedy 'Dark Shadows', a potem na CNN pokazali The Last Heart Attack" - powiedziała.

Oglądając ten dokument, który skupiał się na omawianiu metod zapobiegających atakowi serca, dopiero historia Clintona naprawdę do niej trafiła. Pfeiffer, która uwielbia dobre jedzenie, zobaczyła Clintona i pomyślała:

"OK, Bill Clinton kocha dobre jedzenie, w takim razie coś w tym musi być, że on trzyma się tej diety. Poza tym Clinton jest inteligentny i nie robiłby czegoś, jeśli to coś nie ma rzeczywiście naukowego wsparcia."

Pfeiffer zebrała więcej informacji na ten temat i podjęła decyzję: "Poczułam, że za tym stoi nauka. I rozumiesz, było w tym coś nie do odparcia... Nie mogłam tego nie słuchać. Mój ojciec zmarł na raka. I im bardziej się starzejemy, tym więcej chorób nas otacza. I widzimy, jak ludzie walczą z przewlekłymi chorobami. Widzimy, jak ludzie umierają na nieuleczalne choroby. Tak więc jeśli w jakikolwiek sposób...  to jest rzeczywiście prawda, to należy tego posłuchać."

Pfeiffer, wielbicielka węglowodanów, bardzo lubi wegańską dietę i pociągnęła za sobą męża (od 19 lat) Davida E. Kelley, który także stara się przestrzegać tej diety.

 

link

20:39, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
poniedziałek, 04 czerwca 2012

Ben Stiller wraz z żoną, aktorką Christine Taylor, przestrzega diety roślinnej. Informacja pochodzi z wywiadu, jakiego Taylor udzieliła dla znanego amerykańskiego magazynu People.

Ben i Christine nie mają problemu z jedzeniem roślinnym, inaczej sprawa wygląda z ich dziećmi (10-letnią Ellą i 6-letnim Quinlinem).

"Nasi przyjaciele są weganami i ich dzieci także zostały weganami. Jestem taka zazdrosna, że mieli oni odpowiednie informacje i mogli zacząć z dziećmi od wczesnego wieku, ponieważ teraz odwrócić ich nawyki jest trochę trudniej." - powiedziała Taylor w wywiadzie.

 

Źródła:

peta
ecorazzi
people21:32, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
wtorek, 15 maja 2012

 

Amerykańska dziennikarka Meredith Vieira, znana z prowadzenia takich programów jak  "Today", talk-show "The View" oraz teleturnieju "Milionerzy" (Who Wants to Be a Millionaire?), przeszła na weganizm.

Kilka miesięcy temu, Meredith biorąc udział w programie Ellen DeGeneres, zwierzyła się, że chciałaby zostać weganką z powodów etycznych, ale wątpi czy da sobie radę.

To spowodowało, że członkowie organizacji PETA wysłali jej w prezencie film o traktowaniu zwierząt hodowlanych Glass Walls, którego narratorem jest Paul McCartney, wegańską książkę kucharską oraz materiały dla początkujących wegan.

Niedawno dziennikarka wystąpiła w telewizyjnym programie kulinarnym "The Chew", gdzie w czasie pokazu jak smażyć warzywa, oficjalnie powiedziała, że przeszła na weganizm.

"Zrobiłam tyle programów na temat, w jaki sposób przetwarza się jedzenie w tym kraju - zwierzęta - i to jest bardzo wstrząsające." Źródło

16:46, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 19 kwietnia 2012

David Raphael Hildebrand jest modelem i pisarzem mieszkającym na Brooklynie (Nowy Jork, USA). Poniżej fragment wywiadu, jakiego udzielił dla wegańskiej strony vegansaurus.com

Dlaczego jesteś weganinem?

D. R. Hildebrand.: Dlaczego jestem weganinem? Ponieważ moralne życie polega nie na "braniu" ale na "dawaniu". Nie jestem gotowy zabrać coś, czego sam nie byłbym skłonny oddać.

Od jak dawna jesteś weganinem?

D. R. Hildebrand: Wychowałem się na diecie pesco-wegetariańskiej. Moja najstarsza siostra pojechała z klasą na wycieczkę do gospodarstwa rolnego, gdy jeszcze byłem maluchem, i wróciła do domu zupełnie zmieniona. Cały dom w rezultacie przeszedł na wegetarianizm, i ja poznałem świat w ten sposób.

Po skończonych studiach mieszkałem przez 2 lata w Niemczech i Izraelu. Niemal zaraz po przyjeździe do Niemiec spotkałem nieustraszoną Australijkę imieniem Sara, która prowadziła rootsofcompassion.org i była wegańskim szefem kuchni (Sara gotowała na statku Sea Shepherd. Nieźle, prawda? Jeśli kiedykolwiek będziesz w Melbourne, nie zapomnij jej odwiedzić.) Tak czy inaczej, Sarah pokazała mi, czym są wegańskie wypieki, jak być wegańskim aktywistą, a także tę małą rzecz, która nazywa się - jesteś gotowa? - świadomy konsumpcjonizm. Odlot, wiem. To było 8 lat temu i od tego czasu jestem czysty.

piątek, 17 lutego 2012

 

 

Indie kojarzą się nam naturlanie z wegetarianizmem.  Ucieszyło mnie to, że główna postać ruchu obrony zwierząt w Indiach, Maneka Gandhi jest weganką.

 

Maneka Gandhi (ur. 26 sierpnia 1956 w Delhi, Indie) to polityk, działaczka na rzecz praw zwierząt i ekolog (a także była modelka).

Była ministrem w czterech rządach, i jest autorką wielu książek poświęconych etymologii, prawu i sprawom obrony zwierząt. Należy do politycznego klanu Nehru-Gandhi.

Maneka Gandhi walczy o prawa dla zwierząt w Indiach podobnie jak Mahatma Gandhi walczył o prawa dla ludzi (nie jest spokrewniona z Mahatmą). Maneka jest komentatorem politycznym, publicystką, bierze udział w programach telewizyjnych i radiowych. Media często mówią o niej tylko "Maneka" i wszyscy w Indiach dokładnie wiedzą, o kogo chodzi.

Życie Maneki Gandhi jest przesiąknięte polityką. Wyszła za mąż za syna Indiry Gandhi, który zginął w katastrofie lotniczej. Jej dorosły syn, Varun, ostatnio zaangażował się w politykę. Uważa się, że dzięki naturalnej charyzmie i politycznym zainteresowaniom, zostanie on pewnego dnia premierem Indii. Maneka jest wrogiem korupcji.

Kiedy Maneka Gandhi była członkiem parlamentu, jako jedna z nielicznych oficjalnych osób wypowiadała się na tematy, których inni unikali.

Otwarta krytyka przemysłu biomedycznego drogo ją kosztowała, gdyż została zwolniona ze stanowiska ministra. Dzisiaj nadal prowadzi krucjatę przeciwko biomedycznej społeczności (m.in. krytykując wykorzystywanie małp naczelnych w eksperymentach). Założyła też organizację broniącą praw zwierząt o nazwie Ludzie dla Zwierząt.

 Maneka na temat wegetarianizmu w Indiach:

Około 50% Hindusów to wegetarianie. Wegetarianizm jest uważany za elegancki. Wszyscy bogaci są wegetarianami. Wszyscy główni politycy są wegetarianami. Premier i ministrowie są wegetarianami. Dyrektorzy firm są zwykle wegetarianami. Wegetarianizm jest uważany za elegancki styl życia. Jedzenie mięsa jest uważane za zgrozę. Nawet ci, którzy jedzą mięso, zawsze przepraszają i tłumaczą się: "Och, nie jemy mięsa w domu" czy "jemy mięso tylko dwa razy w tygodniu".

Maneka o Australii:

Jedzenie mięsa jest przyczyną suszy w Australii. To jest powód, dla którego ten piękny kontynent australijski tak marnieje i traci więcej gatunków niż jakikolwiek inny kontynent w tak krótkim czasie.

Maneka na temat Laboratoriów Biomedycznych w Indiach:

W Indiach zabito miliony zwierząt w imię badań, ale prawie 90% tych badań było zbędnych i niepotrzebną powtórką badań przeprowadzonych już za granicą.

 

Na podstawie artykułu: FLYING SOLO -- THE MANEKA GANDHI INTERVIEW18:17, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
poniedziałek, 23 stycznia 2012

 

Natalie Portman, znana orędowniczka weganizmu, naraziła się w zeszłym roku obrońcom zwierząt, kiedy oficjalnie oświadczyła, że już nie przestrzega ścisłej diety wegańskiej. Prawdopodobnym powodem było to, że Portman dla roli w Czarnym Łabędziu poświęciła swoje zdrowie zagładzając się. Po skończeniu kręcenia filmu, jej podniszczony organizm, niedługo potem obciążony dodatkowo ciążą, domagał się zwiększonych ilości białka, dla wyrównania szkód. Tak więc oczywiście zawrzało, kiedy oświadczyła, że je nabiał.

Portman, uważana za gwiazdę weganizmu, nie znalazła się nawet na liście 100 najbardziej wpływowych wegan (i wegetarian) roku 2011.

Widocznie jednak, kiedy minął szok dla organizmu, aktorka postanowiła ponownie wkraść się do łask środowiska wegańskiego. Zamierza nakręcić dokument, który będzie propagował ideę weganizmu. Niedawno rozmawiała z Jonathanem Safranem Foerem, autorem Eating Animals, bestsellerowej książki opisującej w szczegółach warunki, w jakich żyją zwierzęta hodowlane na farmach przemysłowych, na temat  jej planów adaptacji tej książki na film dokumentalny.

Podczas wywiadu dla francuskiej strony Chap, Foer powiedział: "(Portman) skontaktowała się ze mną i pochwaliła moją książkę. Teraz już ją znam. Pomogę jej, ale to będzie jej wersja. Ona dopiero zaczyna nad tym pracować."


link

 

niedziela, 22 stycznia 2012

 

 

 

Aktorka Mallika Sherawat została wybrana przez indyjski oddział organizacji PETA najseksowniejszą wege aktorką roku 2011.

Mallika tak mówi o swoim weganizmie: "Jeśli musiałabym podać jeden najważniejszy powód, dla którego jestem weganką, wybrałabym moje czyste sumienie."

 

 

link

piątek, 06 stycznia 2012

 Tłumaczenie fragmentów artykułu Mike Tyson inspires Alan Cumming to go vegan

 

 

Weganizm Mike'a Tysona wywiera duży wpływ na ludzi, którzy zastanawiają się nad wyborem diety. Ostatnio Alan Cumming, zainspirowany Tysonem, zatweetował, obwieszczając swoją decyzję:

 "Postanowione. Igrałem z myślą o tym, żeby pójść na całego i zostać weganinem, a teraz widzę, że Mike Tyson jest nową twarzą reklamującą weganizm! Poddaję się! Wracaj seitanie! "

Cumming, szkocki aktor filmowy i teatralny, jest od dawna wegetarianinem, bo po prostu nie lubi mięsa.

"Nie czuję się dobrze, mając zgniłe zwłoki w moim ciele." powiedział w wywiadzie dla Vegetarian Times w 2010 r. "Poza tym widziałem okropne dokumenty o hormonach i innych rzeczach, które są w mięsie. Pod względem zdrowotnym, mięso jest przerażające. Jadłem kiedyś ryby, ale ryby zawierają potworną rtęć". (…)

Co do Tysona, on nadal cieszy się korzyściami zdrowotnymi, jakie daje mu weganizm. Na początku 2010 Tyson, w wywiadzie dla magazynu Details, powiedział: "Minęło już osiem miesięcy, odkąd przeszedłem na weganizmem, i teraz mam takie eksplozje energii. Nie wiem dokładnie, jak długo one trwają, ale to są eksplozje. Takie potężne." "Kiedyś zjadłem malutki kawałek mięsa i obudziłem się  ciężko chory. Miałem  ostre bóle i wymiotowałem. Wtedy zrozumiałem, że mięso jest dla mnie trucizną."

 19:21, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
czwartek, 05 stycznia 2012

 


W przedświątecznym wywiadzie dla programu Rachael Ray, Sara Gilbert, amerykańska aktorka i gospodyni talk-show The Talk, na pytanie: "Jeśli mogłabyś być przez jeden dzień prezydentem, co byś najpierw zrobiła?" odpowiedziała: "Wszyscy musieliby zostać weganami. Przepraszam, ale takie jest prawo.":)

link20:49, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
niedziela, 25 grudnia 2011

 

Mayim Bialik - amerykańska aktorka, znana m. in. z serialu komediowego  "Teoria wielkiego podrywu"/The Big Bang Theory (Amy).

Bialik grała w amerykańskich serialach w latach 80 i 90-tych, po czym zrezygnowała z kariery aktorskiej i zdobyła doktorat z neurobiologii. Obecnie wróciła do aktorstwa i w "Teorii wielkiego podrywu" gra rolę naukowca.

Jest rzeczniczką Holistic Moms Network (Społeczność internetowa matek holistycznych). W ostatnich latach głośno było na temat jej niekonwencjonalnych metod wychowawczych. Sama prowadzi domową edukację swoich dzieci - Milesa (6) i Freda (3), a także uczy chemii inne dzieci, które kształcą się w domu pod opieką rodziców.Niezwykłe też jest to, że nadal karmi piersią 3-letniego Freda. "Nie chciałam go odstawiać na siłę." - mówi Bialik. "Robimy to powoli. Trzylatek nie ssie tak dużo jak noworodek. Ale robi to wieczorami, i to dość dużo. Przyjdzie czas, kiedy już nie będzie chciał tego robić."

Bialik i jej dzieci są weganami. Ona sama była wegetarianką od 19 roku życia, a przeszła na weganizm kilka lat temu po przeczytaniu książki "Eating Animals" Jonathana Safrana Foera.link

17:15, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
niedziela, 18 grudnia 2011

 

 

 

Eliza Dushku, amerykańska aktorka, znana m. in. z serialu Buffy: Postrach wampirów (Faith), 3 grudnia zatweetowała: "To już przesądzone! Obejrzeliśmy film Forks over Knives (Widelce zamiast noży) i przechodzimy na dietę roślinną - ten dokument jest niesamowity! Produkty pochodzenia zwierzęcego nie są dobre, moi drodzy!"

 

 

 

 

Forks over Knives - link

 

LINK    LINK

poniedziałek, 12 grudnia 2011

 

8 grudnia, irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor (45) poślubiła Barry'ego Herridge (38). Dwa miesiące temu Barry odpowiedział na frustracje seksualne, a raczej niedobory piosenkarki, która umieściła ogłoszenie na swoim blogu. O'Connor napisała, że jego przaśny email tak ją wzruszył, że od razu wiedziała, iż to musi być on.

Jest to jej 4 małżeństwo, i tym razem odbyło się w Las Vegas, a dokładnie w samochodzie, który podjechał pod kaplicę, w stylu amerykańskich przejezdnych restauracji, banków etc. O'Connor chciała, by ślub był niereligijny, nietradycyjny ale romantyczny.

Piosenkarka jest weganką, a pan młody? - nie podano żadnych informacji na ten temat.

 

***Para rozstała się niemal natychmiast po ślubie. Z tego, co pisała prasa i sama piosenkarka, pan młody nie był przygotowany na partnerkę w stylu O'Connor. O'Connor jest po prostu wyzwoloną artystką, która nie ugina się przed skołtunioną opinią publiczną.

niedziela, 04 grudnia 2011

Casey Affleck (brat Bena Afflecka) - znany amerykański reżyser i aktor (otrzymał nominację do Oskara za rolę drugoplanową w filmie Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda)

Casey, jego żona Summer (siostra aktora Joaquina Phoenixa) oraz dwójka dzieci są weganami.

 

17:58, iveggy , Hollywood/znani weganie
Link
środa, 26 października 2011

 Tłumaczenie artykułu Russell Brand has gone vegan

 

 

Russell Brand, wegetarianin z wieloletnim stażem, niedawno zatweetował, że przeszedł na weganizm - po obejrzeniu filmu dokumentalnego Forks over Knives (Widelce zamiast noży).

"Jestem teraz weganinem, żegnajcie jajka, witaj Ellen (DeGeneres)" zatweetował 36-letni aktor. Po czym powtórzył swoim fanom tweeta, którego przesłała jego żona Katy Perry: "Właśnie obejrzeliśmy razem 'Forks over Knives'. Możecie ten film zobaczyć na Netflixie!"

Film opowiada się za odrzuceniem wszelkiej żywności pochodzenia zwierzęcego oraz przetworzonej w celu leczenia powszechnych chorób i niedomagań. Kamery podążają za prawdziwymi pacjentami, cierpiącymi na przewlekłe choroby - od chorób serca po cukrzycę. Lekarze uczą tych pacjentów, jak odżywiać się pełnowartościową żywnością roślinną, co ma pomóc w leczeniu ich dolegliwości. 
1 , 2 , 3 , 4
Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm Wybierz Weganizm